WSZYSTKO O OWCZARKACH NIEMIECKICH 

 

Wyniki wystaw 2007

名IATOWA WYSTAWA OWCZARK紟 NIEMIECKICH W BRAUNSCHWEIG 31.08-2.09.2007 /BSHZ 2007/

1) PROGNOZY PRZED WYSTAW

Poni瞠j przedstawione s zestawienia ps闚/suk, kt鏎e podczas sezonu wystawowego pokazywane by造 u s璠zi闚, kt鏎zy b璠 ocenia je na BSZS i zajmowa造 u nich czo這we lokaty. Spo鈔鏚 tych zwierz徠 wy這ni si najprawdopodobniej Zwyci瞛cy Klas tegorocznej 安iat闚ki w Braunschweigu !! Zestawienie obejmuje tylko lokaty uzyskane u s璠zi闚 oceniaj帷ych je na 安iat闚ce, ale wiadomo, 瞠 aby uzyska wysokie lokaty na BSZS musia造 by pokazane wcze郾iej przynajmniej u 2 innych s璠zi闚 (wg nowych zalece).
Zestawienie nie obejmuje klas u篡tkowych – o lokacie w tych klasach decydowa b璠 r闚nie testy, potomstwo etc. Analizuj帷 wystawy wydaje si, 瞠 tegorocznymi Zwyci瞛cami 安iata b璠 PAKROS d’Ulmental oraz GINA vom Aquamarin – czy tak b璠zie: oka瞠 si ju za kilka dni !!

JKLH - Peter Arth

Zenzi vom Zellergrund (IDOL) – 3 razy pierwsza (na OG w stawce 7, na LG w stawce 21 oraz na SV DJM w stawce 19)
Jana von der Plassenburg (VEGAS) – wygra豉 raz na LG na 44 suki w stawce
Vienna vom Heinrichplatz (AGASSI)– raz wygra豉 na LG w stawce 23, a raz druga na LG za Zenzi w stawce 21
Birdy du Domaine du Parc (VEGAS) – wygra豉 raz na LG w stawce 60 suk
Ussi von Pallas Athene (VEGAS) – 2 razy wygra豉 w m這dzikach na LG w stawkach 9 i 5, raz druga (na LG w stawce 44 za suk Jana)
Paula vom Gut Lethe (NEGUS) – 2 razy pierwsza w m這dzikach (na LG w stawce 21 oraz na SV DJM w stawce 12)
Eva della Valcuvia (TOR) – 2 razy wygra豉 (na OG w stawce 16 oraz na LG w stawce 7)
Jenny von Dakota (BRAVOS) – wygra豉 raz na LG w stawce 22
Delia della Real Favorita (IDOL) – raz wygra豉 na LG w stawce 10 suk
Jacky vom Thermodos (ZAMP) – dwa razy wygra豉 na LG (w stawkach 32 oraz 23)

JKLR - Hans-Peter Rieker

Xaro v. b. Harten (ZAMP) – wygra 2 razy – na SV DJM w stawce 18 i na OG w stawce 19
Furbo degli Achei (QUENN) – wygra 2 razy na LG (w stawce 10 i w stawce 9)
Lingo vom Schornfelsen (DIEGO) – wygra raz w m這dzikach w stawce 6 i raz na LG w stawce 15
Bruno du Val D'Anzin (BRAVOS) – drugi na LG w stawce 15 za psem Lingo oraz 2 razy pierwszy: na LG w stawce 21 oraz w Belgi w stawce 34
Orus d’ Ulmental (VEGAS) - wygra na LG w stawce 41
Team Paka's Hix (ARKO) – wygra raz na LG w stawce 36
Bruno von Campaluna (AGASSI) – wygra raz na LG w stawce 11
Pintoks vom Haus-Fahrig (ULK) – wygra raz na OG w stawce 21
Orlando vom Holtk鄝per Hof (ODIN) – wygra 2 razy w m這dzikach – raz na SV DJM w stawce 9 i raz na LG w stawce 8
Yabax von Bad-Boll (BARAN) – wygra 2 razy w m這dzikach na LG (w stawce 3 oraz w stawce 7) 

JHKLH - Joachim Stiegler

Vivian vom Zellwaldrand (ZAMP) – trzy razy pierwsza w m這dzie篡 – raz na OG w stawce 16 oraz 2 razy na LG w stawkach 11 i 13
Irina von Frutteto (KEN) – 3 razy pierwsza na LG (w stawkach 24, 21 i 42) oraz 1 raz druga w m這dzie篡 na OG w stawce 16 za suk Vivian
Pola von der Zenteiche (HANNIBAL) – 2 razy pierwsza na LG w stawkach 15 i 14
Omira von der Noriswand (IDOL) – pierwsza na LG w stawce 38 oraz druga na LG w stawce 21 za Irina
Vina von der alma mater (ESKO) – pierwsza na LG w stawce 57
Jaska vom Farbenspiel (ODIN) – pierwsza na LG w stawce 23
Gloria vom Valtenberg (HANNIBAL) – 2 razy pierwsza w m這dzie篡 na OG w stawkach 14 i 6 oraz druga w juniorach na LG w stawce 57 za suk Vina
Ronja vom Haus Burow (ESKO) – pierwsza na OG w stawce 15 oraz druga na LG w stawce 24 za suk Irina
Zicke vom Hanne (PAKROS) – dwa razy pierwsza w m這dzie篡 (na LG w stawce 19 oraz na LG-JHF w stawce 13), druga w m這dzie篡 na LG w stawce 17 za suk, kt鏎a pozostaje w m這dzie篡
Saskia v. Ghattas (TOR) – pierwsza na LG-JHF w stawce 10

JHKLR - Henning Setzer

Arak de la Ferme Malgre L'eau (ZAMP) – 2 razy pierwszy na LG (w stawkach: 25 i 13)
Godalis Tino (QUENN) – pierwszy na LG w stawce 28 oraz drugi na LG w stawce 25 za psem Arak
Piron von der Kahler Heine (YAPPO) – pierwszy na LG w stawce 40, drugi na LG w stawce 28 na psem Tino
Pango von der Burg Reichenstein (NANDO) – dwa razy drugi na LG: w stawce 13 za psem Arak oraz w stawce 40 za psem Piron
Sony vom Heinrichplatz (DUX) – pierwszy na LG w stawce 28
Tuareg von Bad-Boll (YANOX) – dwa razy pierwszy w m這dzie篡 (na OG w stawce 7 i na LG w stawce 10)
Clinten vom Holtk鄝per See (IDOL) – pierwszy w m這dzie篡 w stawce 23
Igor von der Rommelsbach (QUANTUM) – pierwszy na LG w stawce 6

Joanna Doma雟ka

2) SPRAWOZDANIE Z WYSTAWY:

Bardzo dobrze i sprawnie zorganizowana wystawa przez LG 03. Wystarczaj帷ej wielko軼i stadion i inne ringi w pobli簑. Pogoda dla owczark闚 – wymarzona. Przed wystaw na kilku naszych forach internetowych trwa豉 dyskusja, kt鏎y pies wygra. Najwi璚ej zwolennik闚 mia PAKROS d`Ulmental. Stawiano te mocno na ODINA Holtkamper Hof. W sukach liczono najbardziej na GIN Aquamarin i PANI del Alto Pino. Hodowc闚, w豉軼icieli i mi這郾ik闚 owczarka z Polski wida by這 na ka盥ym kroku. Niekt鏎zy preferowali opini, 瞠 poziom si obni瘸. Moim zdaniem szanowni „fachowcy” – to, 瞠 psy s ni窺ze nie 鈍iadczy o obni瞠niu poziomu niemieckich a tak瞠 鈍iatowych hodowli. Nasze polskie psy zaj窸y miejsca na miar swoich mo磧iwo軼i. Dla mnie przyjemn niespodziank by這 wysokie miejsce PODI ze Spr璚owa. Og鏊nie wystawiono 1231 zwierz徠, w tym 297 zesz這 z ringu z za鈍iadczeniem.

Pi徠ek.

Testy psychiczne ps闚 i suk na g堯wnej p造cie. Znowu odpad這 kilka znacz帷ych zwierz徠. U suk du膨 niespodziank by這 odpadni璚ie trzech suk z najlepszej ubieg這rocznej hodowli „von Fichtenslag”, w tym dw鏂h zwyci篹czy z klas m這dzie穎wych z 2006 roku. Odpad造 tak瞠 m.in. VIOLA v.Hannes, ROMINA Piste Trophe, HONEY Finkenschlag. U ps闚 za odpad造, a mog造 si liczy: ROBUK dei Monti della Laga, WILKO Fichtenschlag, TEX del Murnighello, ESKAN Finkenschlag, ZIDAN Grabfeldgau, CELLO Haus Yu i co mnie najbardziej zdziwi這 z ocen „vorhanden” zszed z ringu jeden z 豉dniejszych ps闚 – XITUS Murrtal. Mo瞠 s璠zia co zauwa篡, czego nie by這 wida z trybun? W pi徠ek pokaza造 si „na st鎩” wszystkie psy – w tym tak瞠 i nasze. Nie wszystkie zaprezentowane zosta造 profesjonalnie i uwa瘸m decyzj kol. Z.Boratyna za jak najbardziej s逝szn – gdy jego 豉dny pies absolutnie nie zas逝giwa na wywo豉n w sobot pozycj. Prawid這we pokazanie psa „na st鎩” kiedy s璠zia ma na jego obejrzenie ok. 1 minuty – w tym kilka sekund na obejrzenie ruchu – to naparwd du瘸 sztuka i do tego trzeba mie d逝goletni praktyk. P騧nym wieczorem rozjechali鄉y si do zaj耩 w podgrupach.

Sobota.

Na pocz徠ek grupy – reproduktor i potomstwo. Zapisano 35 grup, za pokazano 21. Nie zdo豉造 skompletowa grup takie znane (zapisane) reproduktory jak: LARUS v.Batu, Karat1s YOKER, GHANDI v.Arlett, QUANTUM v.Arminius i KEN v.Elzmundungsraum mimo, 瞠 pokaza dzieci niez貫j klasy.

Tak jak co roku przeprowadzi貫m podzia na grupy, kt鏎e:
a) a) zawiod造 mnie jako軼i potomk闚,
b) b) podoba造 mi si,
c) c) da造 si zauwa篡.

Ad. a – 1.NANDO Gollerweiher –pokaza 17 potomk闚. Wygl康 grupy, prezentacja – 鈔ednia. Samce nie najwy窺zej jako軼i, g這wy powinny by wi瘯sze, rami powinno by d逝窺ze i lepiej ustawione. Podobie雟two do ojca, zr騜nicowanie p販i zaledwie zachowane. Suki na g鏎nej granicy wzrostu. Dobry ruch.
2. ORBIT Huhnegrab – pokaza 28 potomk闚. Jak瞠 drastyczny spadek ilo軼i w por闚naniu z rokiem ubieg造m. Ju wtedy nie wr騜y貫m mu kariery hodowlanej. Podobie雟two do ojca – zachowane, zr騜nicowanie p販i – widoczne. Dobra czer, podpalanie s豉be, kontrastuj帷e z czerni. Anatomia taka sobie.
3. YIMMY Contra – pokaza 21 potomk闚. Podobie雟two do ojca i do siebie – zachowane. Wykolorowanie i pigmentacja – prawid這we. U samc闚 s豉be g這wy. Zastrze瞠nia do u這瞠nia ramienia. S豉ba si豉 ko軼i. Ojciec zdecydowanie najlepszy w grupie.

Ad. b. 1. HILL Farbenspiel – pokaza 19 potomk闚. Zdecydowane zr騜nicowanie p販i, wzajemne podobie雟two – widoczne. W typie ojca. Psy bardzo samcze o bardzo dobrych g這wach, prawid這wy wzrost, dobra si豉 ko軼i, bardzo dobre k徠owanie ko鎍zyn. U suk bardzo 豉dne, pe軟e wyrazu g這wy. Niewielkie zastrze瞠nia u pojedynczych zwierz徠 do d逝go軼i i u這瞠nia ramienia. Bardzo dobry ruch. Du篡 % zwierz徠 w klasach u篡tkowych.
2. VEGAS du Haut Mansard – pokaza 27 potomk闚 z 3-ch miesi璚y kry!, co przy 42 zapisanych tworzy bardzo wysoki %. Bardzo 豉dna i doskona豉 jako軼iowo grupa w typie ojca o wyr騜niaj帷ym wzajemnym podobie雟twie. Bardzo dobre, pe軟e wyrazu g這wy. Doskona貫 g鏎ne i dolne linie. Prawid這wa d逝go嗆 i u這瞠nie zad闚. Bardzo dobre proporcje i zgodny z wzorcem wzrost u wszystkich zwierz徠. Dobre wykolorowanie i wysycenie. Prawid這we proporcje. Dobra si豉 ko軼i. Powinien by wykorzystywany do suk na g鏎nej granicy wzrostu.Uwa瘸 na g喚bokie k徠owanie ko鎍zyn tylnych.
3. QUENN Loher Weg – pokaza 52 potomk闚, co stanowi znacz帷y wzrost w por闚naniu z ubieg造m rokiem. Bardzo dobre zr騜nicowanie p販i i podobie雟two do siebie i ojca. Prawid這wy wzrost i proporcje. Bardzo dobre g這wy. Silna ko嗆. Bardzo dobre k徠owanie. P造nny, przestrzenny ruch. Dobra pigmentacja. Kilka dobrze zapowiadaj帷ych si samc闚.
4. ZAMP Thermodos – bardzo silna jako軼iowo grupa. Pokaza 50 potomk闚, w tym 15 w klasie u篡tkowej. Wybitne podobie雟two do ojca. Doskona造 typ i wyraz. Bardzo wyra幡e zr騜nicowanie p販i. Bardzo dobre proporcje. Silne, 豉dne g這wy. Doskona豉 pigmentacja i wykolorowanie. Bardzo dobre g鏎ne i dolne linie. Silna ko嗆. Silny, p造nny ruch. Uwa瘸 na g喚bokie k徠owanie ko鎍zyn tylnych.

Ad. c. 1. INGODDS Agassi - pokaza 26 potomk闚, tj. 94 % zapisanych zwierz徠. ζdna grupa. Wyra幡e zr騜nicowanie p販i i podobie雟two do ojca. Dobre g這wy. Dobre g鏎ne i dolne linie. Bardzo dobre proporcje i si豉 ko軼i. ζdne suki. Mo瞠 poprawi wyraz i si喚 ko軼i.
2. IDOL Holtkamper Hof – pokazano 21 zwierz徠, co stanowi 72 % zapisanych ps闚. Grupa w typie ojca, zdecydowane rozr騜nienie p販i, mocne g這wy, dobra g鏎na linia, dobre zady, u niekt鏎ych rami powinno by d逝窺ze, wiele zwierz徠 na g鏎nej granicy wzrostu. Dobra pigmentacja, dobra ko嗆, du瘸 ekspresja. Dobry ruch.
3. ERASMUS v. Noort - pokazano 18 zwierz徠. Podobie雟two do ojca i do siebie widoczne. Dobre proporcje, dobre g這wy. Prawid這wa si豉 ko軼i i staw闚 skokowych. Silne, pe軟e wyrazu suki. Du篡 % w klasach u篡tkowych. Dobry ruch.
4. PAKROS d` Ulmental – pokaza 41 zwierz徠. Moim zdaniem grupa gorsza ni syna (VEGASA). Dobry typ i wyraz. Wyra幡e zr騜nicowanie p販i. Podobie雟two zar闚no do ojca jak i do siebie wyra幡e. Wzrost zgodny z wzorcem. Bardzo dobra pigmentacja, proporcje i si豉 ko軼i. Bardzo dobry ruch i temperament. Lepsza jako嗆 po stronie suk.

Na koniec opisu grup troch statystyki.
Z interesuj帷ych mnie i modnych reproduktor闚:
1. VEGAS ulokowa w pierwszych 50 – 17 zwierz徠 (tylko w klasach m這dzie篡), 
2. QUENN – 19 w klasach m這dzie篡 i junior闚, 
3. ODIN – 10 w klasach m這dzie篡 i junior闚, 
4. PAKROS – 12 we wszystkich klasach, 
5. ZAMP – 29 we wszystkich klasach, w tym 10 w u篡tkowych. 

Koniec cz窷ci pierwszej.
Marek Czerniakowski

WYSTAWA 名IATOWA - SPRAWOZDANIE CZ.II

Jeszcze sobota. Wr鵵my do grup reproduktor闚. Statystycznie wygl康a to tak:

Linia – QUANDO Arminius poprzez:
a) JECKA Noricum – 10 grup
b) ZAMBA Wienerau – 3 grupy.
Linia – URANA Wildsteiger Land poprzez:
a) YAKA Frankengold – 3 grupy
Linia – CANTO Wienerau – poprzez:
a) a) FEDORA Arminius – 3 grupy
Linia - MUTZA Pelztierfarm (dolna) – 2 grupy.

Co z tego zestawienia wynika? Zmniejszy豉 si ilo嗆 grup wywodz帷ych si od JECKA Noricum. Nie jest to oczywi軼ie wielkie zagro瞠nie dla tej linii, gdy ju niebawem swoje dzieci poka膨 synowie: ZAMPA Thermodos, QUENNA Loher Weg, ERASMUSA v.Noort. Potomkowie tej linii charakteryzuj si elegancj, prawid這wym wzrostem, doskona造m ruchem. Drugi syn ODINA Tannenmeise – ZAMB Wienerau ma 3, ale jak mocne grupy. BRAVOS a szczeg鏊nie VEGAS przez d逝gie lata nie pozwol zapomnie o istnieniu tej linii. Potomkowie tej linii charakteryzuj si prawid這wym wzrostem, doskona造m wyrazem, 豉dnymi g這wami z maskami, bardzo dobr anatomi i ruchem.
Ca造 czas trzyma si linia URANA Wildsteiger Land, omini皻o co prawda odnog – EIKO – YAGO – ULK, ale YAK Frankengold da syn闚, kt鏎ych potomstwo charakteryzuje si szczeg鏊nie doskona造mi czarnymi g這wami, pigmentacj, ruchem.
Linia CANTO Wienerau – nie zachwyca. Najlepsz jako軼iowo grup pokaza MERLIN (moim zdaniem).
Na koniec dolna linia.
Doskona造m pomys貫m by這 wynalezienie i preferowanie HILLA Farbenspiel. On sam i niewiele gorszy syn DUX de Quatro Flores b璠 dalej rozwijali t zanikaj帷 kiedy lini. Jest jeszcze HANNIBAL Stieglerhof. Ich potomstwo charakteryzuje si: prawid這wym wzrostem, doskona造m wyrazem p販i, bardzo dobr anatomi i ruchem.
Z pokazanych grup mnie szczeg鏊nie podoba造 si grupy: ZAMPA – temu nie ma si co dziwi i VEGASA. Ten pies mimo, 瞠 d馧 jego rodowodu to hodowle francuskie, cieszy si ogromnym powodzeniem. Sam ma 64 cm wzrostu, a jego dzieci nie wygl康aj na przero郾i皻e. Dlatego te jest szczeg鏊nie po膨dany dla du篡ch, masywnych suk, a takich jest du穎. Hodowcy niemieccy na jego przyk豉dzie pokazali, 瞠 dobry samiec to nie tylko wzrost, wielki 貫b i kolor, to tak瞠: proporcje, wyraz i elegancja. Wyrasta chyba kolejny po FANTO Hirschel, NATZU Steigerhof „ojciec suk”.
Grupy pokaza這 trzech syn闚 dwukrotnego zwyci瞛cy Swiata – LARUSA v.Batu. Potomkowie przeci皻nej jako軼i. Charakteryzuj si dobrym wykolorowaniem.

NIEDZIELA
Od rana na ringach m這dzie穎wych ogl康ali鄉y rywalizacj ps闚. Powr鏂 na chwil do rywalizacji w roku 2006. Tam jak pami皻amy wygra造: WILSON i IROK. A gdzie ci zwyci瞛cy byli w tym roku? Daleko! Tak daleko, 瞠 nie pami皻am aby w latach ubieg造ch byli zwyci瞛cy m這dzie穎wi. Czy to 鈍iadczy o tym, 瞠 stawki w klasach m這dzie穎wych by造 w roku 2006 s豉be? By mo瞠 tak, ale nie do ko鎍a. O kolejno軼i w stawce decyduje przecie s璠zia. Po ubieg這rocznej wystawie by這 wiele g這s闚, 瞠 na dalszych pozycjach w czo堯wkach by造 psy lepsze ni te co ze 軼is貫j szpicy. Szczeg鏊nie na ringu s璠ziego Seiferta. Wystarczy przeanalizowa jakie przydomki i jakie nazwiska (w tym s璠ziowie) by造 w 軼is造ch czo堯wkach. A jak by這 w tym roku? Podobnie. Ci co byli – widzieli. Nie b璠 dlatego omawia klasy m這dzie篡 ps闚. W klasie junior闚 w pierwszej dwudziestce pi璚iu syn闚 QUENNA Loher Weg. Poziom tej klasy lepszy ni w roku 2006, ale nie wida by這 takich gwiazd jak w poprzednich latach, cho熲y ZAMP czy ODIN. Znowu w czo堯wkach pokaza這 si wiele ps闚 zagranicznych i co ciekawe na bardzo wysokiej pozycji uplasowa si pies z hodowli litewskiej. Na 24 pozycji wyl康owa syn pary zwyci瞛c闚 鈍iata z 2006 roku.
Klasa junior闚 suk – do嗆 mocna, ale nie wyr闚nana. W 軼is貫j czo堯wce znany nam s璠zia Stiegler ulokowa dwie suki po „starym mistrzu” – ESKO v. Danischen Hof! W tej klasie najwy窺ze miejsce z polskich ps闚 zaj窸a WILMA Tensor. Brawo!
Na koniec najlepsze. Klasa m這dzie篡 suk.
Pierwsza dwudziestka – marzenie! Same: przepi瘯ne, proporcjonalne, doskona貫 anatomicznie suczki. Ju jestem ciekaw i zacieram r璚e na konkurencj klasy u篡tkowej suk w 2008 roku.

Klasa u篡tkowa suk
S璠zia Norda nie robi zbytnich przetasowa w 軼is貫j czo堯wce. Gdzie tak w po這wie konkurencji przesun掖 na drugie miejsce jedn z pretendentek – c鏎k ZAMPA – PANI dell Alto Pino. S璠zia przyzna 9 ocen VA. Ponownie t ocen uzyska造 4 suki z poprzedniego roku. Wygra豉 powszechna faworytka – GINA v.Aquamarin, bezb喚dna anatomicznie, pe軟a temperamentu, ciekawa hodowlanie suka. Druga te przepi瘯na, cho gorzej wykolorowana – PANIA. To by naprawd trudny wyb鏎. PANIA da豉 miot w hodowli Bad Boll – poczekamy do przysz貫go roku. Ponownie wysokie miejsce zdoby豉 YASMIN v. Nieulandshof. Du瘸, mocna, proporcjonalna, bardzo dobrze zaprezentowana przez w豉軼iciela – bardzo znanego handlera, pokazuj帷ego tylko czo堯wki - hodowc W. Kottersa. DELMA i CHIARA to te bardzo znane suki, kt鏎e w ubieg造m roku by造 blisko grona VA. W bliskiej czo堯wce du穎 c鏎ek ZAMPA. Ogl康aj帷 suki w klasie u篡tkowej mo積a zachwyca si wysokim poziomem, bo przecie ka盥y z nas – no mo瞠 nie ka盥y – chcia豚y mie suk z tej klasy, nawet z sobotnich ring闚. Niemieckie, francuskie, w這skie hodowle mog by spokojne o dalszy rozw鎩.

Psy – klasa u篡tkowa
Na pocz徠ku roku s璠zia R. Meyer zakomunikowa, 瞠 w ocenie klasy u篡tkowej w 2007 roku obowi您ywa b璠 inne zasady. Zapowiedzia, 瞠 nie b璠zie zwraca uwagi na wyniki z poprzedniego roku, szczeg鏊nie przy ustalaniu grona VA. Tym samym zasugerowa, 瞠 ustali w豉sn, now kolejno嗆. Mnie zawsze s璠ziowanie Pana R.Mejera imponowa這. S璠ziuje bardzo sprawnie i widowiskowo. Tak瞠 w tym roku wprowadzi pewne innowacje podczas s璠ziowania najwa積iejszego ringu. Biegi pi徠kami rozpocz掖 od ostatniej pi徠ki tak, aby napi璚ie narasta這. Imponuj帷e ruchem psy bra na 鈔odek i przesuwa do nast瘼nej pi徠ki. Najwi瘯szy skok wykona wilczasty syn TIMA Berrekasten – AREX. Zrobi tak瞠 rzecz do tej pory niespotykan – na najlepszy ring wprowadzi 4 psy z tzw. „leistungsektora”. Zastanawiali鄉y si w jakim celu? Przecie za nimi by造 psy niew徠pliwie o lepszym eksterierze. Te psy wprowadzi po to, aby je uhonorowa za pi瘯ne gryzienie, aby pokaza, 瞠 SV zwraca i zwraca b璠zie uwag na prawid這we wyszkolenie. One nie pojawi造 si tam po to, aby zach璚i hodowc闚 do krycia nimi, one pojawi造 si tam po to, aby 鈍iat dowiedzia si, 瞠 na wystawie 鈍iatowej nie preferuje si jedynie pi瘯no嗆, ale zwraca uwag trzeba r闚nie na charakter.
Tak jak ju wspomnia貫m, w prognozach najwi璚ej szans dawano PAKROSOWI. Moim zdaniem tak瞠 ten pies powinien wygra. Sugerowa貫m, 瞠 b璠zie 8 ocen VA, lecz przyznam, 瞠 nie bra貫m pod uwag INGODDSA Agassi, lecz BRAVOSA Steffeh Haus, kt鏎y ostatecznie nie wyst徙i. Od pocz徠ku na pierwszej pozycji chodzi PAKROS, za nim QUENN a potem Dux. ORBIT by czwarty, ODIN pi徠y, NANDO sz鏀ty, za VEGAS dla mnie niespodziank – dopiero si鏚my. Zastanawia貫m si dlaczego? – anatomia bez zarzutu, potomkowie tak瞠, wi璚 dlaczego si鏚my? My郵, 瞠 Pan R. Meyer chcia – i tak zrobi – w bardzo widowiskowy spos鏏 przesun望 go a na czwart pozycj, czyli na t, jak zaj掖 w 2006 r. jego ojciec. Jego imponuj帷y ruch do przodu by kosztem ORBITA, NANDO a przede wszystkim ODINA, kt鏎y po nie przekonywuj帷ym biegu spad na 鏀m pozycj. Niew徠pliwie za walory anatomiczne miejsce w gronie VA nale瘸這 si YMMIEMU v.Contra, lecz tragiczny wsp馧czynnik ZW uniemo磧iwi to.
Jak widz czo堯wk VA.
1. PAKROS d`Ulmental – syn pary zwyci瞛c闚 鈍iata zas逝篡 na t pozycj. Ju w roku 2006 powinien by wy瞠j cho o jedno oczko. Wygra bardzo spokojnie i pewnie. W przysz造m roku ju nie wystartuje. Pozostawi cenne hodowlanie potomstwo. Zas逝篡 si w hodowli. 
2. QUENN Loher Weg – imponuj帷y samiec, pozycja jak najbardziej zas逝穎na, da kilku ciekawych syn闚. Wnuk URSUSA Batu jeszcze poka瞠......... 
3. DUX de Quatro Flores – bardzo wysoka pozycja. Jest doceniany. Da niez造ch syn闚. Dobry kontynuator dolnej linii. Proponuj wykorzysta go dla naszej hodowli. 
4. VEGAS du Haupt Mansard – z bliska na lu幡ej smyczy poza ringiem – to ca趾iem inny pies ni na ringu. 安ietna prezentacja, obycie ringowe, nienaganna sylwetka, temperament i ruch. Zajdzie bardzo wysoko. Dobrze, 瞠 jest taki pies. 
5. ORBIT Huhnegrab – pozycja za wysoka. κb, czer, charakter i wi璚ej nic, nawet potomkowie nijacy. Wypromowany za wysoko. 
6. NANDO Gollerweiher – te za wysoko. Kolor, ruch, dobre gryzienie, te dzieci nie bardzo. Nie przekonuje mnie. 
7. INGODDS Agassi – zadziwi mnie – oczywi軼ie pozytywnie. Nie bra貫m go pod uwag. Ca貫 szcz窷cie, 瞠 nie jest w typie ojca. Postara si kry, a mo積a to zam闚i u F. Goldlusta ju na klubowej w Tarnowskich G鏎ach. 
8. ODIN Holtkamper Hof – ma貫 rozczarowanie – szczeg鏊nie w ruchu. Taki 鈔edniak, ale proponuj kry. 
A tak naprawd naj豉dniejszym psem na tej wystawie by ZAMP Thermodos na czele swojej imponuj帷ej grupy potomk闚.
Tradycyjne prognozy na 2008 rok (Aachen ):
Nie wyst徙i ju chyba – PAKROS, ORBIT, NANDO. Grono VA zmniejszy si. O zwyci瞛two pojedynek stocz QUENN i VEGAS. Do VA wskoczy mo瞠 kt鏎y z ps闚 z klasy junior闚, a tak瞠 NEGUS lub XITUS Murrtal.

Marek Czerniakowski
www.ingemar.pl

ps. Sk豉dam pi瘯ne podzi瘯owanie dla Asi Doma雟kiej i Marka Czerniakowskiego za napisanie swoich relacji z Wystawy 安iatowej 2007. Dzi瘯uj w imieniu czytelnik闚 serwisu i swoim w豉snym!

Jacentus

Kilka uwag o czo堯wce m這dych klas ps闚 i suk
Klasa M這dzie篡 Psy:


SG1 PANJO v. Kirschental – 3/4 rodowodu ZAMPA v. Thermodos (ojcem jest QUANTUM, matka jest c鏎k ESKO), nie tak elegancka linia grzbietu jak u ZAMPA. Nie wr騜 mu zawrotnej kariery – oby tylko nie sko鎍zy jak zesz這roczni zwyci瞛cy m這dych klas: IROK uplasowa si w tym roku jako V17, a WILSON na lokacie V24. Nie stawiano na tego psa w prognozach przed wystawowych – rano w pi徠ek team PAKROSA wskaza mi FURBO jako przysz貫go zwyci瞛c klasy! PANJO by raz pokazywany u s璠ziego Riekera na wystawie OG i zosta sklasyfikowany jako SG2 za nie wystawionym synem Karat’s ULKA – PINTOKSEM v. Haus Fahrig!!

SG2 FURBO degli Achei – pies z w這skiej hodowli, doskonale wykolorowany, o ciemnej masce, syn sprawdzonej hodowlanie c鏎ki BARU Haus Yu – matki m.in. tegorocznej V4 CHANEL Degli Achei. Wed逝g mnie jeden z naj豉dniejszych syn闚 QUENNA.

SG3 GIO v. Frankengold – najwy瞠j uplasowany syn AGASSIEGO. Du篡, mocny, o nieco ja郾iejszym pigmencie od poprzednik闚. Jego brat uzyska lokat SG86 a siostra SG37. Jego matka jest c鏎k ZEPPO. Jeden z najm這dszych ps闚 w tej klasie. Pokazany wcze郾iej u s璠ziego Riekera wygra klas m這dzik闚. Gratulacje dla znanego w Polsce s璠ziego Franka Goldlusta!!

SG4 XARO v.b. Harten – du篡, wysokono積y, m鏬豚y mie lepszy prz鏚. Wed逝g mnie du穎 gorszy od ojca (ZAMPA), pomimo, 瞠 jego matk jest suka VA ANTA v.b. Harten. Wysoko plasowa si u s璠ziego Riekera, wi璚 jego lokata nie dziwi. Zobaczymy jak si rozwinie – w ko鎍u to dopiero m這dzie.

SG5 BELISAR v. Aurelius – najwy瞠j uplasowany syn VEGASA, bardzo w typie ojca, 鈔edni, bardzo dobrze wykolorowany. Do嗆 g喚boko uk徠owany z ty逝. Jego matk jest c鏎ka ESKO – SG45’ 2001 PIPPI v. Wildsteiger Land (matka m.in. bardzo 豉dnego syna LARUSA: QUAXa v. D鄚ischen Hof, a zarazem siostra suki SG14 ‘2001: PIPPA v. Wildsteiger Land (matki psa SG7 ‘ 2004 VEIT v.d. Jahnh鐬e)). Jak wida BELISAR posiada bardzo dobre zaplecze genetyczne! By raz wystawiany u s璠ziego Riekera na wystawie LG i przegra z synem BRAVOSA: BRUNO du Val D'Anzin (sklasyfikowanym w Brauschweigu jako SG7).

Klasa M這dzie篡 Suki:

Analizuj帷 wcze郾iejsze wyniki wystaw u s璠ziego Artha pierwsza pi徠ka nie by豉 zaskoczeniem – nale篡 pogratulowa s璠ziemu konsekwencji i dobrego oka!

SG1 PAULA v. Gut Lethe –bardzo 豉dna anatomicznie wnuczka ZAMPa, grzbiet lepszy od ojca, a do tego bardzo 豉dnie wykolorowana, o pi瘯nej czarnej masce, c鏎ka mniej ni przeci皻nej c鏎ki ESTO v. Noort! Ogromny post瘼 hodowlany w stosunku do matki!

SG2 BIRDY du Domaine du Parc – najwy瞠j uplasowana c鏎ka VEGASA, w typie ojca, o jeszcze lepszym pigmencie ni poprzedniczka, g喚boko uk徠owana z ty逝. Pochodzi z hodowli francuskiej, jej matka jest c鏎k XARO d’Ulmental.

SG3 USSI v. Pallas Athene – kolejna c鏎ka VEGASA. Jej matk jest c鏎ka KEVINA v. Murrtal – V25 ‘2005 TIGRA v. Maibuchen. 

SG4 JANA v.d. Plassenburg – i jeszcze jedna c鏎ka VEGASA w 軼is貫j czo堯wce. Jej matk jest siostra DUXA Cuatro Flores - DAGGI! C鏎k DAGGI jest r闚nie przepi瘯na c鏎ka ZAMPA – V1 w tym roku ALISHA v. Eichenplatz (z przyjemno軼i zamieni豉bym miejscami suk ALISHA z inn c鏎k ZAMPA – VA9 w tym roku suk CHIARA v. Steffen Haus: o znacznie gorszym grzbiecie i posuwie).

SG5 ZENZI v. Zellergrund – c鏎ka IDOLA. Jej matk jest c鏎ka QUARTZA v. Templari – SG19 ‘2001 KINDI v. Trienzbachtal (KINDY jest r闚nie matk SG1 z 2005: VANTY v. H鐼hstadter Wappen). ZENZI jest 豉dnie wykolorowan suk, w typie ojca, o nieco mi瘯kim 鈔鏚r璚zu.

Klasa Junior闚 Psy:

Analizuj帷 wcze郾iejsze wyniki wystaw u s璠ziego Setera, tylko pies SG3 by pewnym zaskoczeniem.

SG1 Godalis TINO – najwy瞠j lokowany syn QUENNA, wyhodowany w Wielkiej Brytanii, kr鏒ki, zwarty samiec. Jego siostra uzyska豉 lokat SG11. Jego matka to c鏎ka ORBITA Tronje – V33 ‘2005 USSI von Buchonia. 

SG2 SONY v. Heinrichplatz – syn DUXA o lepszym pigmencie i masce od ojca. Wed逝g mnie nieprzekonuj帷a linia grzbietu, za豉manie wida szczeg鏊nie w ruchu. Jego matka to c鏎ka NERO N鐽achtal - GHANA Heinrichplatz. Jest ona r闚nie matk suki SG15 z klasy m這dzie篡 - VIENNY v. Heinrichplatz.

SG3 TYSON v. K飆tersbusch – kolejny syn QUENNA w czo堯wce. Jego siostra uzyska豉 lokat SG13. Jego matka to c鏎ka WHISKIEGO – SG41 ‘2004 ROMINA vom K飆tersbusch. C鏎ka ROMINY i PAKROSA by豉 w zesz造m roku SG9.

SG4 TUAREG v. Bad-Boll – wyr騜niaj帷y si pigmentem syn YANOXA oraz V7 ‘2006 FANNY di Val del Lambro (c鏎ka IKARUSA). Jego siostra uzyska豉 lokat SG64 (lokat przed moj WILM).

SG5 PANGO v.d. Burg Reichenstein – syn NANDO oraz c鏎ki SABERA Steffen Haus: HELGE v.d. Burg Reichenstein. Du篡, o mocnej g這wie, prawie dwuletni samiec. Ogl康a豉m go wcze郾iej na wystawie LG w Lang G霵s – nie przekonuje mnie jego linia grzbietu!

Klasa Junior闚 Suki:

SG1 RONJA v. Haus Burow – przepi瘯na c鏎ka ESKO, bezsprzeczna zwyci篹czyni klasy. Jest w r瘯ach znanego w Polsce s璠ziego Rudigera Maia. Nienaganna anatomia, ruch oraz pigment. Jej matka jest c鏎k YASKO.

SG2 IRINA v. Frutteto – gorszy pigment od poprzedniczki oraz nie tak elegancka linia grzbietu. Pochodzi z w這skiej hodowli, jest c鏎k KENA oraz suki V2 ‘2004: UFFI v. Fiemereck (c鏎ka DUXA Valcuvia).

SG3 GLORIA v. Valtenberg – mocna suka o nie najpi瘯niejszej, do嗆 du瞠j g這wie. C鏎ka HANNIBALA Stieglerhof (z hodowli s璠ziego) oraz suki SG142 ‘2002 TESSY v. Schmetterholz (c鏎ka BARU). Po tej samej matce by豉 suka SG134 ‘2004 DONNA v. Schmetterholz oraz suka SG101 ‘2004 JETTE v. Stieglerhof!

SG4 POLA v.d. Zenteiche – kolejna c鏎ka HANNIBALA Stieglerhof, wed逝g mnie lepsza od poprzedniczki. Jej siostra uplasowa豉 si jako SG35. Obie siostry w zesz造m roku zosta造 pokazane w klasie m這dzie篡 – zajmuj帷 odpowiednio lokaty: SG19 oraz SG55. Ich matka to SG82 ‘ 2003 DONNA v. d. Zenteiche – c鏎ka FRITZA Farbenspiel. Jest ona r闚nie matk SG 49 ‘2006 ONJI v.d. Zenteiche.

SG5 OMIRA v.d. Noriswand – pe軟a substancji suka o nieco jasnym pigmencie, ale o przepi瘯nej suczej g這wie z ciemn mask. C鏎ka IDOLA oraz bardzo jasnej suki SG18 ‘ 2003 NARUSHY v. d. Noriswand (c鏎ka QUANTUM, jej brat NEX by SG6 ‘2003 oraz V47 ‘2004).

Joanna Doma雟ka

Jeszcze jeden prawda malutki akcent Polski na wystawie w Braunschweigu to 11sg w klasie junior闚 Litewskiego psa Jakasa Garliavietis, kt鏎y jest wnukiem mojej suki Inter Chempionki,w-ce Zw. Klub Klasy U篡tkowej 鏚 2002 Saskia vom Goldenen Zweig.Jakas by pokazywany na kilku wystawach landowych, na kt鏎ych zajmowal czo這we lokaty, wi璚 Nasze najskrytsze marzenia o jego wysokim miejscu w Braunschweigu zi軼i造 si, z czego jeste鄉y bardzo dumni!!!! Wielkie gratulacje dla jego w豉軼iciela i hodowcy w tej samej osobie!!!!!!

Beata Kalisz

BZSZ – polskie akcenty na 安iat闚ce

Po raz pierwszy pojecha豉m na 安iat闚k nie tylko jako widz, ale r闚nie jako wystawca. Na samym pocz徠ku chcia豉m serdecznie podzi瘯owa tym, kt鏎zy trzymali kciuki za wyst瘼 mojej WILMY!! Chcia豉bym r闚nie odpowiedzie na licznie kierowane teraz do mnie pytania – dlaczego nie zako鎍zy豉 wystawy wy瞠j. Dla tych, kt鏎zy jej nie widzieli w Braunschweigu – jest teraz zupe軟ie bez w這sa, jak ka盥a suka przed cieczk. To, 瞠 w takiej kondycji w這sowej zdo豉豉 zakwalifikowa si do pierwszego ringu uwa瘸m za ogromny sukces. Jest to niestety wystawa pi瘯no軼i – podobny los spotka suk typowan przeze mnie na wysok lokat – SASKIA v. Ghattas, pokazana wcze郾iej na wystawie LG-JHF wygra豉 u s璠ziego Stieglera, a teraz pokazana bez w這sa musia豉 zadowoli si lokat SG73 (8 lokat za WILM, kt鏎a sko鎍zy豉 jako SG 65). Oczywi軼ie, 瞠 wola豉bym, aby WILMA zaprezentowa豉 si w lepszym w這sie, ale w przypadku suki nie ma na to wp造wu. Pozostaje satysfakcja, 瞠 na wystawie LG, kiedy WILMA w super kondycji zdoby豉 trzeci lokat u s璠ziego Stieglera, na dw鏂h pierwszych lokatach uplasowa造 si Zwyci篹czyni i Vice-zwyci篹czyni ze 安iat闚ki: RONJA v. Haus Burow oraz IRINA v. Frutteto!!! 
Za to los u鄉iechn掖 si do nas w przypadku brata WILMY – WILKO. Zg這szony wcze郾iej razem z ni na wystaw w Bruchhausen nie zosta pokazany ze wzgl璠u nie niekorzystn okryw w這sow. I tak by這 prawie do samej 安iat闚ki. Zg這szony do Braunschweigu wy陰cznie na pro軸 w豉軼icieli PAKROSA, kt鏎zy chcieli go pokaza w grupie potomstwa PAKROSA, zakwalifikowa si nieoczekiwanie do drugiego ringu – co jest ogromnym sukcesem w przypadku psa nie pokazywanego wcze郾iej w Niemczech. Zako鎍zy na pozycji SG87 – pi耩 lokat przed przepi瘯nym synem Pakrosa XANTOSEM z Agiru (Zwyci瞛c Klubu w Klasie Junior闚 w Czechach i S這wacji, czterokrotnie pokazywanym wcze郾iej w Niemczech na czo這wych lokatach, niestety nie u s璠ziego Setzera). Cieszymy si niezmiernie z sukcesu WILKO!! Podobne powody do rado軼i mo瞠 mie w豉軼iciel suki PODI ze Spr璚owa – podobnie jak WILKO nie pokazywana wcze郾iej na wystawach w Niemczech, zakwalifikowa豉 si r闚nie do drugiego ringu i zako鎍zy豉 wystaw na lokacie SG76 w klasie m這dzie篡. Wielkie gratulacje dla w豉軼iciela Jaros豉wa Krzy瘸nowskiego oraz hodowcy Norberta Palmowskiego!! Trzecim psem z Polski zakwalifikowanym do drugiego ringu by CZORT Kierat. Pokazany wcze郾iej u s璠ziego Riekera by 17 w stawce 21 ps闚 – ku zaskoczeniu zosta wywo豉ny w drugim ringu i zako鎍zy wystaw na wysokiej lokacie SG89 w klasie m這dzie篡. Wielkie gratulacje dla w豉軼iciela Jacka Jakubczaka oraz hodowcy Beaty Gorynia!!
Pozosta貫 10 ps闚 z Polski zosta這 po st鎩 zakwalifikowane do ostatniego ringu. Trudno si dziwi, gdy by造 to w wi瘯szo軼i psy nie pokazywane wcze郾iej w Niemczech. Zaj窸y one ko鎍owo nast瘼uj帷e miejsca:

Klasa junior闚 ps闚:
· ZAMP V-Max – lokata SG116


Klasa junior闚 suk:
· IKA v. Farbenspiel – lokata SG111
· OLLY z Kojca Holan – lokata SG124

Klasa m這dzie篡 ps闚:
· DEX Red-Alert – lokata SG118

Klasa m這dzie篡 suk:
· KARLA Haus Galli – lokata SG137
· KENDY Mavic – lokata SG158


Du瞠 gratulacje dla w豉軼icieli, gdy wiadomo, 瞠 bardzo trudno o wy窺z lokat, je瞠li nie pokazywa這 si psa/suki wcze郾iej w Niemczech!
Wiadomo, jakie b璠 komentarze w polskim 鈔odowisku – „zaj瘭i takie lokaty na jakie zas逝篡li etc.”. Wiadomo, 瞠 naj豉twiej jest wygrywa na lokalnych polskich wystawach u znajomych s璠zi闚, a potem opowiada, 瞠 jakby si pojecha這 na 安iat闚k, to by si dopiero pokaza這!! Do wszystkich „篡czliwych” – pojed嬈ie i wystawcie, a potem komentujcie!!
2 psy z Polski nie zdecydowa造 si kontynuowa wystawiania, gdy po ocenie na st鎩 zosta造 sklasyfikowane na dalekich pozycjach:
· OTTO Haus Yu – pokazany wcze郾iej na wystawie LG by 36 na 40 ps闚 – po ocenie na st鎩 w Braunschweigu w豉軼iciel odszed za za鈍iadczeniem (EZ)
· DAISY Red-Alert - pokazana wcze郾iej na wystawie LG w klasie m這dzik闚 by豉 10 na 11 suk - po ocenie na st鎩 w Braunschweigu w豉軼iciel nie wykupi za鈍iadczenia i suka otrzyma豉 ocen niedostateczn.

No i na koniec dwa rodzynki z Polski w klasie u篡tkowej: SONAR Woj-Bas oraz KASTOR v. Holtkamper Hof. Oba psy zaliczy造 w przepi瘯nym stylu testy psychiczne – ogromne brawa dla Rysia K豉pkowskiego i Agnieszki Cygan!! Nie jest to banalna sprawa – czo這we niemieckie psy odpada造 od r瘯awa!! Jeszcze raz wielkie gratulacje!!

Joanna Doma雟ka

3) WYNIKI WYSTAWY

Klasa u篡tkowa ps闚 - Reinhardt Meyer

VA 1 Pakros d' Ulmental (Bax Luisenstra絽 - Karma Ochsentor)
VA 2 Quenn v. L鐬er Weg (Uran Moorbeck - Elsa Kuckucksland)
VA 3 Dux de Cuatro Flores (Hill Farbenspiel - Lina Arminius) 
VA 4 Vegas du Haut Mansard (Pakros Ulmental - Rangoon Haut Mansard)
VA 5 Orbit v. Hhnegrab (Yasko Farbenspiel - Pirie Haus Dexel)
VA 6 Nando v. Gollerweiher (Yello St.-Michaels-Berg - Zindy Bierstadter Hof)
VA 7 Ingodds Agassi (Ghandi Arlett - Ingodds Nodessa)
VA 8 Odin v. Holtk鄝per Hof (Yak Frankengold - Riska Holtk鄝per See)
V 1 Yimmy v. Contra (Larus Batu - Leah Contra) 
V 2 Aron della Terra dei Forti (Mack Aducht - Alina)
V 3 Negus v. Holtk鄝per See (Zamp Thermodos - Raica Holtk鄝per See)
V 4 Quantum v. Fiemereck (Rocky Haus Tepferd - Rabea Fiemereck)
V 5 Uran v.d. Wilhelmswarte (Dux Cuatro Flores - Luci Feuermelder)
V 6 Bazi v.d. Urbecke (Quando Sofienwald - Ertha Urbecke)
V 7 Yerom v. Haus Salihin (Mark Schwalmbergtal - Heksa Werther-Mhle)
V 8 Djenges Kahn v. Sante's Home (Maffay Arminius - Bibi Arline)
V 9 Ilbo v. Holtk鄝per See (Yak Frankengold - Edna Holtk鄝per See)
V 10 Kalli v.d. Werther-Mhle (Erasmus Noort - Dolli Werther-Mhle)
V 11 Solo v. Team Fiemereck (Nero N鐽achtal - Zala Fiemereck)
V 12 Tor di Casa Nobili (Marko Valcuvia - Dea Casa Nobili)
V 13 Andrjuscha v. Noort (Hill Farbenspiel - Endrefalva Chicoletti)
V 14 Hannibal v. Stieglerhof (Hill Farbenspiel - Xena Stieglerhof) 
V 15 Ghandi v. Baronenwald (Abson Thermodos - Nara Baronenwald)
V 16 Astana Alfons (Mentos Hhnegrab - Fina Langenbungert)
V 17 Irok Karanberg (Baru Haus Y - Rosel Karanberg)
V 18 Xenon v. Quartier Latin (Karat's Yoker - Germany Bierstadter Hof)
V 19 Tiras v. Roten Feld (Yello St.-Michaels-Berg - Sindy Roten Feld)
V 20 Yenno v. Hhnegrab (Larus Batu - Betty Hhnegrab)
V 21 Jumbo di Zenevredo (Janos Noriswand - Gilda Casa Mary)
V 22 Franjo v. Lehnhof (Stenley Lehnhof - Orla Feuermelder)
V 23 Digger v. Elzmndungsraum (Zamp Thermodos - Xantia Elzmndungsraum)
V 24 Wilson v.d. Schnuckenweide (Hannibal Stieglerhof - Ornella Schnuckenweide)
V 25 Zapp v. Eichenplatz (Pakros Ulmental - Flora drei Wieken)
V 26 Taboo v. Nordteich (Idol Holtk鄝per Hof - Kelli Overledingerland)
V 27 Losso v. Schlo Weitmar (Quantum Arminius - J踄ci Schlo Weitmar)
V 28 Arex v. Herbramer-Wald (Timo Berrekasten - Wendi silbernen Tanne)
V 29 Naxos v. Holtk鄝per See (Zamp Thermodos - Raica Holtk鄝per See)
V 30 Wodin v. Holtk鄝per See (Idol Holtk鄝per Hof - Roma Holtk鄝per See)
V 31 Merlin v. Osterberger-Land (Nero N鐽achtal - Mirka Osterberger-Land)
V 32 Norik dei Colli Storici (Aiko Goldenen Zweig - Bonnie Burg Reichenstein)
V 33 Rombo v. Silberhals (Karat's Yoker - Angie Silberhals)
V 34 Yukon v.d. Bastillie (Hill Farbenspiel - Merrya Vallendarer H鐬e)
V 35 Mischaland's Joaqin (Flipp Arlett - Mischaland's Jette)
V 36 Rocco v.d. Fichtenspitze (Ghandi Arlett - Felia Fichtenspitze)
V 37 Eros delle Antiche Muse (Dux Cuatro Flores - Oxia Val Calore)
V 38 Karat's Fedor (Aiko Goldenen Zweig - Karat's Olly)
V 39 Matscho v. Hasenborn (Marko Valcuvia - Cessna Hasenborn)
V 40 Shirkan v. Schlo Rgland (Leon Schlo Rgland - Alexa Moorbeck)
V 41 Yambo v.d. Radsieksbeeke (Nero N鐽achtal - Molly Wolfratshausen)
V 42 Pegasus v. Aducht (Erasmus Noort - Yelly Aducht)
V 43 Look v. Hawelkaweg (Nicos Leithawald - Wanda Haus Stoppacher)
V 44 Adel du Val D'Anzin (Erasmus Noort - Texane Domaine du Val d'Aulnoy)
V 45 Mexx v. Aurelius (Baru Haus Y - Jasmina Aurelius) 
V 46 Wallace v. Holtk鄝per See (Idol Holtk鄝per Hof - Roma Holtk鄝per See)
V 47 Yappo v.d. Kahler Heide (Mischale Kahler Heide - Shanda Kahler Heide)
V 48 Castor v. Emkendorfer Park (Aiko Goldenen Zweig - Laura Emkendorfer Park)
V 49 Ipps v. Nordlandzwinger (Ghandi Arlett - Erna Nordlandzwinger) 
V 50 Nolte v. Messina (Orbit Tronje - Jessi Messina)
V 51 Amor v. Wiener Weg (Urban Gleisenauer Schlo - Lara Anger)
V 52 Baron di Poggio Morello (Wallace Agrigento - Celly Ca'San Marco)
V 53 Matscho v. Zellwaldrand (Pascha Zellwaldrand - Lira Zellwaldrand)
V 54 Vritz de la Huche Normande (Fritz Farbenspiel - S'Xandra Huche Normande)
V 55 Quidam v. Isidora (Elan Herderskring - Isa Isidora)
V 56 Cid v.d. Noriswand (Janos Noriswand - Babette Noriswand)
V 57 Nirk v.d. Werther-Mhle (Irk Werther-Mhle - Pia Brebe am See)
V 58 Vegas v. Bierstadter Hof (Eiko Haus Hazelda - Fantasy Bierstadter Hof)
V 59 Zamp v. Abtei-Eck (Yasko Farbenspiel - Vina Abtei-Eck)
V 60 Mentos v. Hhnegrab (Erasmus Noort - Betty Hhnegrab)
V 61 Ohio v. Hohen-Haus (Larus Batu - Erka Batu)
V 62 Chuck del Criale (Waiko Casa Massarelli - Xena Criale)
V 63 Robin v. Laacher-Haus (Hill Farbenspiel - Anika Bradbury)
V 64 Erasmus v. Merkur-Stern (Quentin Karanberg - Anschi Merkur-Stern)
V 65 Hawel v. Hawelkaweg (Armin Agrigento - Ivett Hawelkaweg)
V 66 Uskan v. Lentulo (Brazzo Lentulo - Yolly Lentulo)
V 67 Gedano v.d. Bl鑀e (Orbit Tronje - Dana Bl鑀e)
V 68 Janko v.d. Zenteiche (Erasmus Noort - Nanni Zenteiche)
V 69 Campino v. gro絽n Sch霵berg (Yan Kassler Kreuz - Yana Schlo Birkenstein)
V 70 Blade v.d. Wannaer H鐬en (Matscho Conneforde - Wespe Wannaer H鐬en)
V 71 Paco v. Haus Vortkamp (Buster Adelmannsfelder Land - Gisela Haus Vortkamp)
V 72 Romeo a.d. Brunnenstra絽 (Yello St.-Michaels-Berg - Guzzi Dshorner Land)
V 73 Huppy v.d. Leinewiesen (Neptun Bad-Boll - Foxi Leinewiesen)
V 74 Benny v. Haus Pe-Ja (Metin Stadtfeld - Trixi Haus Pe-Ja)
V 75 Gorbi v. Kirchenwald (Quirin Hochmoor - Hela B酺ental)
V 76 Zambo v.d. Kahler Heide (Mischale Kahler Heide - Hummel Heveling)
V 77 Jimmy v. Arminius 2000 (Wallace Agrigento - Dana Arminius 2000)
V 78 Wenzel v. Deutschen Eck (Corradino Isidora - Sandra Wiesenau)
V 79 Riccor v. Salerno (Hill Farbenspiel - Zombi Tronje)
V 80 Yogo v.d. Kahler Heide (Mischale Kahler Heide - Shanda Kahler Heide)
V 81 Orlando v.d. Grenzmark (Hill Farbenspiel - Floh Robinson Park)
V 82 Lysh鐱's Rattata (Vantor Batu - Lysh鐱's Xasca)
V 83 Fello v.d. Hohenloher Bergen (Hannibal Stieglerhof - Chiwa Hohenloher Bergen)
V 84 Dago v. Friesenblick (Esko D鄚ischen Hof - Janett Hirschel)
V 85 Giano v.d. Plassenburg (Zamp Thermodos - Urma Buchonia)
V 86 Wilko v. Haus Tepferd (Atlas Wizards Hof - Simba Haus Tepferd)
V 87 Atze v. Arlett (Flipp Arlett - Yella Arlett)
V 88 Phil v. Steinway-Park (Lauser Emkendorfer Park - Freya Steinway-Park)
V 89 Whisky v. Westernholz (Zeppo Klebinger Schlo - Ubena's Perle)
V 90 Paulus v. Blumenkamp (Campino Piste Trophe - Kathleen Blumenkamp)
V 91 Timur a. Westsachsen (Herold Westsachsen - Vini Zisawinkel)
V 92 Levis di Fossombrone (Urk Wienerau - Bikini Fossombrone)
V 93 Duke v.d. Berghofer-Heide (Yasko Farbenspiel - Una Winnloh)
V 94 Ellox v. Team Zellwaldrand (Esko D鄚ischen Hof - Perle Frankengold)
V 95 Quando v.d. Burdenow (Orpheus Kr酳terwiese - Lara Burdenow)
V 96 Margman Torsten (Timo Berrekasten - Margman Gloria)
V 97 Ulko du Val D'Anzin (Flipp Arlett - Ronda Val D'Anzin)
V 98 Urk della Valle del Liri (Italo Valle del Liri - Daily Valle del Liri)
V 99 Ursus Reichertshof (Boss Elzmndungsraum - Elli Reichertshof)
V 100 Zasko van de Herdersfarm (Natz Herdersfarm - Kandie Herdersfarm)
V 101 Yadid v. Haus Lacherom (Karat's Ulk - Carmen Haus Lacherom)
V 102 Diego v. Schornfelsen (Quirin Hochmoor - Qu鄚ti Schornfelsen)
V 103 Acky v. Hause Monika (Aiko Goldenen Zweig - Senta Hause Monika)
V 104 Olhedens Matti (Sensen Mann Visum - Mischaland's Kendi)
V 105 Whisky v. Haus Abate (Zacherl Wildsteiger Land - Onixa Haus Abate) 
V 106 Remo v. Lentulo (Brazzo Lentulo - Aischa Lentulo)
V 107 Dino v. FREESE LAND (Fax Holtk鄝per Hof - Jonda Holtk鄝per See)
V 108 Varkann du Clos du Schauenberg (Sony Jardins du Peyrou - Rioka Clos du Schauenberg)
V 109 Endrefalva Aleksandrit (Cayos Fidelius - Endrefalva Chicoletti)
V 110 Karat's Jambo (Orbit Hhnegrab - Karat's Olly)
V 111 Fox Team Torretta (Yasko Farbenspiel - Dana)
V 112 Sachsenbluts Aiko (Timo Berrekasten - Klockarelyckans Blenda)
V 113 Cash v. Stendebach (E.T. Sendling - Xytta Vollkommen)
V 114 Mark v. Zellwaldrand (Pascha Zellwaldrand - Lira Zellwaldrand)
V 115 Idefix v.d. Leinewiesen (Kevin Murrtal - Biene Leinewiesen)
V 116 Faro v. Roten Hof (Xandro Elzmndungsraum - Mara Reichertshof)
V 117 Ando v. Haus Schulte (Rocky Haus Tepferd - Angel Stenumer Land)
V 118 Willy v.d. Kapellenh鐬e (Aiko Coroninas - Ricci Kapellenh鐬e)
V 119 Chijas Weiko (Cello Alfavlk - Chijas Qvana)
V 120 Pam-Pam v. Haus Rath (Neptun Bad-Boll - Akita Haus Rath)
V 121 Karat's Erasmus (Karat's Yoker - Irina Wildsteiger Land)
V 122 Indo v.d. Rieser Perle (Erasmus Noort - Candy Rieser Perle)
V 123 Puk v. Bad W鄟dle (Pit Clos du Schauenberg - Susa Bad-Boll)
V 124 Esico v. Scrapelowe (Nilo Eichenplatz - Maya Eichenplatz)
V 125 Zonk v.d. Bastillie (Karat's Ulk - Frisbee Arlett)
V 126 Zasko v. Salerno (Lutz Bad-Boll - Ika Salerno)
V 127 Tell v.d. Warne-Aue (Yello St.-Michaels-Berg - Sophia Warne-Aue)
V 128 Benz v. Luchweg (Orkan Finkenschlag - Orissa Hhnegrab)
V 129 Lucky v. Duxbachtal (Fedor Steinway-Park - Dolli Sebaldsbrck)
V 130 Zion v. Baruther Land (Erasmus Noort - Casa Baruther Land)
V 131 Sonar Woj-Bas (Rasko Ulmental - Rita Woj-Bas)
V 132 Kastor v. Holtk鄝per Hof (Ando Altenberger Land - Barda Holtk鄝per See)
V 133 Exl Piste Trophe (Attila Piste Trophe - Zambi Schloss Runding)
V 134 Eiko v. Salzhgel (Jerry-Lee Steierwald - Ora Dreil鄚dereck)
V 135 Orson v. Uhlbachtal (Ando Altenberger Land - Eulalia Uhlbachtal)
V 136 Oleg v.d. Werther-Mhle (Hannibal Stieglerhof - Dolli Werther-Mhle)
V 137 Lasso v. Petersbrunnen (Danny Lesimo - Honda Petersbrunnen)
V 138 Zeit del Murnighello (Yasko Farbenspiel - Avana)
V 139 Vello v.d. Nixenschlucht (Sarko Casa Mary - Quendoline Zellwaldrand)
V 140 Ursos Preu絽nblut (Lauser Emkendorfer Park - Jessy Preu絽nblut)
V 141 Zycco v. Trasidius (Esto Noort - Zoya Venushof)
V 142 Gerry v.d. Waldesruh (Laius Moorbeck - Brenda grnen Linde)
V 143 Alex v.d. schwarzen Seeperlen (Lasco Westfalenspro - Xickie schwarzen Seeperlen)
V 144 Zak v. Arlett (Hill Farbenspiel - Frisbee Arlett)
V 145 Puck v.d. Urbecke (Triumphs Gucci - Krafta Urbecke)
V 146 Oneil di Villa Pavone (Tano Ca'San Marco - Xita Villa Pavone)
V 147 Javir v. Talka Marda (Dago schwarzen Pegasus - Quaste Ankenrtt)
V 148 Amigo v.d. Holzinger Au (Filou Harztor - Yves Patscherkofel)
V 149 Zito v. Dironca (Quantum Arminius - Ifea Fichtenspitze)
V 150 Kimi v.d. Waldesruh (Esto Noort - Cora Waldesruh)
V 151 Xadro v. Sebaldsbrck (Fedor Steinway-Park - Dolli Sebaldsbrck)
V 152 Ix v. Patscherkofel (Faro Patscherkofel - Iris Guga-Insel)
V 153 Ajax v. R鐬nsaler Bach (Troll Haus Milinda - Igruschka Karthago)
V 154 Vinzent v.d. Dreik霵igengruft (Prinzy Dreik霵igengruft - Ottie Dreik霵igengruft)
V 155 Wando v. Gro-Znder (Pando Gro-Znder - Kenja Gestringer-W鄟dchen)
V 156 Nanno v. Arolser Holz (Barras Riesenkastanie - Quantie Arolser Holz)

T1 Shanto's Iwan (Untox Ducati - Elfie Alt Nauders)
T1 Fomallgaut Simon (Sensen Mann Atlas - Fomallgaut Yulanzh)
T1 Nick v. Altp顤tel (Hoss Hirmer Teich - Enni Badener-Land)
T2 Wisky v. Moorbeck (Quenn L鐬er Weg - Gusti Moorbeck)
T2 Tony degli Achei (Larus Batu - Quali Arminius)
T2 Jello v.d. Leinewiesen (Yello St.-Michaels-Berg - Gibsie Leinewiesen)
T2 Leif v. Wimbach-Schlo (Shetan Bergmannshof - Flea Wimbach-Schlo)
T2 Azeto v. Wiedkamp (Yello St.-Michaels-Berg - Orla Netheperle)
T2 Xitus v. Murrtal (Karat's Yoker - Ruma Seprio)
T2 Wilko v. Fichtenschlag (Orbit Tronje - Unsa Fichtenschlag)
T2 Joker v. Alcudia (Rocco Herdersfarm - Ziena Hasenborn)
T2 Ulak du Pays D'Iroise (Quatro Baiertalerstra絽 - Ode Naphil)
T2 Condor v. Steinheimer Becken (Larus Batu - Hesel Okeler-Brake)
T2 Xemo v. Haus Gerstenberg (Basko Deininghauser Park - Daul闥ke's Yaffa)
T2 Alf v. Dr. Faust (Sammy Kupferh鄟de - Nanni Faustbrunnen)
T2 Chedo v. Schuberth酳schen (Orbit Tronje - Vesta Jahnh鐬e)
T2 Nabaar v. grand Filou (Flipp Arlett - Frisbee grand Filou)
T3 Igel v.d. Krautschneise (Quenn L鐬er Weg - Enzi Krautschneise)
T3 Sax di Valmadrera (Alex - Donna Uhlbachtal)
T3 Zidan v. Grabfeldgau (Zamp Thermodos - Xella Thermodos)
T3 Barros del Murnighello (Mago Murnighello - Quana Murnighello)
T3 Tango di Fossombrone (David Fossombrone - Oscha Profeti)
T3 Teejay v. Wilhendorf (Nero N鐽achtal - Isys Wilhendorf)
T3 Xamb v. Overledingerland (Karat's Yoker - Umelli Noriswand)
T3 Cello v. Haus Y (Lukas Haus Y - Gina Haus Y)
T3 Boss della Valle del Lujo (Mardok Valle del Lujo - Urma Monti della Laga)
T3 Robuk dei Monti della Laga (Dux Cuatro Flores - Barbie Ca'San Marco)
T3 Eskan v. Finkenschlag (Nando Gollerweiher - Melli Ariovist)
T3 Comet v. Finnewald (Mark Schwalmbergtal - Attika Bramberg)
T3 Luc v. Tannenbruch (Orbit Tronje - Angie Haus Weiler)
T3 Beppo v. Lttersbruch (Zeppo Klebinger Schlo - Ulrike Agrigento)
T3 Comet v. Modithor (Renaldo Trompetersprung - Quena Modithor)
T3 Balko v. Gleisenauer Schlo (Urban Gleisenauer Schlo - Perle Naturpark-Altmhltal)
T3 Gringo de Land-Kan (Iron Juanma - Bora Land-Kan)
T3 Haweto Nufo (Quentin Karanberg - Haweto Biene)
T3 Evan v.d. Grauen von Monstab (Sven Gr輎ental - Sindy Sch輎erliesel)
T3 Eiko v.d. Brossmerh鐬e (Rickor Arlett - Angie Brossmerh鐬e)
T3 Tex del Murnighello (Quantum Arminius - Litz Murnighello)
T3 Praid Amagamma Shennon (Quantum D鄚ischen Hof - Praid Amagamma Natasha)
T3 Quax v. D鄚ischen Hof (Larus Batu - Pippi Wildsteiger Land)
T3 Rock v. gelben Rhl (Flux gelben Rhl - Ina M鄣ntor)
T3 Yumbo v.d. B酺enschlucht (Zamp Thermodos - Nancy Zellergrund)
T3 Mexx v. Hauswalder Bach (Yak Frankengold - Rica Holtk鄝per See)
T3 Nando v. Haus Ola (Hannibal Stieglerhof - Jasmin Haus Ola)
T3 Tyson v. Jabora (Dux Jabora - Fleur Haus Hazelda)
T4 Ursus degli Achei (Quantum Arminius - Fenia Achei)
T4 Hidalgo v. Dorahaus (Sasko Drei Birkenzwinger - Ella Dorahaus)

Klasa u篡tkowa suk - Bernhard Norda

VA 1 Gina v. Aquamarin (Fedor Gelingenstrasse - Hanka Trkenkopf)
VA 2 Pania dell' Alto Pino (Zamp Thermodos - Sally Alto Pino)
VA 3 H酲el v. Streek (Whisky Bierstadter Hof - Jacky Zomerdijkslanden)
VA 4 Yasmin v. Nieuwlandshof (Erik Ehrenfeste - Yelena Fossombrone)
VA 5 Lana v.d. Zenteiche (Stano Hasenborn - Xana Zenteiche)
VA 6 Benny d' Ulmental (Ghandi Arlett - Sissi Real Favorita)
VA 7 Anika van de Herdersfarm (Euro Media - Nina Herdersfarm)
VA 8 Delma v. Trompetersprung (Uno Trompetersprung - Ronja Bottroper Grenze)
VA 9 Chiara v. Steffen Haus (Zamp Thermodos - Holly Maleiche)
V 1 Alisha v. Eichenplatz (Zamp Thermodos - Daggi Cuatro Flores)
V 2 Viva v.d. Hopfenhalle (Zeppo Klebinger Schlo - Chandra Arline)
V 3 Lyra v. Radhaus (Pakros Ulmental - Waldorana Ltschetal)
V 4 Chanel degli Achei (Zamp Thermodos - Fenia Achei)
V 5 Andra a. Wattenscheid (Hill Farbenspiel - Aika Sachsenwappen)
V 6 Yola de al Malaki (Karat's Yoker - Pepsi Malaki)
V 7 Biene v. Valtenberg (Orpheus Kr酳terwiese - Abby Schmetterholz)
V 8 Daphne v. Elzmndungsraum (Zamp Thermodos - Xantia Elzmndungsraum)
V 9 Lea d' Ulmental (Parko Ulmental - Benny Ulmental)
V 10 Vanta Cite D'Emeraude (Tesco Parilly - Otane Cite D'Emeraude)
V 11 Celin v. Suentelstein (Nicos Leithawald - Rimini Suentelstein)
V 12 Esta v.d. Dammer Schweiz (Erasmus Noort - Vlena L酺chenhain)
V 13 Orka v.d. Freiheit Westerholt (Dux Cuatro Flores - Greta Freiheit Westerholt)
V 14 Clarissa Blue-Iris (Silvio Collines du Boischaut - Tracy Blue-Iris)
V 15 Osaka v.d. Noriswand (Erasmus Noort - Clia Noriswand)
V 16 Nannila v.d. Freiheit Westerholt (Pakros Ulmental - Frizi Freiheit Westerholt)
V 17 Ocean v.d. Lentfert Hoeve (Idol Holtk鄝per Hof - Brandy Lentfert Hoeve)
V 18 Chantal v. Emkendorfer Park (Aiko Goldenen Zweig - Laura Emkendorfer Park)
V 19 Kurina v.d. Urbecke (Zamp Thermodos - Ertha Urbecke)
V 20 Godalis Quenna (Quenn L鐬er Weg - Farina Noriswand)
V 21 Atlanta v. Bierstadter Hof (Dux Cuatro Flores - Walhalla Bierstadter Hof)
V 22 H酲el v. Osterberger-Land (Orbit Tronje - Mirka Osterberger-Land)
V 23 Inez v. Prinzessin (Henry Dunieschenke - Wespe Streithahn)
V 24 Nene v. Hasenborn (Stano Hasenborn - Cessna Hasenborn)
V 25 Nicoll v.d. Ochsenfurt (Stenley Lehnhof - Fara Ochsenfurt)
V 26 Akacias Ayke (Quentin Karanberg - Akacias Mamba
V 27 Lana v. Bellissimo (Orbit Hhnegrab - Randa Oxsalis)
V 28 Desiena v. Streek (Ghandi Arlett - Xabrina Zomerdijkslanden)
V 29 Erle v. Leester Feld (Idol Holtk鄝per Hof - Karmen Leckebusch)
V 30 Puppe v. Messina (Hill Farbenspiel - Ilse Messina)
V 31 Ornella v. Satyr (Opal Karanberg - Madonna Satyr)
V 32 Anaya v. Amur (Nado Noort - Winona Amur)
V 33 Hazel v. Winnloh (Orbit Tronje - Lana Winnloh)
V 34 Uriane de la Plaine des Epis d'Or (Rico Domaine du Parc - Pamela Plaine des Epis d'Or)
V 35 Queen v. Schloss Runding (Orlando Baronenwald - Vesta Schloss Runding)
V 36 Werra v.d. Zomerdijkslanden (Ando Altenberger Land - Esmee Aphrodite Kennel)
V 37 Nala v. Holtk鄝per See (Zamp Thermodos - Raica Holtk鄝per See)
V 38 Simba v. Westervenn (Karat's Yoker - Jule Klostermoor)
V 39 Holly v. Team Fiemereck (Quantum Arminius - Oduscha Team Fiemereck)
V 40 Yomi v. Haus Y (Stano Hasenborn - Hisky Haus Y)
V 41 Tolli v. Alexyrvo Hof (Emor Schimmelberg - Patou Alexyrvo Hof)
V 42 Kelly v.d. Zenteiche (Nero N鐽achtal - Pia Zenteiche)
V 43 Yossina v. Fichtenschlag (Wilko Fichtenschlag - Larissa Fichtenschlag)
V 44 Alma v. Lancelot (Sharan Externstein - Kati zwei Steinen)
V 45 Dani v. D鄚ischen Hof (Esko D鄚ischen Hof - Trinity Contra)
V 46 Uana v. Eckkopf (Zello Arkanum - Bengie Eckkopf)
V 47 Yanara v. Haus Charly (Matscho Farbenspiel - Whitley Haus Charly)
V 48 Gina v. Zisawinkel (Hill Farbenspiel - Susi Zisawinkel)
V 49 Gaia di Casa Beggiato (Mars Valcuvia - Frilli Casa Beggiato)
V 50 Toska v. Friedenspark (Karat's Ulk - Kitty Friedenspark)
V 51 Maxi v.d. Waterkant (Erasmus Noort - Jacky Waterkant)
V 52 Janette v. Wiedeck (Karat's Ulk - Dunja Wiedeck) Hellwig Hugo,D- Neuwied
V 53 Ute v. Estherlager (Karat's Ulk - Maruz Estherlager)
V 54 Vegas v. Mittelwest (Romeo Mittelwest - Pia Zenteiche)
V 55 Bibi v. Kirchturm (Canto Frankengold - Jara Burdenow)
V 56 Quarisa v. Bierstadter Hof (Whisky Bierstadter Hof - Feli Ochsentor)
V 57 Wudy v. Bad W鄟dle (Richy Westervenn - Kiwi Bad-Boll)
V 58 Venia v. Uckerstrom (Natz Herdersfarm - Quina Uckerstrom)
V 59 Romance v. Arlett (Ghandi Arlett - Wonjia Aducht)
V 60 Kira v. Hhnegrab (Orbit Hhnegrab - Betty Hhnegrab)
V 61 Eska v.d. Forstkammer (Orbit Tronje - Tammy Descharo)
V 62 Jana v.d. Bertenau (Ken Elzmndungsraum - Pischa Feldle)
V 63 Biggi v. Elzmndungsraum (Zeppo Klebinger Schlo - Diva Elzmndungsraum)
V 64 Ornella v. Hhnegrab (Orbit Hhnegrab - Pamela Hhnegrab)
V 65 Tami z. Wolfskammer (Quenn L鐬er Weg - Xila Wolfskammer)
V 66 Sara v. Schlicher Hof (Esko D鄚ischen Hof - Xenia Schlicher Hof)
V 67 Meggi v. Messina (Esko D鄚ischen Hof - Fritzi Messina)
V 68 Dassy v. Contra (Karat's Ulk - India Contra)
V 69 Ussa v. L酺chenhain (Stano Hasenborn - Kana Holtk鄝per See)
V 70 Holly v. Arkanum (Zello Arkanum - Feli Hutberg)
V 71 Asics du Val D'Anzin LOF (Zamp Thermodos - Tabata Val D'Anzin)
V 72 Yucca a.d. Brunnenstra絽 (Hill Farbenspiel - Onja alten B踄kerei)
V 73 Shakira v. Krummenh輍er See (Henry Dunieschenke - Darka Krummenh輍er See)
V 74 Joyce v. Haus Hazelda (Henry drei Wieken - Gonnie Haus Hazelda)
V 75 Lena v.d. Ostfriesischen Thingst酹te (Karat's Yoker - Diva Liekedeeler)
V 76 Enka v. Praester-Land (Ghandi Arlett - Debby Terdannenhof)
V 77 Onja v. Moorbeck (Uran Moorbeck - Akita Moorbeck)
V 78 Perla dell' Isola dei Baroni (Cello Alfavlk - Aica)
V 79 Maggi v. Messina (Esko D鄚ischen Hof - Fritzi Messina)
V 80 Hanny v. Bellissimo (Larus Batu - Randa Oxsalis)
V 81 Omerta z. Worringer Rheinaue (Rocco Herdersfarm - Milka Bad-Boll)
V 82 Vera v. Aurelius (Pakros Ulmental - Ulme Lagorai)
V 83 Tara v. Jabora (Dux Jabora - Fleur Haus Hazelda)
V 84 Tanja v. St.-Michaels-Berg (Yello St.-Michaels-Berg - Zora St.-Michaels-Berg)
V 85 Bonny di Casa Ringo (Dux Valcuvia - Yessila Schiewer)
V 86 Emmi v. Ganzkower Schlo (Quando Sofienwald - Wera Fourniermhlenbach)
V 87 Conni v. Poignitzer-Land (Leo Trafalga - Elexis Fangschleuse)
V 88 Perle di Casa Pastori (Wallace Agrigento - Naomi Isola di Megaride)
V 89 Bayra v. Speichersee (Salo Steigerhof - Junette Noort)
V 90 Lucretia v. Uhlbachtal (Kondor Klostermoor - Eulalia Uhlbachtal)
V 91 Donna-Mia v. Valtenberg (Zamp Thermodos - Jette Stieglerhof)
V 92 Veneze Ada (Orbit Hhnegrab - Flexy Hhnegrab)
V 93 Wally v. Finkenschlag (Yello St.-Michaels-Berg - Laura Finkenschlag)
V 94 Jady v. Schindbachtal (Vito E腛eiler Tal - Mika Ecknachtal)
V 95 Marit v. Modithor (Zello Arkanum - Tina Modithor)
V 96 Quelle v. Loosbroekerhaus (Quentin Karanberg - Farina Loosbroekerhaus)
V 97 Bonnie v. Haus Timanfaya (Merlin Aurelius - Gwen Haus Bandit)
V 98 Sissi di Valmadrera (Alex - Donna Uhlbachtal)
V 99 Floh v.d. Forstkammer (Flipp Arlett - Anschi Lttjenhan)
V 100 Wyomi v. Wildsteiger Land (Campino Piste Trophe - Natascha Wildsteiger Land)
V 101 Zeta del Murnighello (Yasko Farbenspiel – Avana)
V 102 Leri Michaela (Leri Unesco - Leri Natascha)
V 103 Vladie de L'Oree de Bretagne (Pitt Linnepertal - Rosy Val D'Anzin)
V 104 Vana v.d. Nixenschlucht (Sarko Casa Mary - Quendoline Zellwaldrand)
V 105 Svartagardens Henrietta (Wilaritts -Zorro - Svartagardens Xilla)
V 106 Honey v. Dakota (Marko Valcuvia - Diva Saarner Hof)
V 107 Ina v.d. Hasenquelle (Nicco Eichenplatz - Isa Bergmannsland)
V 108 Ulla v. Jrgen Haus (Jannes L酺chenhain - Kitty Jrgen Haus)
V 109 Inka della Baia Imperiale (Thorum Baia Imperiale - Yuma Baia Imperiale)
V 110 Angie v. Burger Idyll (Jasko Thalberger Land - Aggi Salzblume)
V 111 Olhedens Opal (Mischaland's Jeltsin - Olhedens Irja)
V 112 Bella v.d. Wiesenau (Ghandi Arlett - Clio Noriswand)
V 113 Ambra z Gargamellu (Apoll Hartis Bohemia - Tequilla Anrebri)
V 114 Isy del Lupo Nero (Oktay Stadtfeld - Alexia Lupo Nero)
V 115 Carla v. Bren (Metin Stadtfeld - Irna Haus K鐰er)
V 116 Giza v. kleinen Saynbachtal (Olly Horst - Cora kleinen Saynbachtal)

T1 Xena v.d. Ramhorst (Karat's Ulk - Ira Hylligen-Born)
T2 Grit v. Trafalga (Nicco Eichenplatz - Iris Trafalga)
T2 Geli v.d. Herrenschwaige (Erik Ehrenfeste - Fenja Herrenschwaige)
T2 Vilma di Casa El-Ma (Red Casa El-Ma - Quina Casa El-Ma)
T2 Alone Domaine de Buckland (Xaro Ulmental - Saly Adel House)
T2 Arijel's Timmi (Rudolf Westervenn - Kojack Unika)
T2 Ossana v. Babylon (Arko Butjenter Land - Dunja Babylon)
T2 Svarzekoks Carine (Zilber Vasserfal Mendeley - Svarzekoks Yerga)
T2 Lolita Splitberg (Saxs Splitberg - Utti Splitberg)
T2 Romina v.d. Ullenburg (Stano Hasenborn - Gandi Ullenburg)
T2 Goldi v. Ganzkower Schlo (Brazzo Lentulo - Ester Lentulo)
T2 Unin v. Baruther Land (Erasmus Noort - Casa Baruther Land)
T3 Gandhy v.d. Berkthoeve (Zarno Farbenspiel - Festa Berkthoeve)
T3 Limara v. Premutia (Vimo Feuerball - Xiny Holledau)
T3 Visa v. L酺chenhain (Esko D鄚ischen Hof - Maxima L酺chenhain)
T3 Haifa v. St.-Michaels-Berg (Xaro Ulmental - Kelly St.-Michaels-Berg)
T3 Jacky v. St.-Michaels-Berg (Bravos Steffen Haus - Kandie Strothheide)
T3 Honey v. Finkenschlag (Yello St.-Michaels-Berg - Zindy Bierstadter Hof)
T3 Sun v. Nordteich (Armin Agrigento - Kelli Overledingerland)
T3 Valeriane v. Haus Thalie (Tonnere Val de la Houee - Romy Meilleurs Sangs)
T3 Viola v. Hanne (Erasmus Noort - Lady Herdersfarm)
T3 Loga Feetback (Yalk Sendling - Manta Nivalda)
T3 Viana v. Fichtenschlag (Nicos Leithawald - Zaskia Fichtenschlag)
T3 Ku Haus Arlett (Esko D鄚ischen Hof - Ricke Oxsalis)
T3 Qually v.d. Ostfriesischen Thingst酹te (Karat's Ulk - Toska Ida-See)
T3 Romina v.d. Piste Trophe (Attila Piste Trophe - Pam Piste Trophe)
T3 VenEZe Ali (Orbit Hhnegrab - Flexy Hhnegrab)
T3 Ottia v. Hhnegrab (Orbit Hhnegrab - Pamela Hhnegrab)
T3 Uffi v. Team Fiemereck (Nero N鐽achtal - Genta Team Fiemereck)
T3 Osaka v. Fichtenschlag (Zamp Thermodos - Yonka Fichtenschlag)
T3 Tiana v. Fichtenschlag (Wilko Fichtenschlag - Lufti Hhnegrab)
T3 Magia degli Achei (Karat's Yoker - Ida Lucrino)
T4 Neele v. Niemberger Eck (Whisky Bierstadter Hof - Gitta Niemberger Eck)
T4 Otilie v. Spechterb (Quasso Grotte - Julka Spechterberg)
T4 Ulli v. Aurelius (Nero N鐽achtal - Prisca Lagorai) 
T4 Daggi v. Frankengold (Zeppo Klebinger Schlo - Fanny Frankengold)

Klasa junior闚 ps闚 - Henning Setzer

SG 1 Godalis Tino (Quenn L鐬er Weg - Ussi Buchonia)
SG 2 Sony v. Heinrichplatz (Dux Cuatro Flores - Ghana Heinrichplatz)
SG 3 Tyson v. K飆tersbusch (Quenn L鐬er Weg - Romina K飆tersbusch)
SG 4 Tuareg v. Bad-Boll (Yanox Bad-Boll - Fanny Val del Lambro)
SG 5 Pango v.d. Burg Reichenstein (Nando Gollerweiher - Helge Burg Reichenstein)
SG 6 Piron v.d. Kahler Heide (Yappo Kahler Heide - Eskada Kahler Heide)
SG 7 Arak de la Ferme Malgre L'eau (Zamp Thermodos - Tendrina Ferme Malgre L'eau)
SG 8 Kwantum v. Klostermoor (Zamp Thermodos - Hanni Waldgraben)
SG 9 Rocky v. Feuermelder (Sven Zellergrund - Orla Feuermelder)
SG 10 Xaro dei Monti della Laga (Gustl Monti della Laga - Lucy Toraja)
SG 11 Jakas Garliavietis (Ken Elzmndungsraum - Gambi Garliavietis)
SG 12 Nilo dei Verdi Colli (Ken Elzmndungsraum - Aika Verdi Colli)
SG 13 Wesley v. Descharo (Zeppo Klebinger Schlo - Romina Hopfenhalle)
SG 14 Magnum z. Kolbengu (Quenn L鐬er Weg - Helen Kolbengu)
SG 15 Vimo v. Regina Pacis (Quenn L鐬er Weg - Atrice Regina Pacis)
SG 16 Ux v. Schlo Rgland (Leon Schlo Rgland - Alexa Moorbeck)
SG 17 Roy Terrae Lupiae (Zlatko Arminius - Remi Rione Antico)
SG 18 Ilka's Strolch (Bravos Steffen Haus - Godalis Hela)
SG 19 Marko v.d. Schwarzen Ach (Ilbo Holtk鄝per See - Inka Schwarzen Ach)
SG 20 Markus v. Status quo (Quenn L鐬er Weg - Queeny Malchower Aue)
SG 21 Victor v. Zellwaldrand (Zamp Thermodos - Melinda Niemberger Eck)
SG 22 Orbit v. Anger (Ken Elzmndungsraum - Lara Anger)
SG 23 Boss v. Oxsalis (Tor Casa Nobili - Oscha Oxsalis)
SG 24 Buddy v. Agilolfinger (Zamp Thermodos - Xara Agilolfinger)
SG 25 Cedric v. Amur (Quenn L鐬er Weg - Winona Amur)
SG 26 Kimbo v. H鐼hstadter Wehr (Larus Batu - Undra Herdersfarm)
SG 27 Yankee v. Altenberger Land (Atlas Wizards Hof - Wenke Emsaue)
SG 28 Zoltan v. Moorbeck (Orbit Tronje - Gusti Moorbeck)
SG 29 Bruno v. Vierhundert Hertz (Arko Butjenter Land - Hummel Vierhundert Hertz)
SG 30 Cassius v. Contra (Yimmy Contra - Noblesse Contra)
SG 31 Yetie v. Zellwaldrand (Andrjuscha Noort - GeraltineZellwaldrand)
SG 32 Yappo v. Hhnegrab (Orbit Hhnegrab - Yonna Hhnegrab)
SG 33 Fargo v. L酺chenhain (Zamp Thermodos - Boogie Ochsentor)
SG 34 Don v. Eichenplatz (Faro Alto Pino - Ollie Eichenplatz)
SG 35 Enzor v. Tamaraspitze (Nando Gollerweiher - Caty Tamaraspitze)
SG 36 Alex v. Arlett (Zamp Thermodos - Pepsi Arlett)
SG 37 Zeus v. Dreisbachtal (Tiras Roten Feld - Tambka Dreisbachtal)
SG 38 Demant's Jagr (Campino Piste Trophe - Mischaland's Gratzia)
SG 39 Xario v. Hhnegrab (Quantum Arminius - Ofi Hhnegrab)
SG 40 Igor v.d. Rommelsbach (Quantum Arminius - Diva Rommelsbach)
SG 41 Ailton v. Tronje (Hill Farbenspiel - Nadja Jabora)
SG 42 Ibo v. Hirschel (Ramon K飆tersbusch - Uta Hirschel)
SG 43 Ork v. St.-Michaels-Berg (Ken Elzmndungsraum - Kelly St.-Michaels-Berg)
SG 44 Conan v. Contra (Yimmy Contra - Noblesse Contra)
SG 45 Ales du Haut Mansard (Xaro Ulmental - Undy Marion Val)
SG 46 Qrallo v. Bad-Boll (Puma M霵chbr酳 - Otte M霵chbr酳)
SG 47 Parker v. Melanchthon (Ramon K飆tersbusch - Demy Melanchthon)
SG 48 Cimi v. Fichtenschlag (Quenn L鐬er Weg - Wilka Fichtenschlag)
SG 49 Esko a.d. Brunnenstra絽 (Ronaldo Noriswand - Queen Elzmndungsraum)
SG 50 Rico v. Kleinen Holzweg (Dux Jabora - Urmel Radsieksbeeke)
SG 51 Antilli Aldo (Bravos Steffen Haus - Antilli Sindy)
SG 52 Leopold del Monte Albino (Amatus Bad-Boll - Ursa Descharo)
SG 53 Unkas v. Haus-Farrenkopf (Quenn L鐬er Weg - Debby Sonnenhaus)
SG 54 Kriss v. Wilhendorf (Hoss Hirmer Teich - Kira Haus Zygadto)
SG 55 Ghero v. Haus Irto (Lupi Temperari Canto - Fley Val Calore)
SG 56 Oscar v. Gebrder Grimm (Ilbo Holtk鄝per See - Kwai-san's Benita)
SG 57 Yoss v. Hhnegrab (Orbit Hhnegrab - Yonna Hhnegrab)
SG 58 Wallace v.d. Th顤ner-Insel (Hannibal Stieglerhof - Baghira Kasteler Rosengarten)
SG 59 Beowulf v. Agilolfinger (Zamp Thermodos - Xara Agilolfinger)
SG 60 Agent v. Holtk鄝per See (Erasmus Noort - Cosy Holtk鄝per See)
SG 61 Jeffrey v. T霵sbrock (Ilbo Holtk鄝per See - Bonnie T霵sbrock)
SG 62 Ulk v. Heidknapp (Idol Holtk鄝per Hof - Sheila Heidknapp)
SG 63 Orrex v. Martelsberg (Dux Cuatro Flores - Bella Godalis)
SG 64 Seal v. Hutberg (Ken Elzmndungsraum - Kimba Hutberg)
SG 65 Nakros della Genia Osca (Pakros Ulmental - Biba)
SG 66 Bravos du Naphil (Orbit Hhnegrab - Santa Salenge)
SG 67 Ferro v. L酺chenhain (Zamp Thermodos - Boogie Ochsentor) 
SG 68 Ingo Moravia Kar-Mi (Karat's Ulk - Honey Bierstadter Hof)
SG 69 Frisco v. Usinger Schlo (Bac Usinger Schlo - Hellen Krautschneise)
SG 70 Alonso v. Arlett (Zamp Thermodos - Pepsi Arlett)
SG 71 Quai v. St.-Michaels-Berg (Odin Holtk鄝per Hof - Kandie Strothheide)
SG 72 Alex du Val D'Anzin (Ken Elzmndungsraum - Vana Val D'Anzin)
SG 73 Ando v. Gaenswald (Uro Gaenswald - Mira Ullenburg)
SG 74 Yasko v. Uckerstrom (Idol Holtk鄝per Hof - Quina Uckerstrom)
SG 75 Attebjerg Amigo (Sasko Wiesenau - Leri Janina) Skavn Bo, DK- Kors顤
SG 76 Pan v. Steierwald (Jerry-Lee Steierwald - Vicky Kreuzhorst)
SG 77 Zarden v. Messina (Nolte Messina - Puppe Messina)
SG 78 Oregon della Gens Pontina (Pascha Zellwaldrand - Vonny Miglio d'oro)
SG 79 Pongo v. Haus Y (Niklas Herdersfarm - Nina Haus Y)
SG 80 Sharan v. Stieglerhof (Hannibal Stieglerhof - Yosy Polarkreis)
SG 81 Akacias Gastro (Ingodds Agassi - Akacias Ayke)
SG 82 Bankfalusi Harapos Sumi (Yasper Contra - Bankfalusi Harapos Helga)
SG 83 Polaris v.d. Moritzburg (Solo Team Fiemereck - Geli See)
SG 84 Margman Jeck (Margman Torsten - Maija Fichtenspitze)
SG 85 Joker v. Silvalacus (S鄝mo Team Fiemereck - Bagira Silvalacus)
SG 86 Mec v. Ascherloch (Gordon Kirschental - Inga Klebinger Schlo)
SG 87 Wilko Tensor (Pakros Ulmental - Vineta Fourniermhlenbach)
SG 88 Tico v. Loosbroekerhaus (Logo Dolomiten - Farina Loosbroekerhaus)
SG 89 Witz v. Bramberg (Pacco Nadelhaus - Gana Bramberg)
SG 90 Brasco v. Stuber Haus (Liedo Kuckucksland - Victoria Fuerstenberg)
SG 91 Diesel v. Barendika (Yak Frankengold - Putz Barendika)
SG 92 Xantos z Agiru Bohemia (Pakros Ulmental - Kessy Agiru Bohemia)
SG 93 Oli de Auringis (Cay D'Angrosber - Gema Auringis)
SG 94 Leif v. Butjenter Land (Arko Butjenter Land - Zala Butjenter Land)
SG 95 Memphis v. Merfelder Bruch (Tiras Roten Feld - Rica Schttingerweg)
SG 96 Paco del Ceresio (Dux Valcuvia - Onny Tonduli) Gazzola Emilio, I- Bisuschio
SG 97 Nero v. Arkanum (Bravos Steffen Haus - Juma Kolbengu)
SG 98 Sjeng v. Loosbroekerhaus (Ghandi Arlett - Chera Loosbroekerhaus)
SG 99 Sinclair v. Gollerweiher (Ilbo Holtk鄝per See - Moonlight Gollerweiher)
SG 100 Auroch du Pays D'Iroise (Valentin Naphil - Thais Pays D'Iroise)
SG 101 Baron Solo Rigoleto (Arko Butjenter Land - Upsi Oger Schloss)
SG 102 Connerz v. Mittelwest (Ingodds Agassi - Bella II Mittelwest)
SG 103 Barry v. Fredebach (Tim Frankengold - Fee Hattorfer-Land)
SG 104 Matty v. Leaa (Dux Cuatro Flores - Niki Wasserkuppe)
SG 105 Aurum Aglis Straik (Goliath Heinrichplatz - Aurum Aglis Laura)
SG 106 Astor v. Zenobia (Mark Schwalmbergtal - Nala Reck-Kamensche Heide)
SG 107 Azlan Petit Geant (Natan Gelinis vilkas - Baska Oger Schloss)
SG 108 Erasmus v. Grabfeldgau (Zamp Thermodos - Xella Thermodos)
SG 109 Kendos v. Elzmndungsraum (Tiras Roten Feld - Zora Elzmndungsraum)
SG 110 Kanto v. Zisawinkel (Erasmus Noort - Susi Zisawinkel)
SG 111 Olhedens Xarko (Arko Butjenter Land - Olhedens Opal)
SG 112 Trumf Odin DKK (Lysh鐱's Rattata - Trumf Illa)
SG 113 Caspar v. Lupus Major (Lauser Emkendorfer Park - Beauty Rhyner-Taifun) 
SG 114 Quint v.d. Lentfert Hoeve (Hero Lentfert Hoeve - Brandy Lentfert Hoeve)
SG 115 Schuft's Indiana Jones (Uran Vallee des Mustangs - Una Lindenblte)
SG 116 Zamp V-Max (Sebor Noort - Tobi Piaszczystej Gorki)
SG 117 Iso v.d. Lackiererei (Orbit Tronje - Babsy Seidenpelz)
SG 118 Sasko v. Salerno (Lutz Bad-Boll - Natasha Salerno)

Klasa junior闚 suk - Joachim Stiegler

SG 1 Ronja v. Haus Burow (Esko D鄚ischen Hof - Merci Haus Burow)
SG 2 Irina v. Frutteto (Ken Elzmndungsraum - Uffi Fiemereck)
SG 3 Gloria v. Valtenberg (Hannibal Stieglerhof - Tessa Schmetterholz)
SG 4 Pola v.d. Zenteiche (Hannibal Stieglerhof - Donna Zenteiche)
SG 5 Omira v.d. Noriswand (Idol Holtk鄝per Hof - Narusha Noriswand)
SG 6 Vina v.d. alma mater (Esko D鄚ischen Hof - Maja alma mater)
SG 7 Zaira v. Rumbachtal (Quenn L鐬er Weg - Usa Rumbachtal)
SG 8 Hagadahls Wanda (Bravos Steffen Haus - Hagadahls Joline)
SG 9 Vivian v. Zellwaldrand (Zamp Thermodos - Melinda Niemberger Eck)
SG 10 Jade v.d. Zomerdijkslanden (Orbit Hhnegrab - Jacky Zomerdijkslanden)
SG 11 Godalis Taira (Quenn L鐬er Weg - Ussi Buchonia)
SG 12 Enjali v. Bierstadter Hof (Nando Gollerweiher - Nesta Bierstadter Hof)
SG 13 Tinka v. K飆tersbusch (Quenn L鐬er Weg - Romina K飆tersbusch)
SG 14 Muschka Karanberg (Quentin Karanberg - Yasmin Karanberg)
SG 15 Quiny v. Arnsberger Klosterberg (Quenn L鐬er Weg - Vanessa Bonewie)
SG 16 Afra v. Asics (Eros Cerza - Nera Tessitore)
SG 17 Isa v. Holtk鄝per Hof (Odin Holtk鄝per Hof - Callas Externstein)
SG 18 Trimpy v. Osterberger-Land (Zamp Thermodos - Mirka Osterberger-Land)
SG 19 Zicke v. Hanne (Pakros Ulmental - Vienchen Hanne)
SG 20 Ultri v. Zellwaldrand (Tabo Zellwaldrand - Karla Zellwaldrand)
SG 21 Xara v. Aspenhaus (Zamp Thermodos - Wenke Aspenhaus)
SG 22 Froya v. L酺chenhain (Zamp Thermodos - Boogie Ochsentor)
SG 23 Jaska v. Farbenspiel (Odin Holtk鄝per Hof - Boogie Tronje)
SG 24 Fixi di Casa Massarelli (Waiko Casa Massarelli - Bea Ulmental)
SG 25 Schiwa v. Osterberger-Land (Pakros Ulmental - Holly Osterberger-Land)
SG 26 Riska v. Wittelsbacher Schlo (Pakros Ulmental - Lusi Wittelsbacher Schlo)
SG 27 Xera v. Holtk鄝per See (Quenn L鐬er Weg - Jonda Holtk鄝per See)
SG 28 Vivi v. Regina Pacis (Quenn L鐬er Weg - Atrice Regina Pacis)
SG 29 Holly v.d. Baiertalerstra絽 (Pakros Ulmental - Yasmin Nieuwlandshof)
SG 30 Bella v. Team Baierblick (Jupp Haus Malle - Anna Haus an der Wern)
SG 31 Brigitte di Santa Venere (Mardok Valle del Lujo - Ania Utveggio)
SG 32 Amira di Val del Lambro (Yanox Bad-Boll - Ughetta Casa Beggiato)
SG 33 Pitty v.d. Freiheit Westerholt (Solo Team Fiemereck - Greta Freiheit Westerholt)
SG 34 Irmi v. Emkendorfer Park (Ilbo Holtk鄝per See - Frenzi Ph霵ix-See)
SG 35 Phanta v.d. Zenteiche (Hannibal Stieglerhof - Donna Zenteiche)
SG 36 Paula v. Team Fiemereck (Odin Holtk鄝per Hof - Maja Team Fiemereck)
SG 37 Toga v. Heinrichplatz (Andrjuscha Noort - Yoga Ochsentor)
SG 38 Alfons David Afra (Yimmy Contra - Alfons David Cindy)
SG 39 Clea z. Medbacher Mhle (Dux Cuatro Flores - Zindja Agilolfinger)
SG 40 Sandy v. Grafenbrunn (Yenno Hhnegrab - Anuschka Hhnegrab)
SG 41 Parhileon v. Becka (Urban Gleisenauer Schlo - Annastasia Heerbusch)
SG 42 Nicolle VG-Land (Hannibal Stieglerhof - Hera Nozzedil)
SG 43 Espanya v. Fichtenschlag (Yenno Hhnegrab - Zaskia Fichtenschlag)
SG 44 Tosca v. Rapicar (Tor Casa Nobili - Olga Rapicar)
SG 45 Fani Feetback (Esko D鄚ischen Hof - Manta Nivalda)
SG 46 Quitta v. Deutschen Adel (Pakros Ulmental - Zelina Regina Pacis)
SG 47 Zara v. Langenbungert (Yenno Hhnegrab - Mara Langenbungert)
SG 48 Cheyenne v. Arlett (Bravos Steffen Haus - Frisbee Arlett)
SG 49 Fellice v. Farbenspiel (Bravos Steffen Haus - Shakira Farbenspiel)
SG 50 Baffi v. Messina (Marko Valcuvia - Meggi Messina)
SG 51 Catja v. Popland (Aron Terra dei Forti - Yeti Weidenstra絽)
SG 52 Shernaa Tikka (Ingodds Agassi - Anderma Holly)
SG 53 Dimba v. Lttersbruch (Yenno Hhnegrab - Pilar Agrigento)
SG 54 Alma v. Endhus (Sony Jardins du Peyrou - Sarah Blieth)
SG 55 Hannie a. Agrigento (Pedro Agrigento - Uganda Agrigento)
SG 56 Sarie v. Steinway-Park (Quenn L鐬er Weg - Melli Batu)
SG 57 Unka Bad-Boll (Giovanni Kapellenberg - Ywana Bad-Boll)
SG 58 Concorde a. Westsachsen (Zamp Thermodos - Patty Goldperle)
SG 59 Rica v. Haus Pekrahn (Kris Haus Pekrahn - Beauty Wieland's)
SG 60 Rixi v.d. Paderquellen (Lorenzo Isidora - Nena Paderquellen)
SG 61 Lola v.d. Jahnh鐬e (Pakros Ulmental - Perle Jahnh鐬e)
SG 62 Normanners Magistrale (Arko Butjenter Land - Glenn's Venus)
SG 63 Joy v.d. Holzheimer Linde (Jecko St.-Michaels-Berg - Kasy Holzheimer Linde)
SG 64 Tussi v. Bad-Boll (Yanox Bad-Boll - Fanny Val del Lambro)
SG 65 Wilma Tensor (Pakros Ulmental - Vineta Fourniermhlenbach)
SG 66 Sindy v.d. Paderquellen (Lord Dolomiten - Nena Paderquellen)
SG 67 Selly v. Faustbrunnen (Rocco Herdersfarm - Oxana Faustbrunnen)
SG 68 Caty v. Oxsalis (Yenno Hhnegrab - Wanja Oxsalis)
SG 69 Leni v.d. Jahnh鐬e (Pakros Ulmental - Perle Jahnh鐬e)
SG 70 Nicki v.d. Leinewiesen (Jello Leinewiesen - Holly Leinewiesen)
SG 71 Xaba z Agiru Bohemia (Pakros Ulmental - Kessy Agiru Bohemia)
SG 72 Elith v. Haus Santo (Hill Farbenspiel - Alfa Haus Santo)
SG 73 Saskia v. Ghattas (Tor Casa Nobili - Giselle Ghattas)
SG 74 Xi v.d. Grafschaft Mark (Quantum Arminius - Olivia Grafschaft Mark)
SG 75 Zenobia v. Messina (Nolte Messina - Puppe Messina)
SG 76 Violeta v. Zellwaldrand (Zamp Thermodos - Melinda Niemberger Eck)
SG 77 Zorra v. Hanne (Pakros Ulmental - Vienchen Hanne)
SG 78 Pia v. Hauswalder Bach (New Agrigento - Anna Hauswalder Bach)
SG 79 Iffi v. Reichertshof (Ken Elzmndungsraum - Gruna Agrigento)
SG 80 Atrix v. Contra (Yimmy Contra - Pamela Contra)
SG 81 Xaly z Agiru Bohemia (Pakros Ulmental - Kessy Agiru Bohemia)
SG 82 Jody v. Olfener Land (Dux Cuatro Flores - Elena Dillenburg)
SG 83 Bonny v. Fuchsbachtal (Ingodds Agassi - Ronja Portaner)
SG 84 Horka a. Wattenscheid (Dux Cuatro Flores - Selina Wattenscheid)
SG 85 Natasha VG-Land (Hannibal Stieglerhof - Hera Nozzedil)
SG 86 Paula v. Babylon (Arko Butjenter Land - Kim Babylon)
SG 87 Illie v. Holtk鄝per Hof (Odin Holtk鄝per Hof - Callas Externstein)
SG 88 Vicki v. Steinbett (Bob Grafenburg (Ost) - Sladi M霵chberg)
SG 89 Scarlett v. Gollerweiher (Ilbo Holtk鄝per See - Moonlight Gollerweiher)
SG 90 Quira v.d. Zenteiche (Arko Butjenter Land - Kelly Zenteiche)
SG 91 H酲el v.h. Spienolahof (Amaro Ianhoeve - Ussi Trasidius)
SG 92 Kia v. Elzmndungsraum (Tiras Roten Feld - Zora Elzmndungsraum)
SG 93 Mendy v. Premutia (Bravos Steffen Haus - Bonnie Premutia)
SG 94 Karma v.d. Zomerdijkslanden (Ingodds Agassi - Werra Zomerdijkslanden)
SG 95 Hanny a. Wattenscheid (Dux Cuatro Flores - Selina Wattenscheid)
SG 96 Udana v. Osterberger-Land (Solo Team Fiemereck - H酲el Osterberger-Land)
SG 97 Daisy v. Dironca (Quantum Arminius - Yana Dironca)
SG 98 Zandra v. Carmens Ranch (Untox Lehnhof - Nena Carmens Ranch)
SG 99 Angie Team Gleisenauer Schlo (Dux Cuatro Flores - Quinci Zabershof)
SG 100 Margman Joyride (Margman Torsten - Maija Fichtenspitze)
SG 101 Blanka v. Fuchsbachtal (Ingodds Agassi - Ronja Portaner)
SG 102 Chrissy v. Lastal (Mauro Lastal - Amber Noriswand)
SG 103 Dana v. Golzheimerland (Hobby Farbenspiel - Leyda Urbecke)
SG 104 Calypso v. Cont (Yimmy Contra - Noblesse Contra)
SG 105 Hilla v. Hutweide COR (Hill Farbenspiel - Kia Hutweide) 
SG 106 Clarissa v. Contra (Yimmy Contra - Noblesse Contra)
SG 107 Weika v.d. Th顤ner-Insel (Hannibal Stieglerhof - Baghira Kasteler Rosengarten) 
SG 108 Giovanna v. Tatzend (Ken Elzmndungsraum - Wanda Salzborn)
SG 109 Zita de Coroninas (Yimmy Contra - Ilka Hawelkaweg)
SG 110 Wicki v. Schlo Rgland (Quandro Barendika - Assi Hexenmeister)
SG 111 Ika v. Farbenspiel (Dux Cuatro Flores - Amy Klosterhtte)
SG 112 Freya v. Salzhgel (Faro Alto Pino - Biene Salzhgel)
SG 113 Felicitas a. Westsachsen (Larus Batu - Vina Moritzburg)
SG 114 Enigma v. Luchweg (Zamp Frankengold - Onella Hhnegrab)
SG 115 Esta v. Haus Phenix (Base Domaine Princier - Anais Domaine Princier)
SG 116 Ruby v. Kaufungerwald (Solo Team Fiemereck - Kati Kaufungerwald)
SG 117 Babsy v. alten Adel (Orbit Hhnegrab - Katinka Deutschen Adel)
SG 118 Palma v. St.-Michaels-Berg (Quentin Karanberg - Tanja St.-Michaels-Berg)
SG 119 Aurum Aglis Sijana (Goliath Heinrichplatz - Aurum Aglis Laura)
SG 120 Fantastic No Bartas Krasta (Quentin Karanberg - Odri Bartas Krasta)
SG 121 Voxie v.d. Posthalterey Ahlen (Tim Frankengold - Aike Schlangener Bruch)
SG 122 Xanda v. Frankengold (Marko Valcuvia - Daggi Frankengold)
SG 123 Maggie v. Leaa (Dux Cuatro Flores - Niki Wasserkuppe)
SG 124 Olly z Kojca Holan (Orbit Hhnegrab - Saba Kojca Holan)
SG 125 Slottet's Chanell (Quantum Arminius - Alderslyst Born to be Wild)
SG 126 Olhedens Xilla (Arko Butjenter Land - Olhedens Opal)
SG 127 Schuft's Illusion (Uran Vallee des Mustangs - Una Lindenblte)
SG 128 Jewels v. Salerno (Niccor Bad-Boll - Gianna Salerno)
SG 129 Tylli v. Laacher-Haus (Nando Gollerweiher - Onara Laacher-Haus)
SG 130 Ria z. Turmacker (Orbit Hhnegrab - Joy Turmacker)
SG 131 Odessa v. Salerno (Alex Farbenspiel - Ika Salerno)
SG 132 Utte v. Loosbroekerhaus (Yenno Hhnegrab - Anouk Loosbroekerhaus)

Klasa m這dzie篡 ps闚 - Hans-Peter Rieker

SG 1 Panjo v. Kirschental (Quantum Arminius - Tinkie Kirschental)
SG 2 Furbo degli Achei (Quenn L鐬er Weg - Fenia Achei)
SG 3 Gio v. Frankengold (Ingodds Agassi - Daggi Frankengold)
SG 4 Xaro v. b. Harten (Zamp Thermodos - Anta Harten)
SG 5 Belisar v. Aurelius (Vegas Haut Mansard - Pippi Wildsteiger Land)
SG 6 Yabax v. Bad-Boll (Baran Bad-Boll - Quwis Bad W鄟dle)
SG 7 Bruno du Val D'Anzin (Bravos Steffen Haus - Tabata Val D'Anzin)
SG 8 Atos dell' Alto Pino (Odin Holtk鄝per Hof - Sara Alto Pino)
SG 9 Gildo Dogshof (Quantum Arminius - Zensi Gim-A)
SG 10 Repitition Heiko (Zidan Grabfeldgau - Kamilla R闣erland)
SG 11 Nick v. Holtk鄝per Hof (Arko Butjenter Land - Orbi Holtk鄝per See)
SG 12 Tito v. Liparija (Yanox Bad-Boll - Marit Liparija)
SG 13 Lingo Schornfelsen (Diego Schornfelsen - Endrefalva Shalome)
SG 14 Karat's Oliver (Karat's Yoker - Snested Jackie)
SG 15 Visum v.d. Frstenperle (Yanox Bad-Boll - Aike Gigelsfelsen)
SG 16 Team Paka's Hix (Arko Butjenter Land - Team Paka's Daria)
SG 17 Mambo Feetback (Timo Fixfrutta - Wanesa Splitberg)
SG 18 Dean v. Karlsfelder Hof (Vegas Haut Mansard - Queen Hause Monika)
SG 19 Sado v.d. Ostfriesischen Thingst酹te (Odin Holtk鄝per Hof - Mirka Ostfriesischen Thingst酹te)
SG 20 Elmo v. Hhnegrab (Zamp Thermodos - Ofi Hhnegrab)
SG 21 Astor v. Bad W鄟dle (Zamp Thermodos - Lexana Bad W鄟dle)
SG 22 Orus d' Ulmental (Vegas Haut Mansard - Yenny Ulmental)
SG 23 Peppermint's Charlie Brown (Vegas Haut Mansard - Peppermint-Pety Deutschherrenhof)
SG 24 Drago v. Langenbungert (Quenn L鐬er Weg - Quincie Langenbungert)
SG 25 Ferro v.d. Hohenzeile (Nando Gollerweiher - Karla Spitalfeld)
SG 26 X-Ray v. Bad-Boll (Yanox Bad-Boll - Cesna Bad W鄟dle)
SG 27 Faxo v. Fichtenschlag (Bravos Steffen Haus - Yessica Fichtenschlag)
SG 28 Mork dei Profeti (Yimmy Contra - Venus Profeti)
SG 29 Mika v. Overledingerland (Quenn L鐬er Weg - Kelli Overledingerland)
SG 30 Orlando v. Arkanum (Justin Kolbengu - Holly Arkanum)
SG 31 Leonardo a. Agrigento (Pedro Agrigento - Aline Agrigento)
SG 32 Don v. Kabinett (Quenn L鐬er Weg - Inka Falkensee)
SG 33 Doc v. Oxsalis (Tor Casa Nobili - Wanja Oxsalis)
SG 34 Erasco v. Murrtal (Giovanni Kapellenberg - Nara Murrtal)
SG 35 Dean v. M霵chberg (Yanox Bad-Boll - Cill M霵chberg)
SG 36 Orlando v. Holtk鄝per Hof (Odin Holtk鄝per Hof - Jola Holtk鄝per Hof)
SG 37 Sharon v. Deutschen Adel (Nando Gollerweiher - Nur Deutschen Adel)
SG 38 Haakon a.d. Brunnenstra絽 (Ilbo Holtk鄝per See - Onja alten B踄kerei)
SG 39 Puma d' Ulmental (Vegas Haut Mansard - Jusy Ulmental)
SG 40 Bacchus v. Merlin (Andrjuscha Noort - Venus Merlin)
SG 41 Phill van der Lust (Devil Santamar - Cleo Lust)
SG 42 Merlin v. Haus Dexel (Pakros Ulmental - Diva Lippesteg)
SG 43 Bruno v. Campaluna (Ingodds Agassi - Amy Dacon)
SG 44 Ghandi v. Geixenhof (Sven Zellergrund - Dina Geixenhof)
SG 45 Gatillo v. Batu (Yimmy Contra - Duna Batu)
SG 46 Ricco v.d. Zenteiche (Vegas Haut Mansard - Kelly Zenteiche)
SG 47 Sasko v. Mainaublick (Odin Magistrale - Quana Mainaublick)
SG 48 Rico v.d. kleinen Birke (Vegas Haut Mansard - Kimba Waterkant)
SG 49 Ken v.d. Bertenau (Dux Cuatro Flores - Palme Feldle)
SG 50 Swan v. Fidelius (Zamp Thermodos - Endrefalva Chicoletti)
SG 51 Karlos v. Finkenschlag (Odin Holtk鄝per Hof - Laura Finkenschlag)
SG 52 Veneze Basco (Orbit Hhnegrab - Flexy Hhnegrab)
SG 53 Volvo v. Haus Biewer (Nobody Baiselsberg - Quanda Haus Biewer)
SG 54 Unkas v. steilen Ufer (Yenno Hhnegrab - Wendy steilen Ufer)
SG 55 Pakros v.d. Noriswand (Odin Holtk鄝per Hof - Carina Wildsteiger Landhaus)
SG 56 Ferrero z. Zahmen Wolf (Yenno Hhnegrab - Nanna Hhnegrab)
SG 57 Troj v. Hutberg (Dux Cuatro Flores - Nancy Gronachtal)
SG 58 Lampo del Murnighello (Zeit Murnighello - Tosca Murnighello)
SG 59 Gobi v. L酺chenhain (Tor Casa Nobili - Mirka Haus Y)
SG 60 Orbit v. Land Mecklenburg (Merlin Osterberger-Land - Queeny Malchower Aue)
SG 61 Lex v. Augrund (Tiras Roten Feld - Gracia Augrund)
SG 62 Diago v. Alsbachtal (Ebro Piste Trophe - Inga Intercanina)
SG 63 Fiero v. Messebau (Orbit Hhnegrab - Diva Messebau)
SG 64 Attila v. Haus Rosenbarg (Merlin Osterberger-Land - Germany Lust)
SG 65 Brutus des Terres de la Serpenterie (Nando Gollerweiher - Sigourney Terres de la Serpenterie)
SG 66 Ix a.d. Birkensch輎erei (Arex Panoniansee - Gesa Steinway-Park)
SG 67 Jesse-James v. Dakota (Bravos Steffen Haus - Galaxis Worringer Rheinaue)
SG 68 Harras v. Tatzend (Dux Cuatro Flores - Isa Appolonia)
SG 69 Gordons Kemermoor (Merlin Osterberger-Land - Alfia Kemermoor)
SG 70 Lordo v.d. Krautschneise (Quenn L鐬er Weg - Enzi Krautschneise)
SG 71 Gerry v. Marbeck (Ilbo Holtk鄝per See - Cara Marbeck)
SG 72 Obelix v. Yugershof (Till Blautalhalle - Tanja Yugershof)
SG 73 Nevio v. Winnloh (Odin Holtk鄝per Hof - Tonjara Winnloh)
SG 74 Yvan v. Haus Rath (Indo Gotaland - Hilla Haus Rath)
SG 75 Mac a. Wattenscheid (Zamp Thermodos - Piera Wattenscheid)
SG 76 Vigna Tajana Frei (Yimmy Contra - Vigna Tajana Ulme)
SG 77 Karat's Ronaldinho (Karat's Fedor - Leri Natascha)
SG 78 Elmo v. Haus Arranka (Ilbo Holtk鄝per See - Qarmen Defile Du Paradis)
SG 79 Byron des Collines du Boischaut (Tor Casa Nobili - Tatiana Collines du Boischaut)
SG 80 Cimon v. Portaner (Ingodds Agassi - Uzzi Portaner)
SG 81 Endrefalva Hummer (Karat's Ulk - Russtannenwald Vasilika)
SG 82 Orton di Casa Cacozza (Tor Casa Nobili - Nunka Casa Cacozza)
SG 83 Xambo v. Roten Feld (Tiras Roten Feld - Onja Reichertshof)
SG 84 Gismo v. Wingerts-Graben (Tor Casa Nobili - Cara Wingerts-Graben)
SG 85 Fito v. Mhlenschlad (Ilbo Holtk鄝per See - Xinte Mhlenschlad)
SG 86 Grondo v. Frankengold (Ingodds Agassi - Daggi Frankengold)
SG 87 Unzo v. Noort (Negus Holtk鄝per See - Cenia Noort)
SG 88 Whiski (Solo Team Fiemereck - Ania Bella Galiana)
SG 89 Czort Kierat (Per Jar-Val - Dora Matador)
SG 90 Gelo del Murnighello (Zeno Murnighello - Noia Murnighello)
SG 91 Gismo v.d. Wiehenallee (Quentin Karanberg - Anastasia Wiehenallee)
SG 92 Nek v. Winnloh (Odin Holtk鄝per Hof - Tonjara Winnloh)
SG 93 Udo z. Turmacker (Losso Schlo Weitmar - Xendy Turmacker)
SG 94 Hakan v. Sadaghiani (Bert Urbecke - Ronda Urbecke)
SG 95 Clay Zdekra (Quenn L鐬er Weg - Megy Manepo Ideal)
SG 96 Xandro v. Schlo Rgland (Yenno Hhnegrab - Genia Nassauer Berg)
SG 97 Jango v. Dorahaus (Mentos Hhnegrab - Ella Dorahaus)
SG 98 Yelle v. b. Harten (Quenn L鐬er Weg - Yesi Harten)
SG 99 Manno v.d. Varusschlacht (Bijou FREESE LAND - Hanne Schlicher Hof)
SG 100 Pepper v. Arkanum (Jaguar Arkanum - Kosta Bergmannshof)
SG 101 Tyron v. St.-Michaels-Berg (Negus Holtk鄝per See - Kelly St.-Michaels-Berg)
SG 102 Einstein v. Bullinger (Tor Casa Nobili - Feebee Bullinger)
SG 103 Endrefalva Farchad (Maestro Osterberger-Land - Endrefalva Shayen)
SG 104 Robin v. Bellissimo (Bijou FREESE LAND - Baike Bellissimo)
SG 105 Rusty v. Blumenkamp (Quasso Grotte - Dolli Holtk鄝per Hof)
SG 106 Otis v. K顤iser See (Ingodds Agassi - Finnie Batu)
SG 107 Gesto v. Batu (Yimmy Contra - Duna Batu)
SG 108 Untox v. St.-Michaels-Berg (Bago sch霵en Wippertal - Anschi St.-Michaels-Berg)
SG 109 Visum v. Loosbroekerhaus (Tor Casa Nobili - Mabel Loosbroekerhaus)
SG 110 Uno v. Schontratal (Dingo Tscheppaschlucht - Copie Piste Trophe)
SG 111 Tack z. Turmacker (Yenno Hhnegrab - Currie Turmacker)
SG 112 Haras v. Akrobat (Kalli Werther-Mhle - Ola Reststrauch)
SG 113 Aiko v. Friedl鄚der Land (Thomsebo Nimbus - Quina alma mater)
SG 114 Ike v. Haus Weiler (Tiras Roten Feld - Jeannie Susannenhain)
SG 115 Mirrwood Xavi (Quenn L鐬er Weg - Mirrwood Rose)
SG 116 Centurio v. Akazien-W鄟dchen (Onex Wattenscheid - Laura Akazien-W鄟dchen)
SG 117 Robby v. Tannenbruch (Tor Casa Nobili - Nixe Tannenbruch)
SG 118 Dex Red-Alert (Yimmy Contra - Tenia Batu)
SG 119 Rooney v. Salzgitter Milieu (Sony Neudenauer Holzsteige - Fee Hattorfer-Land)

Klasa m這dzie篡 suk - Peter Arth

SG 1 Paula v. Gut Lethe (Negus Holtk鄝per See - Ondra Gut Lethe)
SG 2 Birdy du Domaine du Parc LOF (Vegas Haut Mansard - Any Domaine du Parc)
SG 3 Ussi v. Pallas Athene (Vegas Haut Mansard - Tigra Maibuchen)
SG 4 Jana v.d. Plassenburg (Vegas Haut Mansard - Daggi Cuatro Flores)
SG 5 Zenzi v. Zellergrund (Idol Holtk鄝per Hof - Kindi Trienzbachtal)
SG 6 Rimini v.d. Zenteiche (Vegas Haut Mansard - Kelly Zenteiche)
SG 7 Dara v. Murrtal (Pakros Ulmental - Chica Baiertalerstra絽)
SG 8 Saki v.d. Ostfriesischen Thingst酹te (Odin Holtk鄝per Hof - Mirka Ostfriesischen Thingst酹te)
SG 9 Visa v. Bad-Boll (Quenn L鐬er Weg - Diva Badsee)
SG 10 Jacky v. Thermodos (Zamp Thermodos - Mira Zellergrund)
SG 11 Kara v.d. Bertenau (Dux Cuatro Flores - Palme Feldle)
SG 12 Mara a. Wattenscheid (Zamp Thermodos - Piera Wattenscheid)
SG 13 Darling v. Frankengold (Vegas Haut Mansard - Fanny Frankengold)
SG 14 Dolli v. Karlsfelder Hof (Vegas Haut Mansard - Queen Hause Monika)
SG 15 Vienna v. Heinrichplatz (Ingodds Agassi - Ghana Heinrichplatz)
SG 16 Veijona v.d. Frstenperle (Yanox Bad-Boll - Aike Gigelsfelsen)
SG 17 Xindy v. Zirndorfer Gauner (Dux Cuatro Flores - Xenta Thermodos)
SG 18 Dola v. Bergmannshof (Arex Panoniansee - Olympia Frstenberg)
SG 19 Faye v. Santamar (Pakros Ulmental - Nordblick's Lycka)
SG 20 Eva della Valcuvia (Tor Casa Nobili - Isa Achei)
SG 21 Ulme v. Wutachtal (Winner Assaut - Selma Wutachtal)
SG 22 Veneze Bree (Orbit Hhnegrab - Flexy Hhnegrab)
SG 23 Jenny v. Dakota (Bravos Steffen Haus - Galaxis Worringer Rheinaue)
SG 24 Rischa v.d. Noriswand (Odin Holtk鄝per Hof - Osaka Noriswand)
SG 25 Brenda du Grand Gout (Odin Holtk鄝per Hof - Tara Manoir de Junon)
SG 26 Olly d' Ulmental (Vegas Haut Mansard - Yenny Ulmental)
SG 27 Yucca v. Bramberg (Superioue's Zlatan - Fanta Bramberg)
SG 28 Ester van de Herdersfarm (Hill Farbenspiel - Nine Herdersfarm)
SG 29 Xsena Angel Delight (Vico Farbenspiel - Cora Angel Delight)
SG 30 Team Rapi Anastasia (Scott Agrigento - Wildmarkens Unique)
SG 31 Wicky v. Kuckucksland (Zamp Thermodos - Quena Kuckucksland)
SG 32 Orfa v. Arline (Odin Holtk鄝per Hof - Ultra Hopfenhalle)
SG 33 Indiana v. Arlett (Flipp Arlett - Wonjia Aducht)
SG 34 Zofe v.d. Grafschaft Mark (Odin Holtk鄝per Hof - Frauke Grafschaft Mark)
SG 35 Santana v. Fidelius (Zamp Thermodos - Endrefalva Chicoletti)
SG 36 Holly v. Batenbrocker Park (Fallon Urbecke - Yaska Heerbusch)
SG 37 Gitti v. Frankengold (Ingodds Agassi - Daggi Frankengold)
SG 38 Prada d' Ulmental (Vegas Haut Mansard - Jusy Ulmental)
SG 39 Prisca d' Ulmental (Vegas Haut Mansard - Jusy Ulmental)
SG 40 Nika v. Winnloh (Odin Holtk鄝per Hof - Tonjara Winnloh)
SG 41 Mascha v. Overledingerland (Quenn L鐬er Weg - Kelli Overledingerland)
SG 42 Gucci v. Demenhof (Sony Neudenauer Holzsteige - Lexana Murrtal)
SG 43 Cati v. Murrtal Zwinger (Bravos Steffen Haus - Simba Westervenn)
SG 44 Priska v. Adelplatz (Pedro Agrigento - Xavannah Adelplatz)
SG 45 Frone v. Haus Wendl (Zamp Thermodos - Landina Haus Wendl)
SG 46 Delia della Real Favorita (Idol Holtk鄝per Hof - Quina Valguarnera)
SG 47 Xessa v. Bad-Boll (Yanox Bad-Boll - Cesna Bad W鄟dle)
SG 48 Baffie du Val D'Anzin (Karat's Ulk - Vourasie Val D'Anzin)
SG 49 Walessa v. Schloss Runding (Vegas Haut Mansard - Alyssa Schloss Runding)
SG 50 Quanta v. Arkanum (Jaguar Arkanum - Ussi Arkanum)
SG 51 Melinda v.d. Dolomiten (Aiko Goldenen Zweig - Flota Dolomiten)
SG 52 Hera v. Almanach (Zar Piste Trophe - Mausi Hanne)
SG 53 Jalda v. Fichtenschlag (Wilko Fichtenschlag - Amanda Fichtenschlag)
SG 54 Triwinn's Vinni (Idol Holtk鄝per Hof - Triwinn's Yara)
SG 55 Nada v. Haus Hazelda (Erasmus Noort - Gonnie Haus Hazelda)
SG 56 Enea di Casa Veronica (Waiko Casa Massarelli - Isa)
SG 57 Whoppy v.d. Martinskapelle (Pakros Ulmental - Quinny Martinskapelle)
SG 58 Hassenkam's Ofelia (Vegas Haut Mansard - Haus Haargaard Xelma)
SG 59 Guarda v. Batu (Yimmy Contra - Duna Batu)
SG 60 Quenja v.d. Noriswand (Janos Noriswand - Xantia Noriswand)
SG 61 Lilli v. Trompetersprung (Pakros Ulmental - Ronja Bottroper Grenze)
SG 62 Meyra v. Haus Dexel (Pakros Ulmental - Diva Lippesteg)
SG 63 Dorit v. M霵chberg (Yanox Bad-Boll - Cill M霵chberg)
SG 64 Escada v. Frankengold (Bravos Steffen Haus - Conda Wolkenstein)
SG 65 Ginger v.d. Addingaste (Ingodds Agassi - Rosa Eschener-Geh闤z)
SG 66 Balka du Pays des Cedres (Solo Team Fiemereck - Toxine Domaine du Parc)
SG 67 Slottet's Ebony (Merlin Osterberger-Land - Slottet's Sunshine Reggae)
SG 68 Emiliy v. Messebau (Yenno Hhnegrab - Diva Messebau)
SG 69 Borah v. Haus Thalie (Solo Team Fiemereck - Zambia Melidius)
SG 70 Dolores v. Holtk鄝per See (Ilbo Holtk鄝per See - Baronesse Holtk鄝per See)
SG 71 Leika v. Sommerrod (Tiras Roten Feld - Hilary Hammelsbacher Hof) 
SG 72 Jeanny v. Bierstadter Hof (Vegas Haut Mansard - Romina K飆tersbusch)
SG 73 Vaike v.d. Frstenperle (Yanox Bad-Boll - Aike Gigelsfelsen)
SG 74 Nelly v. Premutia (Ramon K飆tersbusch - Bonnie Premutia)
SG 75 Celine v. Portaner (Ingodds Agassi - Uzzi Portaner)
SG 76 Podi ze Sprecowa (Idol Holtk鄝per Hof - Diwa Sprecowa)
SG 77 Phila v. Wimbach-Schlo (Tiras Roten Feld - Flea Wimbach-Schlo)
SG 78 Bora v. Liedehof (Degen Bellanagare - Hosta Liedehof)
SG 79 Demetria v. El Tous (Ingodds Agassi - Wirga El Tous) 
SG 80 Xana v. Roten Feld (Tiras Roten Feld - Onja Reichertshof)
SG 81 Cassy Zdekra (Quenn L鐬er Weg - Megy Manepo Ideal)
SG 82 Candy v. Portaner (Ingodds Agassi - Uzzi Portaner)
SG 83 Lea v. Holtk鄝per Hof (Ilbo Holtk鄝per See - Fee Holtk鄝per Hof)
SG 84 L饘forsens Thea (Quentin Karanberg - L饘forsens Ninja)
SG 85 Slottet's Electra (Merlin Osterberger-Land - Slottet's Sunshine Reggad)
SG 86 Estefania v. Amur (Quenn L鐬er Weg - Winona Amur)
SG 87 Chelsea Semper Wictor (Tiras Roten Feld - Peggy Semper Wictor)
SG 88 Lge del Murnighello (Zeit Murnighello - Tosca Murnighello)
SG 89 Fiamma di Val Sant' Anna (Yello St.-Michaels-Berg - Ley Val del Lambro)
SG 90 Karniezz Lintichu (Merlin Osterberger-Land - Odett Lintichu)
SG 91 Cindyblu (Xaro Ulmental - Giada Casa Guidolin)
SG 92 Jalka a.d. Brunnenstra絽 (Naxos Holtk鄝per See - Quanta Brunnenstra絽)
SG 93 Macha v. Haus Lacherom (Odin Holtk鄝per Hof - Connie Haus Lacherom)
SG 94 Tamara v. Weber Platz (Ilbo Holtk鄝per See - Mirka Arlett)
SG 95 Ethel della Valcuvia (Tor Casa Nobili - Isa Achei)
SG 96 Binie du Normont (Quenn L鐬er Weg - Toupie Normont)
SG 97 Whitney Bauernfreund (Merlin Osterberger-Land - Tanja Bauernfreund)
SG 98 Linett v. Lehnhof (Negus Holtk鄝per See - Zambi Lehnhof)
SG 99 Amelie v. Haus Rosenbarg (Merlin Osterberger-Land - Germany Lust)
SG 100 Vabia v. St.-Michaels-Berg (Arko Butjenter Land - Kandie Strothheide)
SG 101 Quendi v. Gerianian Hoff (Xaro Ulmental - Freda Toraja)
SG 102 Rhona v. Arkanum (Jaguar Arkanum - Juma Kolbengu)
SG 103 Cibona Gelezinis vilkas (Bravos Steffen Haus - Boni Gelezinis vilkas)
SG 104 Yelly v. Haus Erlebach (Merlin Osterberger-Land - Quina Haus Erlebach)
SG 105 Kelly v. Lammersbeek (Negus Holtk鄝per See - Lady Lammersbeek)
SG 106 Margman Pearl of Pharao (Merlin Osterberger-Land - Margman Vaiper)
SG 107 Thisbe Termalna (Yimmy Contra - Pisa Pod Dilo)
SG 108 Babsi v.d. Piste Trophe (Campino Piste Trophe - Nadina Pfreimdthal)
SG 109 Maxi v. Klostergarten (Bravos Steffen Haus - Julie Klostergarten)
SG 110 Margman Magic (Endrefalva Shimsay - Margman Gisela)
SG 111 Elfi v. Schlo Rosenfels (Yanox Bad-Boll - Aischa Schlo Rosenfels)
SG 112 Hijam Qstionn (Endrefalva Olympus - Baxi Qstionn)
SG 113 Oxsana di Casa Cacozza (Tor Casa Nobili - Nunka Casa Cacozza)
SG 114 Wappy v. Zellwaldrand (Quenn L鐬er Weg - Elvy D鄚ischen Hof)
SG 115 Desiena v. Roten Acker (Jaguar Arkanum - Quendy Haus Marthold)
SG 116 Arriva v. Zellwaldrand (Andrjuscha Noort - Cita Zellwaldrand)
SG 117 Yomi v. Haus Erlebach (Merlin Osterberger-Land - Quina Haus Erlebach)
SG 118 Nora v. Elzmndungsraum (Bravos Steffen Haus - Xena Elzmndungsraum)
SG 119 Akira v.d. Maaraue (Losso Schlo Weitmar - Indiana Maaraue)
SG 120 Ony v. Wimbach-Schlo (Ilbo Holtk鄝per See - Wenke Wimbach-Schlo)
SG 121 Shy v.d. Urbecke (Quenn L鐬er Weg - Ertha Urbecke)
SG 122 Saana v. Hauswalder Bach (Zamp Thermodos - Palma Hauswalder Bach)
SG 123 Aurora v. Annok (Zeckel M酳sespitz - Gloria Bitburger Land)
SG 124 Banja v. Schlicher Hof (Orbit Hhnegrab - Alina Amselh鐬e)
SG 125 Immola a.d. Brunnenstra絽 (Idol Holtk鄝per Hof - Nala Holtk鄝per See)
SG 126 Kiara v. Silvalacus (Mane Klebinger Schlo - Chila Silvalacus)
SG 127 Ghana v. L酺chenhain (Tor Casa Nobili - Mirka Haus Y) 
SG 128 Peppermint's Cleo (Vegas Haut Mansard - Peppermint-Pety Deutschherrenhof)
SG 129 Enza della Valcuvia (Tor Casa Nobili - Isa Achei)
SG 130 Ultri v.d. Burdenow (Tiras Roten Feld - Lara Burdenow)
SG 131 Xuna v. Bad-Boll (Yanox Bad-Boll - Cesna Bad W鄟dle)
SG 132 Nicki a.d. Aurum Zwinger (Ilbo Holtk鄝per See - Enschi Aurum Zwinger)
SG 133 Fanny v. Messina (Bravos Steffen Haus - Puppe Messina)
SG 134 Ingodds Riga (Ingodds Agassi - Ingodds Jasmin)
SG 135 Bess de Maingoval de Dolci (Uri Clos d'Aoste - Jenny Ianhoeve)
SG 136 Cleopatra v. Krummenh輍er See (Mac Datze - Ronja Krummenh輍er See)
SG 137 Karla v. Haus Galli (Scott Agrigento - Vera Sorex)
SG 138 GlamourgirlGaia v. Sante's Home (Sony Neudenauer Holzsteige - Bibi Arline)
SG 139 Isi v. Tunibergerland (Ohio Hohen-Haus - Fanta Tunibergerland)
SG 140 Zira v. Ahrainer Schl廲erl (Karat's Ulk - Roxy Haus Haimerl)
SG 141 Fiona v. Dragalevtzi (Kalli Werther-Mhle - Eyka Datze)
SG 142 Mirrwood Witchy Woo (Flipp Arlett - Mirrwood Nua)
SG 143 Zora v. Ortskern (Tiras Roten Feld - Ulme Ortskern)
SG 144 Daggi v. Roten Acker (Jaguar Arkanum - Quendy Haus Marthold)
SG 145 Tasha v. Haus Brezel (Tiras Roten Feld - Asta Haus Brezel)
SG 146 Ayka v. Tremonia (Idol Holtk鄝per Hof - Sandra Wiesenau)
SG 147 Alia Di Savio (Cash Sidus - Franca Holtk鄝per Hof)
SG 148 Zamira v.d. Sandkautschneise (Yenno Hhnegrab - Romina Sandkautschneise)
SG 149 Kascha a.d. Brunnenstra絽 (Scott Agrigento - Ussy D鄚ischen Hof)
SG 150 Hesta a.d. Brunnenstra絽 (Ilbo Holtk鄝per See - Onja alten B踄kerei)
SG 151 Cayuga v.d. Bastillie (Bravos Steffen Haus - Quna Arlett)
SG 152 Amba v. Dreisbachtal (Sony Neudenauer Holzsteige - Tambka Dreisbachtal)
SG 153 Olga v. Rader-Kreuz (Yenno Hhnegrab - Gesa Rader-Kreuz)
SG 154 Jil v.d. Egauperle (Bax Poxdorfer-Tannenhof - Jade Egauperle)
SG 155 Amelie v. Wiesenring (Ilbo Holtk鄝per See - Ama Haus Y)
SG 156 Oduscha v. Altp顤tel (Ilbo Holtk鄝per See - Doris Badener-Land)
SG 157 Onja v. Rader-Kreuz (Yenno Hhnegrab - Gesa Rader-Kreuz)
SG 158 Kendy Mavic (Nando Gollerweiher - Katja Luisenstra絽)
SG 159 Yvonn v. Jabora (Dux Jabora - Anoek Bisschofsheim)
SG 160 Ulexa v. Friedenspark (Odin Holtk鄝per Hof - Zenta Friedenspark)
SG 161 Eika v. Golzheimerland (Yago Rheinblick - Leyda Urbecke)
SG 162 Ania del Catone (Baron Poggio Morello - Elsa Casa Gualdi)
SG 163 Fahra v. Milankohof (Yaro Santamar - Yoko Milankohof)
SG 164 Aqua v. Donauknie (Jerex Bad-Boll - Noscha Oxsalis)
SG 165 Orka v.d. Leinewiesen (Faro Alto Pino - Jassie Leinewiesen)
SG 166 Cona v. Sseler Baum (Gass Naspo - Alpha Sseler Baum)
SG 167 Inka v. Riederloh (Yasko Riederloh - Urmel Dreik霵igengruft)
SG 168 Lindsey v.d. Mohnwiese (Apoll Rehlinger Schlo - Grace Mohnwiese)

Konkurencja “Najlepsza Hodowla” 

1 vom Holtk鄝per See Hermann Niedergassel Bielefeld D
2 von der Zenteiche Christoph Ludwig Gemmerich D
3 d' Ulmental Daniele Francioni Montecatini Terme I
4 vom Holtk鄝per Hof J顤g Niedergassel Bielefeld D
5 vom Bierstadter Hof Rdiger Mai Wiesbaden D
6 vom Hhnegrab Heinz Scheerer Geisig D
7 von der Noriswand Bernd Rckert Haibach D
8 vom Zellwaldrand Ralf Wiesner Marbach D
9 du Val D'Anzin Eric Trentenaere Fontenay St. Pere F
10 vom Messina Torsten Kopp Vietlbbe D
11 vom Osterberger-Land Dirk Wortmann Lotte D
12 aus der Brunnenstra絽 Otto K顤ber-Ahrens Einbeck D
13 vom Arkanum Robert Lang St. Leon-Rot D
14 vom St.-Michaels-Berg Werner Zwiertz Beverungen D
15 vom Elzmndungsraum Richard Brauch Waibstadt D
16 v. Loosbroekerhaus Peter Snijders Heerlen NL
17 von Salerno Rachelle Salerno Menifee, US

Legenda do klas u篡tkowych:

T1 – ugryz r瘯aw, nie pu軼i
T2 - ugryz r瘯aw niewystarczaj帷o pewnie
T3 – nie ugryz r瘯awa
T4 – nie wytrzyma komendy “noga”,“r闚naj”

Jacek „Jacentus” 砰dzik

ps. Sk豉dam podzi瘯owanie dla Asi Doma雟kiej za napisanie swoich prognoz przed wystaw 鈍iatow. Dzi瘯uj r闚nie Markowi Czerniakowskiemu za napisanie sprawozdania z tej wystawy. Zosta豉 tym samym podtrzymana coroczna tradycja tego s璠ziego i mi這郾ika owczarka do tego aby podzieli si swoimi wra瞠niami i spostrze瞠niami po najwa積iejszym 鈍i璚ie naszej rasy. Takie sprawozdanie to bardzo dobra lektura nie tylko dla tych kt鏎zy na tej wystawie nie byli. Dzi瘯uj za to w imieniu czytelnik闚 serwisu i swoim w豉snym! Polecamy si i zach璚amy do dalszej wsp馧pracy!

Jacentus

Copyright & design by daltonptojekty2002-