WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 


VA 11 2011

GUCCY Heinrichplatz 

GUCCY Heinrichplatz ur.20.12.2007 (nr SZ 2221646, nr tat.A-A 2752) syn VA ODIN-a Holtkamper Hof i JUMA Heinrichplatz to pies średnio silny o prawidłowym wzroście, bardzo dobry wyraz, bardzo dobra głowa, suchy i związany, bardzo dobry pigment, wysoki kłąb, prosty grzbiet, prawidłowa długość i ułożenie zadu, bardzo dobre kątowanie zarówno kończyn przednich jak i tylnych, w ruchu wykazuje przestrzenne i pełne siły chody przy prawidłowej kolejności. Pies o dobrej witalności i chęci do pokazywania.

Video:

http://jacentus.com/gallery/?p=1864 

GUCCY Heinrichplatz prowadzi linię: ODIN Holtkamper Hof - YAK Frankengold - HOSS Larchenhain - DORIJAN Yohaness Berg - GANDI Heilbroner Schloss - KALLE Noriswand - URAN Wildsteiger Land i jest następująco zinbredowany:

MAX della Logia Mercanti 4-4

GUCCY Heinrichplatz zadebiutował na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2009 u sędziego klasy juniorów Klausa Goethe i zostaje ustawiony ostatecznie na pozycji SG12. Rok 2010 przynosi wielki awans tego psa bo aż bezpośrednio do elitarnej grupy VA. Sędzia R.Meyer ustawia go na pozycji VA12. Należy przyznać że takiego awansu mało kto się spodziewał poza. właścicielem i sędzią. Rok 2011 przynosi temu psu ponowne utrzymanie się w grupie VA z tym że na pozycji VA11. Niestety pozycja w grupie VA nie została poparta ani wartościowym potomstwem ani pokazaniem grupy hodowlanej. Trudno też znaleźć w katalogu wystawowym z wystawy światowej wpisanej grupy tego psa. Najlepsze miejsca jego dzieci zajęły: SG 29 Wonder vom Heinrichplatz 2256754,30.04.10, (Guccy vom Heinrichplatz - Vienna vom Heinrichplatz) oraz SG 57 Dana von der Römerau 2252344,27.04.10, (Guccy vom Heinrichplatz - Palme von der Rieser Perle) - to jak na psa VA który od ponad 1,5 roku kryje jest sytuacją śmieszną i jednocześnie tragiczną pod względem hodowlanym. Ten syna ODIN-a Holtkamper Hof może być ewentualnym i potencjalnym kontynuatorem linii swojego ojca. Należało przypuszczać że ustawienie tego psa miało również na celu rozszerzenie linii w grupie VA i wprowadzenie nowej-starej krwi. Jak by nie patrzeć jest on kontynuatorem linii legendarnego URAN-a Wildsteiger Land. Ponadto ze strony matki JUMA Heinrichplatz jest córką KENYA Ochsentor czyli miotowej siostry KARMY Ochsentor matki VA1 PAKROS-a Ulmental i babki VA1 VEGAS-a Haut Mansard oraz SG1 JURI Schollweiher. Sama Juri posiada nawet inbred 3-2 na KARMA Ochsentor. Należy wierzyć że dół rodowodu psa GUCCY Heinrichplatz znacznie wzmocni jego siłę genetyczną jako reproduktora. Wystawa w roku 2011 nie potwierdziła niestety tego. Zobaczymy zatem co przyniesie Sieger 2012 - jeżeli nie będzie grupy hodowlanej należy przypuszczać że właściciel tego psa ulży sędziemu oraz kibicom i nie pokaże go więcej podczas tej najważniejszej wystawy hodowlanej w kraju macierzystym rasy.

Dzieci GUCCY Heinrichplatz można zobaczyć tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=628715&p=progeny-pictures 

GUCCY Heinrichplatz posiada:wyszkolenie SchH3, HD-normal, ED-normal, DNAgpr, Kkl.1.

Rodowód:

ODIN Holtkamper Hof YAK Frankengold HOSS Larchehain
LEA Holtkamper See
RISKA Holtkamper See WALLACE Agrigento
WARI Holtkamper See
KUMA Heinrichplatz Karats YOKER URSUS Batu
Karats OLLY
KENYA Ochsentor WASKO Ulmental
FELI Ochsentor

Pełny rodowód GUCCY Heinrichplatz można zobaczyć tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=628715&p=4-generation-pedigree 

Copyright & design by daltonptojekty2002-