WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

VA 10 2010

SULTAN Jahnhohe

SULTAN Jahnhohe (SZ.nr 2212631) ur.20.12.07 syn VA1 VEGAS Haut Mansard i IRMI Jahnhohe to duży, średnio silny pies, suchy i zwarty, wysoki kłąb, prosty grzbiet, zad o prawidłowej długości i ułożeniu, prawidłowe kątowanie kończyn przednich i tylnych, prawidłowe proporcje klatki piersiowej, zarówno z przodu jak i z tyłu proste prowadzenie kończyn, w ruchu wykazuje bardzo dobre przestrzenne chody z mocnym posuwem i swobodnym wykrokiem, dobra prezentacja, witalność i chęć do pokazywania się. 

SULTAN Janhohe:

1) http://www.youtube.com/watch?v=J_4QUw-N9N8

2) http://www.youtube.com/watch?v=DyVYLqEmxyo

SULTAN Jahnhohe prowadzi linię: VEHAS Haut Mansard – PAKROS dUlmental – BAX Luisenstrasse – ODIN Hirschel – NERO Hirschel – ZAMB Wienerau – ODIN Tannenmeise – QUANDO Arminius i jest następująco zinbredowany:

EROS Luisenstrasse 5-5

SULTAN Jahnhohe na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2009 wystąpił w klasie juniorów. Występ był bardzo udany gdyż zakończył się jego zwycięstwem i tym samym zdobyciem tytułu Zwycięzcy Świata Juniorów – SG1. (wygrał min. z  faworytem do zwycięstwa tej klasy WEGAS-em Fichtenschlag). SULTAN Jahnhohe z racji, że zdobył tak wysokie miejsce a dodatkowo przydomek hodowlany jaki posiada oraz nazwisko właściciela był jednym z kandydatów aby wejść do grupy VA już w roku 2010. Oczywiście nie można ujmować absolutnie samej klasie tego psa bo nie da się ukryć iż jest to pies o bardzo dobrej anatomii i wspaniałym ruchu. Przypuszczenia stały się faktem. Sędzia R.Meyer podczas Sieger 2010 roku już podczas pierwszego występu Sultana w klasie użytkowej ustawia go w grupie marzeń – grupie VA na miejscu 10.  Zatem dalsza kariera tego psa również z racji bardzo młodego wieku stoi przed nim otworem. Wydaje się, że jeżeli pokaże bardzo wartościowe potomstwo będzie on kiedyś być może również VA1?! Było by to wspaniałe kontynuowanie linii VA1 swojego ojca – dziadka – pradziadka tj. VA1 VEGAS Haut Mansard – VA1 PAKROS Ulmental – VA1 BAX Lusenstrasse. Dobrze by było aby jeden z czołowych synów VEGAS-a Haut Mansard tj. SULTAN Jahnhohe, AREX Wilhelmswarte bądź WEGAS Fichtenschlag zdobyli zaszczytny tytuł VA1. VEGAS Haut Mansard z racji wkładu jaki ma w rozwój hodowli zasługuje na kontynuowanie swojej linii.

SULTAN Jahnhohe swoją pierwszą grupę hodowlaną powinien pokazać podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich w roku 2011.

Dzieci SULTAN-a Jahnhohe można zobaczyć klikając tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/progeny_pictures/612858.html

SULTAN Jahnhohe posiada: wyszkolenie SchH3, HD-normal, ED-normal, DNA gpr, Kkl.1.

Rodowód:

VEGAS Haut Mansard

PAKROS dUlmental

BAX Luisenstrasse

KARMA Ochsentor

RANGGON Haut Mansard

OWEN du Fosse de Norva

JALNA Haut Mansard

IRMI Jahnhohe

TIMO Jahnhohe

WALLACE Agrigento

CASANDRA Jahnhohe

CAROLIN Fichtenschlag

YASKO Farbenspiel

GUNNIE Fichtenschlag

Pełny rodowód można zobaczyć klikając tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/612858.html

Copyright & design by daltonptojekty2002-