WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

VA 6 2009

SHICCO Freiheit Westerholt 

SHICCO Freiheit Westerholt ur.13.10.2006 syn MAESTRO Osterberger Land i NANNILA Freiheit Westerholt to pies średnio duży, silny, pełen substancji, suchy i związany, bardzo dobry wyraz, bardzo dobry pigment, bardzo dobre samcze piętno płci, wysoki i długu kłąb, prosty i mocny grzbiet, bardzo dobra długość i ułożenie zadu, prawidłowe proporcje klatki piersiowej, prosty front, bardzo dobre kątowanie, w ruchu wykazuje chody pełne siły o bardzo dobrym posuwie i wykroku przy bardzo dobrym przebiegu linii grzbietu, bardzo dobra witalność i chęć do pokazywanie się.

SHICCO Freiheit Westerholt prowadzi linię: MAESTRO Osterberger Land - NERO Nobachtal - ENZO Buchorn -LASSO Neuen Berg - Folemarkens JASSO - MARK Haus Beck - FEDOR Arminius i jest następująco zinbredowany:

URSUS Batu 4-4
NATZ Steigerhof 4-5

SHICCO Freiheit Westerholt na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2008 został wystawiony w klasie juniorów gdzie zdobył zaszczytny tytuł Zwycięzcy Świata Juniorów – SG1. Swoje walory anatomiczno-wystawowe potwierdzał w czasie całego sezonu 2009 dzięki czemu wszedł do elitarnej grupy VA na bardzo wysokim miejscu VA6. Jest – dla mnie – pewnym kandydatem do tego aby zostać w przyszłości psem z tytułem Zwycięzcy Świata. Życzę mu tego bo to naprawdę bardzo dobry pies. Ponadto SHICCO jest psem o bardzo dobrym zapleczu genetycznym. Jego matka to córka VA1 PAKROS-a dUlmental – VA1 BAX Luisenstrasse, jego babka ze strony matki to córka VA(I) SOLO Frutteto – VA1 URSUS Batu. Ma też w rodowodzie BARU Haus Yu. Powinie być godnym kontynuatorem prowadzonej przez siebie linii hodowlanej.

Pierwszych potomków SHICCO Freiheit Westerholt na Wystawie Światowej należy spodziewać się w roku 2010. Powinien również wtedy pokazać swoją pierwszą grupę hodowlaną. Kryje wartościowe suki. Oczekiwania wobec niego są duże – poczekajmy na to co przekaże po sobie. (Liczę na niego osobiście – mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie)

SHICCO Freiheit Westerholt posiada: wyszkolenie SchH2, HD-fast normal, ED-normal, DNAgpr, Kkl.1. 

Rodowód:

MAESTRO Osterberger Land

NERO Nobachtal

ENZO Buchorn

Angie von den Amperauen

MIRKA Osterberger Land

BARU Haus Yu

URSA Osterberger Land

NANNILA Freiheit Westerholt

PAKROS dUlmental

BAX Luisenstrasse

KARMA Ochsentor

FRIZI Freiheit Westerholt

SOLO Frutteto

UTA Freiheit Westerholt

Copyright & design by daltonptojekty2002-