WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 


VA 9 2011

LENNOX Regina Pacis 

LENNOX Regina Pacis (SZ nr 2236501, tat.M-E 5226) ur.14.02.2009 syn TYSON-a Kottersbusch i COCO Regina Pacis to pies duży, silny, o indywidualnej urodzie, bardzo dobrym pigmencie, szczególnym typie i ekspresyjności, suchy i zwarty, o bardzo dobrej proporcjonalnej budowie, uderzająca w swojej bardzo dobrej formie i proporcjach głowa z ciemnymi oczami i prawidłowymi uszami, wysokim kłębie, prostym, mocnym grzbiecie, bardzo dobrej długości i ułożenia zad, prawidłowe kątowanie z bardzo dobrą łopatką, bardzo dobrze umięśnione udo, bardzo dobra dolna linia, prosty front, mocne stawy skokowe. Lennox demonstruje dynamiczny posuw przy bardzo dobrym płynnym przenoszeniu poprzez grzbiet kłusu płasko nad powierzchnią ziemi wykazując dużo temperamentu.

LENNOX Regina Pacis prowadzi linię: TYSON Kottersbusch - QUENN Loher Weg - URAN Moorbeck - URSUS Batu - HOBBY Gletchertof - JECK Noricum - ODIN Tannenmeise i jest następująco zinbredowany:

ULK Arlett 5-5

URSUS Batu 4,4-5

LENNOX Regina Pacis na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2010 wystąpił w klasie juniorów sędziowanej przez Bernda Webera. Występ był bardzo udany gdyż zakończył się jego zwycięstwem i tym samym zdobyciem tytułu Zwycięzcy Świata Juniorów - SG1. Według sędziego - Lennox spełnia w dużej mierze wymagania dla najlepszego psa w klasie juniorów w odniesieniu dla jego prawidłowej ogólnej budowy, ekspresyjności, pigmentu, prezentacji, jak również wymogów stawianych konstytucyjnie dla zdrowia, troje jego rodzeństwa posiada HD i ED normalne. Lennox jest duży, mocny. Lennox - jako syn TYSON Kottersbuch kontynuuje znakomitą linie Quenn Loher Weg a ze strony matki poprzez COCO Regina Pacis linię ULK Arlett/URSUS Batu - powinien być w stanie ze względu na jego feno-genotypową jakość dodawać potomstwu akcentów przodków w hodowli. Jego siostra została oceniona na SG4 co podkreśla rodzinne zaplecze. LENNOX Regina Pacis był murowanym faworytem do grupy VA w roku 2011 i tak też się stało. Sędzia klasy użytkowej R.Mayer ustawia tego psa ostatecznie na pozycji VA9. Oceniając całościowo tego psa zarówno pod względem anatomicznym, psychicznym, wizualnym i rodowodowym jest to pies który w pełni zasługuje na to aby zostać w przyszłości Zwycięzcą Świata VA1. Miejmy nadzieję że tak też się stanie a zostanie to poparte wartościowym potomstwem którego wszyscy od niego będą oczekiwać. Powodzenia LENNOX!

LENNOX Regina Pacis swoją pierwszą grupę hodowlaną powinien pokazać podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich w roku 2012. Zdjęcia jego dzieci można zobaczyć tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=604438&p=progeny-pictures 

LENNOX Regina Pacis posiada: wyszkolenie SchH3, HD-normal, ED-normal, DNA gpr, Kkl.1.

Rodowód:

TYSON Kottersbusch QUENN Loher Weg URAN Moorbeck
ELSA Kuckuksland
ROMINA Kottersbusch WHISKY Bierstadter Hof
QUALLI Flur
COCO Regina Pacis JOKER Alcudia ROCCO Herdersfarm
ZIENA Hasenborn
PRIXI Regina Pacis ZAMP Thermodos
TONYA Regina Pacis

Pełny rodowód LENNOX-a Regina Pacis można zobaczyć klikając tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=604438&p=5-generation-pedigree 

Video:

http://jacentus.com/gallery/?p=1856  

Copyright & design by daltonptojekty2002-