WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

VA 7 2009

REMO Fichtenschlag

REMO Fichtenschlag ur.15.05.2007 (SZ nr 2208401, nr tatuażu M-B 5441) syn RAY-a Fichtenschag i THORA Fichtenschlag to duży i średnio silny samiec, bardzo dobry typ, samczy wyraz uwidoczniony w bardzo dobrej głowie, pies z wysokim kłębem, harmonijna linia górna i dolna, zad o normalnym ułożeniu i normalnej długości, prosty front, kątowanie przodu bardzo dobre, kątowanie tyłu bardzo dobre, w ruchu wykazuje chody pełne temperamentu z silnym posuwem i swobodnym wykrokiem. W ogólnym wizerunku pies o bardzo harmonijnej budowie i samczym wyrazie. REMO pochodzi ze znanej na całym świecie hodowli Fichtenschlag. Faktem godnym podkreślenia jest, że również ojciec RAY i matka THORA, babka CAROLIN i dziadek WILKO pochodzą z tej samej hodowli. W pozostałej części rodowodu również inni przedstawiciele tej hodowli. Pies ten jest między innymi ukoronowaniem wieloletniej pracy hodowlanej rodziny Ossmanów jeżeli chodzi o samce. Nowa gwiazda - WEGAS już SG3 w 2009 roku ma również duże szanse w przyszłości na grupę VA. Ponadto matka REMO - THORA to miotowa siostra VA , SG1 TIANY Fichtenschlag. 

REMO Fichtenschlag prowadzi linię: RAY Fichtenschlag - DUX de Cuatro Flores - HILL Farbenspiel - HUPPY Arlett - EROS Luisenstrasse - CELLO Romerau - NATZ Hasenborn - DAX Wienerau - JUPP Haller Farm i jest następująco zinbredowany:
HILL Farbenspiel 3-3
EROS Luisenstrasse 5,5-5

REMO Fichtenschlag na wystawie światowej w 2008 roku został pokazany w klasie młodzieży i uplasował się tuż za pierwszą 20-tką tj. na pozycji SG21. Jego rozwój przez kolejny rok przybrał bardzo pozytywne efekty dzięki czemu w sezonie wystawowym 2009 był już pokazywany w klasie użytkowej z bardzo dobrymi efektami lokatowymi. Podczas wystawy światowej w roku 2009 zostaje ustawiony w grupie VA na pięknym miejscu VA7. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to pies bardzo młody i że prowadzi linię HILL-a Farbenspiel (tzw. linię dolną) nie było to na pewno jego ostatnie słowo w grupie VA. Swoją reputację na pewno będzie mógł potwierdzić grupą potomstwa. W samej hodowli Fichtenschlag ma co kryć (min. VA VIANA, VA TIANA) więc poczekajmy wszyscy na efekty jego poczynań.

Pierwszych potomków REMO Fichtenschlag na wystawie światowej można się spodziewać w roku 2009 a grupy hodowlanej w roku 2010.

REMO Fichtenschlag posiada: wyszkolenie SchH2, HD-normal, ED-fast normal, DNAgpr, Kkl.1.

Rodowód:

RAY Fichtenschlag

DUX Cuatro Flores

HILL Farbenspiel

LINA Arminius

CAROLIN Fichtenschlag

YASKO Farbenspiel

GUNNIE Fichtenschlag

THORA Fichtenschlag

WILKO Fichtenschlag

ORBIT Tronje

UNSA Fichtenschlag

LUFTI Huhnegrab

HILL Farbenspiel

OLA Akrobat

Copyright & design by daltonptojekty2002-