WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 


VA 10 2011

Hagadahls FIGO 

Hagadahls FIGO ur.28.11.2008 (nr SKK 1425/2009) syn VA FURBO degli Achei i Hagadahls WANDA to pies więcej niż średnio duży, średnio silny, pełen substancji, bardzo dobry samczy wyraz, bardzo dobrze pigmentowany, silna bardzo dobrze ukształtowana głowa z ciemnymi oczami, sztywne i pewne uszy, wysoki kłąb, bardzo harmonijna linia grzbietu która jest zakończona zadem o bardzo dobrym ułożeniu i bardzo dobrej długości, prawidłowe kątowanie zarówno kończyn przednich jak i tylnych, bardzo dobra łopatka, prawidłowe proporcje klatki piersiowej, prosty front, w ruchu wykazuje pełne temperamentu chody ze swobodnym wykrokiem i pełnym siły posuwem, bardzo dobra witalność i chęć do pokazywania się w każdej fazie oceny. Godnym pochwały jest jego ogólna prezentacja ringowa.

Hagadahls FIGO prowadzi linię: FURBO degli Achei - QUENN Loher Weg - URAN Moorbeck - URSUS Batu - HOBBY Gletschertopf - JECK Noricum - ODIN Tannenmeise - QUANDO Arminius i jest następująco zinbredowany:

NATZ Steigerhof 4-5

Hagadahls FIGO na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich zadebiutował w roku 2010. W klasie juniorów sędziowanej przez Berndta Webera w konkurencji 111 psów z oceną SG zajął on bardzo dobre miejsce w pierwszej 10-tce tej klasy. Jego końcowa lokata to SG7 za takimi psami jak LENNOX Regina Pacis, YPSILON Larchenhain, TONI Rieser Perle, FULZ di Zenevredo, Conbhairean UNO i MARKO Langenbungert. Kolejny występ podczas Sieger 2011 przynosi temu młodemu psu zaskakujący awans aż do elitarnej grupy VA z oceną VA10. Pies ten pochodzący ze szwedzkiej hodowli Patrika Blomqusta a przebywający w Belgii jest jedną z nielicznych alternatyw dla miłośników linii FURBO degli Achei. Posiada nie tylko wartościowego ojca ale również bardzo dobrą matkę która dodatkowo prowadzi bardzo dobra linię ESKO Danischen Hof. Jeżeli pies ten będzie się cieszył zainteresowaniem hodowlanym można spodziewać się po nim dobrego i wartościowego potomstwa. Ocena VA daje mu szerokie pole do faktu krycia wartościowych suk hodowlano-wystawowych. Zaplecze genetyczne jakie posiada daje mu ku temu uzasadnione powody.

Hagadahls FIGO swoje pierwsze dzieci powinien pokazać na wystawie światowej w roku 2012. Ilość jego dzieci powinna być już na tyle duża, że powinien również zaprezentować swoją pierwszą grupę hodowlaną. Będzie bardzo ciekawe skonfrontowanie klasy jego dzieci z miejscem VA jakie przyznał mu R.Meyer.

Dzieci Hagadahls FIGO można zobaczyć tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=605517&p=progeny-pictures 

Hagadahls FIGO posiada: wyszkolenie SchH3, HD-normal, ED-normal, DNAgpr, Kkl.1.

Rodowód:

FURBO degli Achei QUENN Loher Weg URAN Moorbeck
ELSA Kuckucksland
FENIA degli Achei BARU Haus Yu
Arlet
Hagadahls WANDA BRAVOS Steffen Haus ESKO Danischen Hof
HOLLY Maleiche
Hagadahls JOLINE Hagadahls HAMISCH
TIRZA Thorarinn

Pełny rodowód Hagadahls FIGO można zobaczyć tutaj:

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=605517&p=5-generation-pedigree 

Video:

http://jacentus.com/gallery/?p=1860 
http://www.youtube.com/watch?v=dfIiSzoroLg 

Copyright & design by daltonptojekty2002-