WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

VA

VA 6 - 2008

YEROM Haus Salihin

YEROM Haus Salihin ur.21.06.2005 syn MARK-a Schwalmbergtal x HEKSA Werther-Mühle to pies duży, silny, bardzo dobrego wyrazu i pigmentu, mocna męska głowa dobrze uformowana, wysoki długi kłąb, mocny prosty grzbiet, bardzo dobry zad, bardzo dobre kątowanie kończyn przednich z długim ramieniem i dobrze ułożoną łopatką, bardzo dobre kątowanie kończyn tylnych, szerokie uda, prawidłowe proporcje klatki piersiowej, prosty front, proste ustawienie i prowadzenie kończyn przednich i tylnych, wydajny wykrok i mocny posuw przy bardzo dobrej prezentacji.

YEROM Haus Salihin prowadzi linię: MARK Schwalmbergtal – HENRY Dunieschenke - ESKO Danischen Hof – JANGO Furstenberg – WOBO Larchenhain – CHICO Lohner Heide – ZAMB Wienerau – ODIN Tannenmeise – QUANDO Arminius i jest psem bez inbredu.

Inbred – Ohne

YEROM Haus Salihin na Światowej Wystawie Owczarków Niemieckich w roku 2006 zdobył w klasie młodzieży bardzo wysokie 3-cie miejsce – SG3. Rok później wystawiony już w klasie użytkowej został ustawiony w pierwszej 10-tce V jako 7. W roku 2008 dostaje się do elitarnej grupy VA na pozycji VA6. Czy powinien być w tej grupie a jeżeli już to czy przed np. FURBO degli Achai pozostawiam każdemu do swojej analizy?! 

YEROM Haus Salihin powinien swoich pierwszych potomków i swoją pierwszą grupę hodowlaną pokazać na wystawie światowej w roku 2009. Mam osobistą nadzieję że pies ten potwierdzi swoją przynależność do grupy VA jakością pokazanych synów i córek. Myślę że sędzia klasy użytkowej wstawiając go do grupy VA miał na myśli możliwość kontynuowania linii ESKO Danichen Hof. Nie pozostaje nic innego jak czekać na efekty.

YEROM Haus Salihin posiada: wyszkolenie ScH1, HD-fast normal, ED-normal, DNA gpr 

Rodowód:

MARK Schwalmbergtal

HENRY Dunieschenke

ESKO Danischen Hof

SIRA Dunieschenken

IRA Schwalmbergtal

KALLY Hopfenhalle

FINA Drantumer Land

HEKSA Werther-Mühle

BARU Haus Yu

NATZ Steigerhof

NINA Tronje

DOLLI Werther-Mühle

XANDOR Tronje

VELLY Werther-Mühle

Copyright & design by daltonptojekty2002-