WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH

Grupa VA 2001 - 2017

Na corocznie odbywającej się Wystawie Światowej w jednym z niemieckich miast Prezydent SV wybiera elitarną grupę psów doskonałych wybranych czyli popularnie grupę VA. Zaszczytu tego doznaje kilka owczarków uznanych przez sędziego za najlepszych z najlepszych. 

Dostanie się do grupy VA objęte jest pewnymi kryteriami które pies musi spełnić. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim:
- wybitny eksterier, 
- wyszkolenie psa i jego przodków,
- zaliczona licencja przez psa i jego przodków,
- zaliczenie testu psychicznego z puszczeniem rękawa na rozkaz /test podczas wystawy/,
- pochodzenie i prowadzone linie hodowlane,
- w miarę upływu czasu reprodukcji pokazanie grupy potomstwa z wybitnym synem /ewentualnym kontynuatorem linii hodowlanej/

Aby zobaczyć więcej należy kliknąć na wybranym psie.

 
W roku 2017 podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich która odbyła się w dniach 01-03.09.2017 w Ulm zostały one przyznane następującym owczarkom:
2017
VA1 GARY vom Hühnegrab
(Omen v. Radhaus - Jalmari vom Hühnegrab)
VA2 WILLY vom Kuckucksland
(Opus v. Radhaus - Milla vom Kuckucksland)
VA3 MARLO von Baccara
(Roy Terrae Lupiae - Yakimo vom Feuermelder)
VA4 CRONOS del Seprio
(Remo vom Fichtenschlag - Afra del Seprio)
VA5 WATSON vom Thermodos
(Yankee vom Feuermelder - Queeni vom Thermodos)
VA6 WHILLO vom Klostermoor
(Pacco vom Langenbungert - Lira vom Klostermoor)
VA7 QUORAN d' Ulmental
(Baru di Croce Santo Spirito - Clea d' Ulmental)
VA8 JAX dei Precision
(Baru di Croce Santo Spirito - Maja vom Haus Juris)
VA9 VAIKO vom Suentelstein
(Fred vom Rumbachtal - Nancie vom Suentelstein)
VA10 FINN von der Piste Trophe
(Yankee vom Feuermelder - Hilary von der Piste Trophe)
VA1 (długowłosy) BELLAMIE vom Praester-Land
(Addy vom Finkenschlag - Gambana vom Haus Licher)
VA2 (długowłosy) AVATAR vom Sandstein
(Pedro vom Langenbungert - Kimba von Arminius 2000)
VA3 (długowłosy) ZITAN vom Repitition
(Willy vom Kuckucksland - Holly vom Kuckucksland)
VA4 (długowłosy) GAVIN vom Hasenborn
(Willas vom Grafenbrunn - Urta vom Hasenborn)
VA5 (długowłosy) Juwika INFERNO
(Leo von der Zenteiche - Juwika Demure)
 
W roku 2016 podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich która odbyła się w dniach 02-04.09.2016 w Norymberdze zostały one przyznane następującym owczarkom:
2016
VA1 BALLACK von der Brucknerallee
(Hagadahls Figo - Clea Königsadler)
VA2 WILLAS vom Grafenbrunn
(Tyson vom Köttersbusch - Jane vom Grafenbrunn)
VA3 CRONOS del Seprio
(Remo vom Fichtenschlag - Afra del Seprio)
VA4 MARLO von Baccara
(Roy Terrae Lupiae - Yakimo vom Feuermelder)
VA5 QUORAN d' Ulmental
(Baru Di Croce Santo Spirito - Clea d' Ulmental)
VA6 RISCO vom Suentelstein
(Fulz di Zenevredo - Issy vom Suentelstein)
VA7 WILLY vom Kuckucksland
(Opus v. Radhaus - Milla vom Kuckucksland)
VA8 GARY vom Hühnegrab
(Omen v. Radhaus - Jalmari vom Hühnegrab)
VA9 YURI vom Osterberger-Land
(Mentos Osterberger-Land - Quicki Drei Birkenzwinger)
VA10 DJAMBO vom Fichtenschlag
(Iliano vom Fichtenschlag - Milana von der Bärenschlucht)
VA1 (długowłosy) JACKSON vom Zisawinkel
(Remo vom Fichtenschlag - Chyara vom Sylter Bogen)
VA2 (długowłosy) BELLAMIE vom Praester-Land
(Addy vom Finkenschlag - Gambana vom Haus Licher)
VA3 (długowłosy) ROMEO vom Haus-Fahrig
(Quebo von Aducht - Amica von der Brucknerallee)
VA4 (długowłosy) PAN-TAU von Modithor
(Nino von Tronje - Quini vom Poxdorfer-Tannenhof)
VA5 (długowłosy) DIAZ von Veterinaria
(Hevin von Blue-Rose - Arriba von Veterinaria)
 
W roku 2015 podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich która odbyła się w dniach 04-06.09.2015 w Norymberdze zostały one przyznane następującym owczarkom:
2015
VA1 BALLACK von der Brucknerallee
(Hagadahls Figo - Clea Königsadler)
VA2 ILIANO vom Fichtenschlag
(Remo Fichtenschlag - Viana Fichtenschlag)
VA3 PACCO vom Langenbungert
(Remo Fichtenschlag - Ankaa Nadelhaus)
VA4 LABO vom Schollweiher
(Arex Wilhelmswarte - Fraya Ulmental)
VA5 YOKER vom Pendler
(Lennox Regina Pacis - Corsika Pendler)
VA6 WILLAS vom Grafenbrunn
(Tyson vom Köttersbusch - Jane vom Grafenbrunn)
VA7 DJAMBO vom Fichtenschlag
(Iliano vom Fichtenschlag - Milana von der Bärenschlucht)
VA8 YURI vom Osterberger-Land
(Mentos Osterberger-Land - Quicki Drei Birkenzwinger)
VA9 QUORAN d' Ulmental
(Baru Di Croce Santo Spirito - Clea d' Ulmental)
VA10 MEMPHIS vom Solebrunnen
(Wallaby vom Kapellenberg - Paula vom Kaditzer Land)
VA11 FRED vom Rumbachtal
(Yerom Haus Salihin - Zaira Rumbachtal)
VA12 RISCO vom Suentelstein
(Fulz di Zenevredo - Issy vom Suentelstein)
VA1 (długowłosy) ORBIT von Pallas Athene
(Remo vom Fichtenschlag - Zoe von den Maibuchen)
VA2 (długowłosy) HATCHI du Domaine de Sanctae Crucis
(Mentos Osterberger-Land - Ever de la Petite Laeticia)
VA3 (długowłosy) JACKSON vom Zisawinkel
(Remo vom Fichtenschlag - Chyara vom Sylter Bogen)
 
W roku 2014 podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich która odbyła się w dniach 05-07.09.2014 w Norymberdze zostały one przyznane następującym owczarkom:
2014
VA BALLACK von der Brucknerallee
(Hagadahls Figo - Clea Königsadler)
VA FRED vom Rumbachtal
(Yerom Haus Salihin - Zaira Rumbachtal)
VA KRONOS von Nürburgring
(Enosch Amasis - Brendha Mhuramel)
VA MENTOS Osterberger-Land
(Nando vom Gollerweiher - Quencie vom Osterberger-Land)
VA ATOS aus Agrigento
(Paer Hasenborn - Danjali Holtkämper See)
VA FULZ di Zenevredo
(Furbo Achei - Jemy Zenevredo)
VA OMEN vom Radhaus
(Remo Fichtenschlag - Oprah Aurelius)
VA PACCO vom Langenbungert
(Remo Fichtenschlag - Ankaa Nadelhaus)
VA ILIANO vom Fichtenschlag
(Remo Fichtenschlag - Viana Fichtenschlag)
VA SCHUMANN von Tronje
(Dux Intercanina - Anuschka Jovipe)
VA SAABAT von Aurelius
(Ober Bad-Boll - Juri Schollweiher)
VA YOKER vom Pendler
(Lennox Regina Pacis - Corsika Pendler)
VA SAABAT von Aurelius
(Ober Bad-Boll - Juri Schollweiher)
VA LABO vom Schollweiher
(Arex Wilhelmswarte - Fraya Ulmental)
VA (długowłosy) PEDRO vom Langenbungert
(Remo Fichtenschlag - Ankaa Nadelhaus)
 
W roku 2013 podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich która odbyła się w dniach 30.08-01.09.2013 w Kassel zostały one przyznane następującym owczarkom:
2013
VA CHACCO von der Freiheit Westerholt
(Yerom Haus Salihin - Pitty Freiheit Westerholt)
VA LEO von der Zenteiche
(Furbo Achei - Yanka Zenteiche)
VA FULZ di Zenevredo
(Furbo Achei - Jemy Zenevredo)
VA PAER Hasenborn
(Quenn vom Löher Weg - Yada vom Mittelwest)
VA ILIANO vom Fichtenschlag
(Remo Fichtenschlag - Viana Fichtenschlag)
VA ETOO aus Wattenscheid
(Paer Hasenborn - Chelsea Wattenscheid)
VA COBRA d' Ulmental
(Remo Fichtenschlag - Venus Ulmental)
VA OMEN vom Radhaus
(Remo Fichtenschlag - Oprah Aurelius)
VA ENOSCH von Amasis
(Ober Bad-Boll - Bali Amasis)
VA LABO vom Schollweiher
(Arex Wilhelmswarte - Fraya Ulmental)
VA YANKEE vom Feuermelder
(Joker Eichenplatz - Amanda Seeteich)
VA BALLACK von der Brucknerallee
(Hagadahls Figo - Clea Königsadler)
VA SAABAT von Aurelius
(Ober Bad-Boll - Juri Schollweiher)
VA MENTOS Osterberger-Land
(Nando vom Gollerweiher - Quencie vom Osterberger-Land)
VA (długowłosy) RICO aus dem Aurum Zwinger
(Idol vom Holtkämper Hof - Enschi aus dem Aurum Zwinger)
VA (długowłosy) ORION Mavic Poland
(Tyson Köttersbusch - Ulka Mavic)
VA (długowłosy) PEDRO vom Langenbungert
(Remo Fichtenschlag - Ankaa Nadelhaus)
 
W roku 2012 podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich która odbyła się w dniach 31.08-02.09.2012 w Ulm zostały one przyznane następującym owczarkom:
2012
VA1 REMO Fichtenschlag
(Ray vom Fichtenschlag - Thora vom Fichtenschlag)
VA2 NINO Tronje
(Irok Karanberg - Nadja v. Jabora)
VA3 PAER Hasenborn
(Quenn vom Löher Weg - Yada vom Mittelwest)
VA4 QUATTRO Partnachklamm
(Zamp vom Thermodos - Ora vom Müdesheimerland)
VA5 USTINOV Römerland
(Quantum von Arminius - Kira von Lacroz)
VA6 MENTOS Osterberger-Land
(Nando vom Gollerweiher - Quencie vom Osterberger-Land)
VA7 SULTAN Jahnhöhe
(Vegas du Haut Mansard - Irmi von der Jahnhöhe)
VA8 Hagadahls FIGO
(Furbo degli Achei - Hagadahls Wanda)
VA9 LABO vom Schollweiher
(Arex Wilhelmswarte - Fraya Ulmental)
VA10 CHACCO von der Freiheit Westerholt
(Yerom Haus Salihin - Pitty Freiheit Westerholt)
VA11 ETOO aus Wattenscheid
(Paer Hasenborn - Chelsea Wattenscheid)
VA12 OMEN vom Radhaus
(Remo Fichtenschlag - Oprah Aurelius)
VA13 YANKEE vom Feuermelder
(Joker Eichenplatz - Amanda Seeteich)
VA14 ENOSCH von Amasis
(Ober Bad-Boll - Bali Amasis)
VA1 (długowłosy) ORION Mavic Poland
(Tyson Köttersbusch - Ulka Mavic)
2011
VA1 REMO Fichtenschlag
(Ray vom Fichtenschlag - Thora vom Fichtenschlag)
VA2 QUATTRO Partnachklamm
(Zamp vom Thermodos - Ora vom Müdesheimerland)
VA3 USTINOV Römerland
(Quantum von Arminius - Kira von Lacroz)
VA4 SULTAN Jahnhöhe
(Vegas du Haut Mansard - Irmi von der Jahnhöhe)
VA5 NINO Tronje
(Irok Karanberg - Nadja v. Jabora)
VA6 PAER Hasenborn
(Quenn vom Löher Weg - Yada vom Mittelwest)
VA7 MENTOS Osterberger-Land
(Nando vom Gollerweiher - Quencie vom Osterberger-Land)
VA8 PEIK Holtkämper Hof
(Ilbo vom Holtkämper See - Roma vom Holtkämper See)
VA9 LENNOX Regina Pacis
(Tyson vom Köttersbusch - Coco von Regina Pacis)
VA10 Hagadahls FIGO
(Furbo degli Achei - Hagadahls Wanda)
VA11 GUCCY Heinrichplatz
(Odin vom Holtkämper Hof - Juma vom Heinrichplatz)
VA12 BALLACK Worringer Rheinaue
(Odin vom Holtkämper Hof - Grappa zur Worringer Rheinaue)
VA1 (długowłosy) RICO aus dem Aurum Zwinger
(Idol vom Holtkämper Hof - Enschi aus dem Aurum Zwinger)
2010
VA1 OBER Bad-Boll
(Giovanni Kapellenberg - Aike Gigelsfelsen) 
VA2 REMO Fichtenschlag
(Ray Fichtenschlag - Thora Fichtenschlag) 

VA3

YEROM Haus Salihin
(Mark Schwalmbergtal - Heksa Werther-Mühle) /
VA4 KWANTUM Klostermoor
(Zamp Thermodos - Hanni Waldgraben)
VA5 SHICCO Freiheit Westerholt /MAESTRO Osterberger Land - NANNILA Freiheit Westerholt/
VA6 AREX Wilhelmswarte /VEGAS Haut Mansard / ULLI Aurelius/
VA7 USTINOV Romerland /QUANTUM Arminius, KIRA Lacroz /
VA8 GIGOLO Barenschlucht / OLE Fichtenschlag - UNA Winnloh /
VA9 QUATTRO Partnachklamm / ZAMP Thermodos - ORA Müdesheimerland /
VA10 SULTAN Jahnhohe / VEGAS Haut Mansard - IRMI Jahnhohe /
VA11 NINO Tronje / IROK Karanberg - NADJA Jabora /
VA12 GUCCY Heinrichplatz / ODIN Holtkamper Hof - KUMA Heinrichplatz /
VA13 PAER Hasenborn / QUENN Locher Weg - YADA Mittelwest /
2009
VA1 VEGAS du Haut Mansard / Pakros Ulmental - Rangoon Haut Mansard /

VA2

YEROM Haus Salihin / MARK Schwalmbergtal - HEKSA Werther-Mühle /
VA3 YUKON Bastillie / HILL Farbenspiel - MARRYA Vallendarer Hohe /
VA4 KWANTUM Klostermoor /ZAMP Thermodos - HANNI Waldgraben/
VA5 OBER Bad-Boll / GIOVANI Kapellenberg - AIKE Gigelsfelsen / 
VA6 SHICCO Freiheit Westerholt /MAESTRO Osterberger Land - NANNILA Freiheit Westerholt/
VA7 REMO Fichtenschlag / RAY Fichtenschlag - THORA Fichtenschlag / 
VA8 BOJAN Pendler / VEGAS Haut Mansard - INEZ Prinzessin / 
VA9 PAUL Bierstadter Hof / ODIN Holtkamper Hof - NESTA Bierstadter Hof  / 
2008
VA1 VEGAS du Haut Mansard / Pakros Ulmental - Rangoon Haut Mansard /
VA2 ODIN v. Holtkämper Hof / Yak vom Frankengold - Riska vom Holtkämper See /
VA3 NEGUS Holtkamper See /ZAMP Thermodos - RAICA Holtkamper See /
VA4 ILBO Holtkämper See /YAK Frankengold - EDNA Holtkamper See /

VA5

Ingodds AGASSI /  GHANDI Arlett - Ingodds NODESSA  /

VA6

YEROM Haus Salihin / MARK Schwalmbergtal - HEKSA Werther-Mühle /
VA7 YUKON Bastillie / HILL Farbenspiel - MARRYA Vallendarer Hohe / 
VA8 QUANTUM Fiemereck / ROCKY Haus Tepferd - RABEA Fiemereck / 
VA9 FURBO degli Achei / QUENN Locher Weg - FENIA degli Achei
VA10 Godalis TINO / QUENN Loher Weg - USSI Buchonia / 
VA11 NANDO Gollerweiher / YELLO St-Michaels-Berg - ZINDY Bierstadter Hof / 
2007

VA1

PAKROS Ulmental /BAX Luisenstrasse - KARMA Ochsentor /

VA2

QUENN Löher Weg /  URAN Moorbeck -  ELSA Kuckucksland  /

VA3

DUX de Cuatro Flores /  HILL Farbenspiel - LINA Arminius  /
VA4 VEGAS du Haut Mansard / Pakros Ulmental - Rangoon Haut Mansard /

VA5

ORBIT Huhnegrab /YASKO Farbenspiel - PIRIE Haus Dexel/ 

VA6

NANDO Gollerweiher /  YELLO St-Michaels-Berg - ZINDY Bierstadter Hof /

VA7

Ingodds AGASSI /  GHANDI Arlett - Ingodds NODESSA  /
2006 

VA1

ZAMP Thermodos / QUANTUM Arminius - UTE Thermodos /

VA2

QUANTUM Arminius (DUX Valcuvia - ONLY Wutachtal)   

VA3

ORBIT Huhnegrab /YASKO Farbenspiel - PIRIE Haus Dexel/ 

VA4

PAKROS Ulmental /BAX Luisenstrasse - KARMA Ochsentor /

VA5

DUX de Cuatro Flores /  HILL Farbenspiel - LINA Arminius  /

VA6

QUENN Löher Weg /  URAN Moorbeck -  ELSA Kuckucksland  /
VA7 ODIN v. Holtkämper Hof / Yak vom Frankengold - Riska vom Holtkämper See /
VA8 VEGAS du Haut Mansard / Pakros Ulmental - Rangoon Haut Mansard /
2005

VA1

LARUS Batu / YASKO Farbenspiel - JITTA Batu/

VA2

QUANTUM Arminius / DUX Valcuvia - ONLY Wutachtal /

VA3

ERASMUS Noort /YASKO Farbenspiel - AIKE Noort/

VA4

PAKROS Ulmental /BAX Luisenstrasse - KARMA Ochsentor /

VA5

ZAMP Thermodos / QUANTUM Arminius - UTE Thermodos /

VA6

DUX de Cuatro Flores /  HILL Farbenspiel - LINA Arminius  /

VA7

MARKO della Valcuvia /  DUX della Valcuvia  - SIMBA della Valcuvia  /

VA8

QUENN Löher Weg /  URAN Moorbeck -  ELSA Kuckucksland  /

VA9

NANDO Gollerweiher /  YELLO St-Michaels-Berg - ZINDY Bierstadter Hof /
2004

VA1

LARUS Batu /YASKO Farbenspiel - JITTA Batu/    

VA2  

HILL Farbenspiel /HUPPY Arlett - DASTI Farbenspiel/  

VA3

ERASMUS Noort /YASKO Farbenspiel - AIKE Noort/  

VA4

ORBIT Huhnegrab /YASKO Farbenspiel - PIRIE Haus Dexel/ 

VA5

QUIRIN Hochmoor (WALLACE Agrigento - ASTA neuen Hauffstrasse) 

VA6

QUANTUM Arminius (DUX Valcuvia - ONLY Wutachtal)   

VA7

ANDO Altenberger Land /CARY Fiemereck - EVITA Zomerdijkslanden/  

VA8

GHANDI Arlett /URSUS Batu - WENDRINA Kahler Heide/

VA9

PAKROS Ulmental /BAX Luisenstrasse - KARMA Ochsentor /
2003

VA1  

BAX Luisenstrasse /ODIN Hirschel - BEAURY Huis Kirura/

VA2

LARUS Batu /YASKO Farbenspiel - JITTA Batu/    

VA3

HILL Farbenspiel /HUPPY Arlett - DASTI Farbenspiel/  

VA4

ANDO Altenberger Land /CARY Fiemereck - EVITA Zomerdijkslanden/

VA5  

NERO Nobachtal /ENZO Buchhorn - ANGIE Amperauen/

VA6 

ERASMUS Noort (YASKO Farbenspiel - AIKE Noort/  

VA7

QUANTUM Arminius (DUX Valcuvia - ONLY Wutachtal)   

VA8 

DUX della Valcuvia (MAX Loggia dei Mercanti – UNA Valcuvia)  

VA9 

KEVIN Murrtal (RIKKOR Bad-Boll – AISCHA Holundergarten)  

VA10

ORBIT Tronje (NEPTUN Bad-Boll - BABETTE Tronje)  

VA11

QUIRIN Hochmoor (WALLACE Agrigento - ASTA neuen Hauffstrasse) 
2002

VA1 

 YASKO Farbenspiel /URSUS Batu - CONNIE Farbenspiel/

VA2 

 UNTOX Ducati /XANDOR Tronje - JOSKA Ducati/

VA3 

 ESKO Danischen Hof /JANGO Furstenberg - UNA Oxalis/

VA4 

 MACK Aducht /RIKKOR Bad - Boll - QUALLE Wattenscheid/

VA5 

 KEVIN Murtal /RIKKOR Bad - Boll - AISCHA Holundergarten/

VA6 

 BAX Luisenstrase /ODIN Hirschel - BEAURY Huis Kirura/

VA7 

 GHANDI Arlett /URSUS Batu - WENDRINA Kahler Heide/

VA8 

 HILL Farbenspiel /HIPPY Arlett - DASTI Farbenspiel/

VA9 

 LARUS Batu /YASKO Farbenspiel - JITTA Batu/

VA 10 

 ORBIT Tronje /NEPTUN Bad - Boll -  BABETTE Tronje/

2001
VA1 

YASKO Farbenspiel /URSUS Batu - CONNIE Farbenspiel/

VA2 

TIMO Berrekasten /WANKO Lippischen Norden - LESKA Berrekasten/

VA3

MACK Aducht /RIKKOR Bad-Boll - QUELLE Wattenscheid/

VA4

ESKO Danischen Hof /JANGO Furstenberg - UNA Oxalis/

VA5

UNTOX Ducati /XANDOR Tronje - JOSKA Ducati/

VA6

DUX della Valcuvia /MAX della Loggia dei Mercanti - UNA della Valcuvia/

VA7

BAX Luisenstrase /ODIN Hirschel - BEAURY Huis Kirura/

VA8

NEPTUN Bad-Boll /YASSKO Roten Matter - EIBE Bad-Boll/

Copyright & design by Jacentus 2002-2017