WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

VA

VA 10 - 2008

Godalis TINO

Godalis TINO ur.05.11.2005 syn VA QUENN Loher Weg i USSI Buchonia to pies duży, silny, pełen substancji, suchy, głowa pełna wyrazu z dobrze zaznaczonym przełomem czołowym, dobra maska, wysoki i długi kłąb, mocny i prosty grzbiet, zad o bardzo donrej długości i bardzo dobrym ułożeniu, prawidłowe proporcje klatki piersiowej, zarówno na stój jak i w ruchu linia grzbietu ma harmonijny przebieg, łopatka o bardzo dobrej długości i bardzo dobrym ułożeniu przy dobrym ramieniu, kątowanie kończyn tylnych prawidłowe z silnym stawem skokowym, prosty front, w ruchu wykazuje bardzo dobre chody.

Godalis TINO prowadzi linię: QUENN Locher Weg – URAN Moorbeck – URSUS Batu – HOBBY Gletchertopf – JECK Noricum – ODIN Tannenmeise – QUANDO Arminius i jest następująco zinbredowany:

JECK Noricum 5-5

Godalis TINO na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2007 został pokazany w klasie juniorów gdzie zdobył tytuł zwycięzcy świata – SG1. W roku 2008 wystawiany już w klasie użytkowej wszedł do grupy VA na pozycji VA10. Wielkim pechem tego psa jest fakt, że akurat w tym samym czasie i po tym samym ojcu urodził się lepszy od niego - FURBO degli Achai. Godalis TINO skoro już wszedł do tej grupy VA to już tam zostanie. Godalis TINO ma bardzo dobry inbred na JECK-a oraz bardzo dobrą matkę i prowadzoną przez nią linię – ORBIT Tronje – NEPTUN Bad-Boll – YASKO Roten Master – JECK Noricum.

Godalis TINO swoją pierwszą grupę hodowlaną powinien pokazać na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w 2009 roku. Będzie to również w najbliższej przyszłości taka mała rywalizacja pomiędzy dwoma synami QUENN-a o to który z nich pokaże lepsze dzieci. Po stronie TINO stoi fakt że jest on i kryje w Niemczech. Włoski FURBO skoro nie zostanie sprzedany np. do Chin będzie miał również swoją szansę na pokazanie dzieci w Niemczech. Rywalizacja dzieci będzie ciekawa i to może decydować o ich dalszych miejscach w grupie VA.

Godalis TINO posiada: wyszkolenie SchH3, HD-normal, ED-normal, DNAgpr

Rodowód:

QUENN Loher Weg

URAN Moorbeck

URSUS Batu

VINA Moorbeck

ELSA Kuckuskland

EMO Wienerau

KERRIE Feurmelder

USSI Buchonia

ORBIT Tronje

NEPTUN Bad-Boll

BABETTE Tronje

KITTY Martelsberg

CENTO Monoptores

GISI Batu

Copyright & design by daltonptojekty2002-