WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 


VA 7 2011

MENTOS Osterberger-Land 

MENTOS Osterberger-Land ur.30.04.2008 (SZ.nr 2220389, D-F 3054) syn VA NANDO Gollerweicher i QUENCIE Osterberger-Land to pies bardzo dobrze pigmentowany, więcej niż średnio duży, silny, pełen substancji, pełen dobrego wyrazu, wysoki kłąb, prosty sztywny grzbiet zakończony długim i dobrze ułożonym zadem, bardzo dobre kątowanie kończyn tylnych przy czym stawy skokowe powinny być bardziej mocne i stabilne, kątowanie kończyn przednich dobre, prawidłowe proporcje klatki piersiowej przy prostym froncie, stawianie kończyn tylnych nieco wąskie, proste stawianie kończyn przednich, w ruchu wykazuje pełne temperamentu przestrzenne i dynamiczne chody z silnym posuwem i swobodnym wykrokiem, bardzo dobra witalność, chęć do pokazywania się.

MENTOS Osterberger-Land prowadzi linię: NANDO Gollerweiher - YELLO St.-Michaels-Berg - ENZO Buchorn - LASSO Neuen Berg - Folemarkens JASSO - MARK Haus Beck - FEDOR Arminius i jest psem następująco zinbredowanym:

EROS Luisenstraße 4 - 5

MENTOS Osterberger-Land zadebiutował na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2009 roku w klasie młodzieży sędziowanej przez Hansa Ludgera Goke. Ten jego pierwszy start wypadł przeciętnie. Mentos co prawda chodził w tzw. pierwszym ringu jednak jego właściciela i hodowcę ostateczna lokata na pewno nie zadawalała. Na końcu został oceniony z lokatą SG 38. Jednak rok 2010 i 2011 przynoszą temu psu znaczący skok. Nie bez znaczenia był na pewno fakt osoby sędziego który lubi zaskakiwać większość obserwatorów swoimi wizjami rozwoju hodowli w kraju macierzystym rasy oraz osobistymi konekcjami. Ale po kolei. Rok 2010, pierwszy start w klasie użytkowej u R.Meyera kończy się dla tego psa oceną V2 a więc tuż tuż za grupą VA. Rok 2011 i drugi star w klasie użytkowej. Jak się okazało ten 3,5 letni samiec zostaje ustawiony w elitarnej grupie VA i to aż z lokatą VA7. Mentos to niewątpliwie samiec w typie swojej matki ze świetnym zapleczem genetycznym zwłaszcza ze strony Quencie Osterberger-Land. Czy okaże się on dobrym i wartościowym ojcem czas pokaże. Bez wątpienia tytuł VA, posiadany przydomek hodowlany i osoba właściciela będą dla wielu magnesem w kryciu i hodowli. Jak to się przełoży na wyniki hodowlane? Czekamy. Póki co na wystawie światowej 2011 roku pomimo że mogły wystąpić już jego dzieci w klasie młodzieży trudno było zauważyć jakikolwiek jego akcent hodowlany. Rok 2012 powinien potwierdzić lub zaprzeczyć słuszność przyznania temu psu tytułu VA. Po dwóch latach reprodukcji powinien pokazać już bardzo dużą swoją grupę hodowlaną.

Dzieci MENTOS-a Osterberger Land można zobaczyć tutaj:


http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=639018&p=progeny-pictures 

MENTOS Osterberger-Land posiada: wyszkolenie SchH3, HD-fast normal, ED-normal, DNAgpr, Kkl.1.

Rodowód:

NANDO Gollerweicher YELLO ST.-Michaels-Berg ENZO Buchorn
PIA St.-Michaels-Berg
ZINDY Bierstadter Hof KEVIN Murrtal
ANIKA Bierstadter Hof
QUENCIE Osterberger-Land NICOS Leithawald YASKO Farbenspiel
RITA Leithawald
USCHKA Osterberger-Land ESKO Danischen Hof
CLEA Osterberger-Land

Pełny rodowód MENTOS-a Osterberger-Land można zobaczyć tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=639018&p=5-generation-pedigree 

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=l-Ckm76O18E 

Copyright & design by daltonptojekty2002-