Szanowni Owczarkarze

Kiedy w lipcu 2002 narodził się pomysł stworzenia serwisu rasy owczarek niemiecki Jacentus w najśmielszych moich snach nie mogłem przypuszczać że przetrwa on aż tak długo w internetowym życiu. Totalnym ale bardzo miłym zaskoczeniem jest fakt że w 2010 roku jego oglądalność osiągnęła liczbę jednego miliona. Dodatkową satysfakcję można mieć również z tego, że jest on oglądany w wielu krajach świata i jest bez wątpienia jakąś malutką Waszą i moją wizytówką. Nie było by to możliwe bez Michała Czejgisa który pomimo, że nie jest owczarkarzem to w miarę swoich posiadanych wolnych norm czasowych stara się go na bieżąco aktualizować. Dzięki Michał za to co zrobiłeś do tej pory w imieniu nas wszystkich. Jednak nadal wierzymy, że będziesz dalej razem ze mną ciągnął ten wózek o nazwie Serwis Jacentus.

Tak się złożyło że moja przygoda z owczarkiem niemieckim zaczęła się w roku 1986. To szmat czasu, dziesiątki wystaw w Polsce, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Austrii czy USA, kilkadziesiąt filmów video i DVD oraz olbrzymia ilość czasopism upychanych na domowych półkach czy strychu. Pomyślałem, że skoro mija 25 lat mojego hobby warto być może podzielić się z Wami tymi właśnie materiałami o tematyce owczarka niemieckiego. Aby nie obciążać dodatkowo Michała wpadł mi do głowy pomysł którego efekt macie przed sobą. W jego realizacji pomógł mi inny Michał – Michał Urbanek, któremu składam piękne podziękowanie za poświęcony czas i ogromne chęci oraz okazaną cierpliwość do  mojej osoby. Dzięki Michał! Mamy nadzieję, że teraz Serwis Jacentus stanie się jeszcze chociaż troszeczkę bardziej atrakcyjny. Czy tak będzie czas pokaże.

Moim marzeniem jest aby znalazła się tutaj prawdziwa scanowo-internetowa biblioteka w której znajdziecie np. setki zdjęć oraz tysiące opisów owczarków niemieckich które znajdują się we wszystkich  rodowodach. Nie spotkałem się jak do tej pory nigdzie w internecie aby ktoś robił wcześniej coś takiego. To dodatkowy powód do osobistej satysfakcji.

W miarę swoich możliwości czasowych będę się starał aktualizować najczęściej jak się tylko to da robić tym bardziej, że materiałów i informacji jest naprawdę sporo. Oczywiście redagowanie możecie również tworzyć Wy sami przesyłając do mnie swoje materiały oraz zdjęcia z wystaw. Każdy przesłany materiał czy galeria zdjęć np. z wystawy będzie Waszą i Waszej strony internetowej reklamą oglądaną przez innych.

Zapraszam do współpracy
Jacek „Jacentus” Żydzik