WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

VA 8 2010

GIGOLO Barenschlucht

GIGOLO Barenschlucht ur.25.08.2007r (nr SZ 2208861, nr tatuażu F-C 8470) to średnio duży pies, średnio silny, w bardzo dobrym typie, bardzo dobry wyraz, dobra głowa i maska, suchy i związany, bardzo dobry pigment, wysoki kłąb, mocny grzbiet, zad o dobrym ułożeniu i długości, kątowanie przodu dobre, bardzo dobre kątowanie kończyn tylnych, dobry front, w ruchu wykazuje chody o bardzo dobrym wykroku i pełnym siły posuwie. Pies o bardzo dobrym temperamencie, przekonywującej anatomii i prawidłowym wzroście. Pies z linii ZAMP-a Thermodos o pożądanym do hodowli wzroście.

GIGOLO Barenschlucht prowadzi linię: OLE Fichtenschlag – ZAMP Thermodos – QUANTUM Arminius – DUX Della Valcuvia – MAX Della Logia Mercanti – VISUM Arminius – JECK Noricum - ODIN Tannenmeise – QUANDO Arminius i jest następująco zinbredowany:

JECK Noricum 5 -5
FEDOR Arminius 5 -5

GIGOLO Barenschlucht na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2008 wszedł w klasie młodzieży – w wieku zaledwie 12 miesięcy – do pierwszej 20-tki zajmując ostatecznie miejsce SG14. W roku 2009 jako zaledwie 24 miesięczny pies zostaje ustawiony na bardzo wysokim miejscu V5. Wydawało się, że może to być pies szykowany do grupy VA w roku 2010 lub 2011. Jak się okazało sędzia R.Meyer ustawia tego psa w elitarnej grupie VA już w roku 2010. Ostateczne jego miejsce to VA8. Niewątpliwie dużą zaleta tego psa jest dobry wzrost, bardzo dobra anatomia, super zaplecze genetyczne. Ze strony ojca zabezpieczony przez ZAMP-a Thermodos a ze strony matki przez GHANDI-ego Arlett i NATZ-a Steigerhof. Pochodzi z bardzo wartościowego miotu. 2 jego siostry podczas Sieger 2008 ustawione zostały na bardzo wysokich pozycjach w klasie młodzieży: SG3 GYNNA Barenschlucht oraz SG19 GRETI Barenschlucht. Zatem 3-ka rodzeństwa weszła do pierwszej 20-tki klas. Tylko pogratulować. Skojarzenie i inbred to strzał a 10-tkę! GIGOLO Barenschlucht jest ciekawą alternatywą hodowlaną dla wielu hodowców. Jego ojciec dał również kilka potomków wysoko lokowanych na wystawie światowej. 

Pierwszych potomków GIGOLO Barenschlucht należy się spodziewać na Wystawie Światowej w roku 2011. Powinien już wtedy pokazać swoją pierwszą grupę hodowlaną. Pierwszą sukę jaka pokrył ten pies była QUALLY Fichtenschlag. Z tego miotu pierwsze na świecie szczeniaki trafiły na odchowanie do polskiej hodowli Jacentus. Gdy przyjechały w wieku 2,5 miesiąca oniemiałem z wrażenia. Mam nadzieję, że wysiłek włożony w ich wychowanie zaowocuje kiedyś z korzyścią dla nich i dla mnie. Czekam na Sieger 2011 i występ LIRY Fichtenschag. Będę jej mocno kibicował pod względem wystawowym i hodowlanym. Zdjęcia dzieci GIGOLO Barenschlucht można zobaczyć klikając 

tutaj: http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/progeny_pictures/559588.html 

GIGOLO Barenschlucht posiada: wyszkolenie SchH3, HD-fast normal, ED-normal, DNAgpr, Kkl.1. 

Rodowód:

OLE Fichtenschlag ZAMP Thermodos QUANTUM Arminius
UTE Thermodos
YONKA Fichtenschlag Shantos XANO
HOLLY Fichtenschlag
UNA Winnloh GHANDI Arlett URSUS Batu
WENDRINA Kahler Heide
BRITT Winnloh NATZ Steigerhof
TANJA Winnloh
Pełny rodowód można zobaczyć klikając tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/pedigree/559588.html 

Copyright & design by daltonptojekty2002-