WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 


VA 12 2011

BALLACK zur Worringer Rheinaue 

BALLACK zur Worringer Rheinaue ur.07.06.2006 (nr SZ 2181295, nr tat.F-A 4671) syn VA ODIN-a Holtkamper Hof i GRAPPA zur Worringer Rheinaue) to pies duży, silny, pełen samczego wyrazu z wysokim kłębem, prostym i silnym grzbietem zakończonym długim, dobrze ułożonym zadem, bardzo dobre kątowanie kończyn tylnych przy mocnych stawach skokowych, ramię powinno być dłuższe, prawidłowe proporcje klatki piersiowej, prawidłowy front, prowadzenie kończyn tylnych nieco wąskie, przednich prawidłowe i proste, w ruchu wykazuje pełnej siły i dynamiki posuw przy czym wykrok kończyn przednich powinien być bardziej swobodny.

Video:

http://jacentus.com/gallery/?p=1867 
http://www.youtube.com/watch?v=Piz-tnGTMK0 

BALLACK zur Worringer Rheinaue prowadzi linię: ODIN Holtkamper Hof - YAK Frankengold - HOSS Larchenhain - DORIJAN Yohaness Berg - GANDI Heilbroner Schloss - KALLE Noriswand - URAN Wildsteiger Land i jest następująco zinbredowany:

VISUM Arminius 5 - 4

BALLACK zur Worringer Rheinaue zadebiutowała na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2008. Debiut ten podobnie jak i pozostałe jego występy w klasie użytkowej miały miejsce u sędziego Reinharda Meyera. Nie wypadł zbyt okazale - w klasie użytkowej pies ten zostaje ustawiony na pozycji V68. Kolejny 2009 rok przynosi temu psu awans o 45 pozycji i ostatecznie zostaje ustawiony na pozycji V23. Zostaje również pokazany pierwszy i jedyny jego syn podczas Sieger - VIETUS Flori-Tina ustawiony na pozycji SG78. Córek brak! Kolejny rok o kolejny awans. Podczas wystawy światowej 2010 roku pies ten wchodzi do pierwszej 10-tki grupy V i zostaje ostatecznie ustawiony na pozycji V10. Awans ten wydaje się o tyle dziwny że podczas tej najważniejszej wystawy roku - wystawy hodowlanej - nie zostaje pokazany ani jeden syn i ani jedna córka! Od dawna wiadomo że najgorszy prezydent SV w historii rasy robi rzeczy dla innych mało zrozumiałe. Podobnie jest z tym psem. Rok 2011 przynosi temu psu awans aż do grypy VA! Za co? Na to pytanie może odpowiedzieć chyba jedynie sam R.Meyer aczkolwiek może i on sam by tego nie wiedział?! Pies który ma w dniu wystawy ponad 5 lat i nie pokazuje na wystawie swojej grupy hodowlanej a w klasie użytkowej najlepszy jego syn to V 139 *Tarzan zur Worringer Rheinaue 2222963,03.07.08,SchH2 (Ballack zur Worringer Rheinaue - Zaire zur Worringer Rheinaue) - nie zasługuje na grupę VA!! Panie Meyer - pana decyzja odnośnie oceny hodowlanej tego psa zakrawa na kpinę! Bardzo pana proszę aby nie robił pan z wystawców, hodowców i obserwatorów zwyczajnych głupków którzy nic nie wiedzą o owczarku niemieckim! Kto tu jest przysłowiowym głupkiem na linii MY - pan wszyscy już od dawna wiemy! Czy naprawdę ten pies ma być kontynuatorem linii swojego ojca ODIN-a Holtkämper Hof - na podstawie tego co pokazał do tej pory?! Jedyne co należy oddać temu psu VA to nadprzeciętne wyszkolenie przed którym chylę czoła: SchH3, IP3, RH1, RH2 LA, FH1 - brawo!!

BALLACK zur Worringer Rheinaue wchodząc do grupy VA będzie miał teoretycznie większe szanse na krycie lepszych suk. Czy znajdzie on jednak uznanie w oczach hodowców i czy pokaże chociaż jedną grupę hodowlaną podczas Wystawy Światowej w kolejnych latach czas pokaże. Póki co zdjęcia jego dzieci można zobaczyć klikając tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=570090&p=progeny-pictures  

BALLACK zur Worringer Rheinaue posiada: wyszkolenie SchH3, IP3, RH1, RH2 LA, FH1, HD-normal, ED-normal, DNAgpr, Kkl.1.

Rodowód:

ODIN Holtkamper Hof YAK Frankengold HOSS Larchehain
LEA Holtkamper See
RISKA Holtkamper See WALLACE Agrigento
WARI Holtkamper See
GRAPPA Worringer Rheinaue FLIPP Arlett GHANDI Arlett
VIENCHEN Arlett
QUANA Pleystrang XANDOR Tronje
MONA Pleystrang

Pełny rodowód BALLACK zur Worringer Rheinaue można zobaczyć tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=570090&p=5-generation-pedigree 

Copyright & design by daltonptojekty2002-