ostatnia aktualizacja 30.09.2021

 


ZDJĘCIE DNIA

Zdjęcia dnia

 


Szanowni Owczarkarze!

9.VII.2017 roku serwisowi Jacentus wybiła 15 rocznica istnienia. To szmat czasu. Portal, który wymyśliłem i prowadzę w całości został poświęcony rasie owczarek niemiecki. Nigdy nie mogłem przypuszczać, że będzie to trwało tyle lat, że będzie miał taką oglądalność i popularność. Tworząc go myślą przewodnią był jeden temat z którym nie mogłem się pogodzić - długie czekanie na wyniki wystaw publikowane w czasopiśmie. Z czasem na serwisie zaczęły się pojawiać wyniki w bardzo krótkim czasie po zakończonej wystawie. Bardzo się to wszystko podobało, było chętnie czytane i komentowane. W 2002 roku tak szybkie zamieszczanie wyników wystaw było dla niektórych szokiem. Sami czytelnicy przesyłali wyniki wiedząc, że są one świetną i darmową reklamą poszczególnych owczarków. W menu serwisu przybywało coraz więcej działów tematycznych. Były one dla czytelników źródłem wiedzy, po którą zawsze można było sięgnąć i mieć ją w zasięgu jednego kliknięcia palcem. Serwis rozwijał się swoim rytmem zajmując mi coraz więcej czasu.

Jak się okazało po latach nie wszystkim się to podobało. Ludzka zawiść i pisanie bolącej prawdy spowodowało zawieszenie istnienia serwisu na jakiś czas. Ilość e-maili, telefonów i rozmów, aby przywrócić serwis do ponownego istnienia ze względu na jego merytoryczną wartość spowodowały, że zdecydowałem się na jego reaktywację. Czytelnicy na nowo mogli korzystać z jego zasobów. Nie mogłem jednak we własnym sumieniu pogodzić się z faktem, że serwis ma być po to tylko żeby być. Zacząłem go ponownie aktualizować w miarę posiadanego czasu i materiałów. Jak zacząłem tak trwa to do dziś. Ile to będzie jeszcze trwało? Nie wiem. Życie i czas zweryfikuje wszystko. Na razie cieszę się z tego co daje mi osobistą satysfakcję - 15 lat informacji o owczarku niemieckim i przekazywanie jej czytelnikom serwisu. Jestem tak zwyczajnie sam z siebie dumny.

Co dalej z serwisem? Póki starczy mi sił i chęci będę kontynuował to co robię. Mam nadzieję, że moja praca będzie nadal dla Was nadal źródłem wiedzy i informacji.

Co dalej z owczarkiem? Biorąc pod uwagę to wszystko co dzieje się w ojczyźnie rasy i generalnie wokół nas samych nie widzę tego kolorowo. Coraz niższe frekwencje na wystawach, korupcja, układy sędziowsko-koleżeńskie i tzw. koniec smyczy powodują, że ludzie nie chcą jeździć na wystawy, nie chcą być oszukiwani, nie chcą płacić za uczestnictwo w wystawach, kiedy o lokacie decydują między innymi te wszystkie wymienione czynniki, a nie wyłącznie klasa i jakość poszczególnych owczarków. Mamy zwyczajnie tego dość. Dodatkowo to wszystko co dzieje się w Niemczech - ojczyźnie rasy - szerokim kręgiem odbija się na całej populacji i jakości owczarka. Liczebność poszczególnych wystaw jest tak żenująca, że w zasadzie to mówi za wszystko. Ranga BSZS z roku na rok maleje. Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że już niedługo najważniejsza wystawa świata będzie odbywać się w ..... Chinach?!

Kończąc okolicznościowe słowo dziękuję wszystkim którzy na przestrzeni tylu lat współpracowali ze mną, wspierali swoją pracą, dobrym słowem i chęciami do redagowania serwisu. Szczególne podziękowanie kieruję do Michała Czejgis - to od niego wszystko się zaczęło. To Michał stworzył internetowy serwis i był jego pierwszym administratorem. Dziękuję za te wszystkie lata, które ze mną wytrzymałeś. Miłe słowo należy się również Michałowi Urbanek, który wspomagał serwis swoją pracą oraz aktualnemu administratorowi Anecie Kotkowicz. Aneta, która wychowała się na tym serwisie czerpiąc z niego wiedzę między innymi przez wagarowanie w szkole tylko po to, aby przeczytać wyniki, relacje czy opisy światówek - o ironio teraz sama została jego komputerowym opiekunem. Jak na rocznicę przystało przybrała serwis w nową szatę graficzną. Dziękuję!

Czytelnicy serwisu - cieszę się, że jestem z Wami, a Wy jesteście ze mną. Wierzę, że moja praca plus zasobność, rzetelność i fachowość przekazywanej w różnej formie wiedzy są Wam pomocne i przydatne. Wiem, że są wśród Was tacy którzy z serwisem są od samego początku zatem moje święto jest też Waszym świętem.

Jacek "Jacentus" Żydzik

 

Zdjęcia do działu prosimy wysyłać na adres jacentus@jacentus.com wpisując w tytule "Zdjęcie Dnia". Fotografia musi być formatu min. 800px na długim boku.


WIĘCEJ O ZDJĘCIU DNIA


Wszelkie uwagi dotyczące strony technicznej tej witryny proszę zgłaszać pod adres
 jacentus@jacentus.com 
dziękuję.

NA STRONIE WYKORZYSTANO ZDJĘCIA WYKONANE PRZEZ FIRMĘ "URMA FOTO". 
ABY PRZENIEŚĆ SIĘ NA STRONĘ "URMY FOTO" KLIKNIJ TUTAJ

UWAGA! W przypadku jakiegokolwiek sprzeciwu osób posiadających prawa autorskie do materiałów wykorzystanych na tej stronie zostaną one natychmiast zlikwidowane


  • WYNIKI KLUBOWEJ WYSTAWY OWCZARKÓW NIEMIECKICH WE WŁOSZECH (SHZ ITALY) 12,19,26.IX.2021

  • WYNIKI KLUBOWEJ WYSTAWY OWCZARKÓW NIEMIECKICH W RYPINIE(SHZ-POLEN) 18-19.09.2021


  • PROSIMY O PRZESYŁANIE ZDJĘĆ DO DZIAŁU "ZDJĘCIE DNIA" - jacentus@jacentus.com

    Jeśli masz pytania, pisz do mnie na adres: jacentus@jacentus.com 

     

    Copyright & design by Jacentus 2002-2021