WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

VA 11 2010

Nino Tronje

Nino Tronje  ur.12.11.2007 (nr SZ 2210253, nr tat. G-A 8357) syn Zw.Świata IROK-a Karanberg i NADJA Jabora to duży, silny pies w bardzo dobrym typie, pełen bardzo dobrego wyrazu, bardzo dobrze pigmentowany, bardzo dobre proporcje, silna głowa, wysoki i długi kłąb, prosty i silny grzbiet, dobra długość i ułożenie zadu, bardzo dobre kątowanie kończyn przednich, bardzo dobre kątowanie kończyn tylnych, bardzo dobre proporcje klatki piersiowej, prosty front, zarówno z przodu jak i z tyłu prowadzi prosto kończyny wykazując przy tym chody o swobodnym wyroku i pełnym siły posuwie. Pies o dobrej witalności i chęci do pokazywania. 

NINO Tronje: http://www.youtube.com/watch?v=QvYpLGx1Zps

NINO Tronje prowadzi linię: IROK Karanberg – BARU Haus Yu – NATZ Steigerhof – NUTZ Monchberg – MARK Haus Beck – FEDOR Arminius i jest następująco zinbredowany:

HOBBY Gletschertopf 4-5
EROS Luisenstraße 5-5

NINO Tronje na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2009 zdobył zaszczytny tytuł v-ce Zwycięzcy Świata Juniorów. Pierwsze miejsce w tej klasie ustąpił jedynie psu z hodowli Jahnhoe – SULTAN-owi a w decydującej rozgrywce wyprzedził WEGAS-a Fichtenschlag. Rok 2010 i klasa użytkowa. Sędzia R.Meyer. Niespodzianki nie było. Można było przewidywać, że pies z hodowli syna poprzedniego prezydenta SV będzie miał utorowaną drogę aby zmieścić się w grupie VA. Przewidywanie się sprawdzają. NINO Tronje zostaje ostatecznie ustawiony na pozycji VA11. Niewątpliwie ważnym czynnikiem hodowlanym u tego psa może być fakt, że prowadzi bardzo popularna i silną kiedyś linię hodowlaną MARK Haus Beck – FEDOR Arminius. Linia ta ma ciągle swoich zwolenników dlatego należy wierzyć, że NINO będzie dobrym kontynuatorem swoich poprzedników. Biorąc pod uwagę, że będzie dużo krył i na pewno wykorzysta cały roczny limit - czyli 90-ciu - kryć oraz że zostaną do niego doprowadzane dobre suki jest duża szansa, że pies ten pokaże po sobie wartościowe potomstwo. Należy się cieszyć że IROK Karanberg dał po sobie tak dobrego syna. Oby był lepszym reproduktorem niż jego ojciec.

NINO Tronje swoje pierwsze dzieci powinien pokazać na wystawie światowej w roku 2011. Ilość jego dzieci powinna być już na tyle duża, że Nino powinien również zaprezentować swoją pierwszą grupę hodowlaną. Należy mieć nadzieję, że potwierdzi ona potencjał genetyczny jakim obdarzyli tego psa hodowcy kryjąc nim swoje suki.

Dzieci NINO Tronje można zobaczyć tutaj: http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/progeny_pictures/549494.html
NINO Tronje posiada: wyszkolenie SchH3, HD-fast normal, ED-fast normal, DNAgpr, Kkl.1.

Rodowód:

IROK Karanberg

BARU Haus Yu

NATZ Steigerhof

NINA Tronje

ROSEL Karanberg

DOMINO Baronenwald

ZIMBA Hirschel

NADJA Jabora

QUENTIN Karanberg

YASKO Farbenspiel

MARY Tronje

KELSEY Jabora

VAKO Herderskring

GONNY Jabora

Pełny rodowód NINO Tronje można zobaczyć tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/549494.html

Copyright & design by daltonptojekty2002-