|
SV - Statistics
|
|
Podczas jednej z rozmów telefonicznych zadano mi pytanie czy pamiętam kiedy ostatni raz dany sędzia sędziował podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich. Nie znałem odpowiedzi na to pytanie ale po sięgnięciu do swojego archiwum lada monet wszystko było jasne. Osoba pytająca została zadowolona przez moją osobę prawidłową odpowiedzią.
Pomyślałem sobie, że dobrze będzie przypomnieć czytelnikom serwisu zestawienie które odpowie na następujące pytania:
w którym roku dany sędzia sędziował przyznaną mu klasę
który sędzia sędziował ile razy w ciągu ostatnich 30 lat (lata 1987-2016)
który sędzia jest aktywny na wystawach do dnia czytania statystyki
którzy sędziowie odeszli na sędziowską emeryturę
których sędziów nie ma już wśród nas
kiedy ostatni raz sędziowali np. bracia Herman MARTIN (kojec Arminius) i Walter MARTIN (kojec Wienerau) czy też Ernst BECK (kojec Haus Beck)
Zestawienie nr 1 - Owczarek niemiecki krótkowłosy PSY |
Klasy wystawowe BSZS |
Rok |
+ 24 psy |
18-24 psy |
12-18 psy |
2017 |
Lothar QUOLL |
Thorsten KOPP |
Lutz WISCHALLA |
2016 |
Lothar QUOLL |
Helmut KONIG |
Uwe SPRENGER |
2015 |
Lothar QUOLL |
Dirk GABRIEL |
Johann MAYER |
2014 |
Lothar QUOLL |
Helmut BUSS |
Hans Peter FETTEN |
2013 |
Lothar QUOLL |
Thomas TEUBERT |
Frank GOLDLUST |
2012 |
Rudiger MAI |
Joachim STIEGLER |
Karl Heine ZYGADTO |
2011 |
Reinhard MEYER |
Lutz WISCHALLA |
Gunter SCHWEDES |
2010 |
Reinhard MEYER |
Bernd WEBER |
Helmut KONIG |
2009 |
Reinhard MEYER |
Klaus GOTHE |
Hans Ludger GOKE |
2008 |
Reinhard MEYER |
Wolfgang BABILON |
Otto Korber AHRENS |
2007 |
Reinhard MEYER |
Henning SETZER |
Hans Peter RIEKER |
2006 |
Heinz SCHEERER |
Hans-Joachim DUX |
Ernst SEIFERT |
2005 |
Heinz SCHEERER |
Hans Peter FETTEN |
Reinhard MEYER |
2004 |
Erich ORSCHLER |
Heinz SCHEERER |
Johann MAYER |
2003 |
Erich ORSCHLER |
Bernhard NORDA |
Klaus GOTHE |
2002 |
Peter MESSLER |
Helmut KONIG |
Frank GOLDLUST |
2001 |
Peter MESSLER |
Erich ORSCHLER |
Andreas RUDOLPH |
2000 |
Peter MESSLER |
Hans Peter RIEKER |
Erich BOSL |
1999 |
Peter MESSLER |
Heine HUHN |
Wilhelm EUSCHER |
1998 |
Peter MESSLER |
Ernst RUCKER |
Johann MAYER |
1997 |
Peter MESSLER |
Ulrich KOSFELD |
Rudiger MAI |
1996 |
Peter MESSLER |
Gunter KOLLGES |
Leonhard SCHWEIKERT |
1995 |
Peter MESSLER |
Heinz HUHN |
Wolfgang BABILON |
1994 |
Hermann MARTIN |
Joachim BRATKE |
Heinz HENRICI |
1993 |
Hermann MARTIN |
Peter MESSLER |
Johann MAYER |
1992 |
Hermann MARTIN |
Andreas RUDOLPH |
Erich ORSCHLER |
1991 |
Hermann MARTIN |
Albert PLATZ |
Theo LUGBAUER |
1990 |
Hermann MARTIN |
Reinhardt MEYER |
Gunter KOLLGES |
1989 |
Hermann MARTIN |
Walter RUGAMER |
Rolf FAUSER |
1988 |
Hermann MARTIN |
Bernhard NORDA |
Erwin WIESER |
1987 |
Hermann MARTIN |
Horst KNABE |
Albert PLATZ |
Zestawienie nr 2 - Owczarek niemiecki krótkowłosy SUKI |
Klasy wystawowe BSZS |
Rok |
+ 24 suki |
18-24 suki |
12-18 suki |
2017 |
Norbert SCHARSCHMIDT |
Harald HOHMANN |
Christoph LUDWIG |
2016 |
Friedrich GERSTENBERG |
Hans-Peter SCHWEIMER |
Peter ARTH |
2015 |
Erich BOSL |
Wilhelm NORDSIECK |
Richard BRAUCH |
2014 |
Leonhard SCHWEIKERT |
Albrecht WOERNER |
Wolfgang LAUBER |
2013 |
Rudiger MAI |
Dieter NITSCHKE |
Rainer MAST |
2012 |
Henning SETZER |
Franz Peter KNAUL |
Margit van DORSSEN |
2011 |
Hans Peter RIEKER |
Bernhard NORDA |
Heinz SCHEERER |
2010 |
Erich BOSL |
Norbert SCHARSCHMIDT |
Leonhard SCHWEIKERT |
2009 |
Frank GOLDLUST |
Hans Jurgen BEGIER |
Johann MAYER |
2008 |
Rudiger MAI |
Thomas TEUBERT |
Albrecht WOERNER |
2007 |
Bernhard NORDA |
Joachim STIEGLER |
Peter ARTH |
2006 |
Gunter SCHWEDES |
Hans Peter SCHWEIMER |
Erich BOSL |
2005 |
Rudiger MAI |
Ernst RUCKERT |
Horst BLUME |
2004 |
Leonhard SCHWEIKERT |
Karl Heinz ZYGADTO |
Otto Korber AHRENS |
2003 |
Leonhard SCHWEIKERT |
Wolfgang BABILON |
Richard BRAUCH |
2002 |
Leonhard SCHWEIKERT |
Horst BLUME |
Hans Joachim DUX |
2001 |
Leonhard SCHWEIKERT |
Arno HUMBERDROS |
Henning SETZER |
2000 |
Leonhard SCHWEIKERT |
Gunter SCHWEDES |
Gunther MULLER |
1999 |
Helmut BUSS |
Wolfgang GERSCHWITZ |
Lothar QUOLL |
1998 |
Helmut BUSS |
Heinz SCHEERER |
Thomas TEUBERT |
1997 |
Helmut BUSS |
Albert PLATZ |
Frank GOLDLUST |
1996 |
Helmut BUSS |
Paul RIEDEL |
Bernhard NORDA |
1995 |
Helmut BUSS |
Reinhardt MEYER |
Hans Peter RIEKER |
1994 |
Ernst BECK |
Bertold WIENEKE |
Erwin WIESER |
1993 |
Reinhard MEYER |
Walter MARTIN |
Rolf FAUSER |
1992 |
Ernst BECK |
F. KIRCHOFT |
Wolfgang BABILON |
1991 |
Ernst BECK |
Hermann JOCHMANN |
Paul RIEDEL |
1990 |
Ernst BECK |
Hans Peter RIEKER |
Gunther BAUER |
1989 |
Ernst BECK |
Richard DEXEL |
Leonhard SCHWEIKERT |
1988 |
Ernst BECK |
Heinz HUHN |
Herbert OSTER |
1987 |
Ernst BECK |
Ulrich KOSFELD |
Erich ORSCHLER |
Zestawienie nr 3 - Owczarek niemiecki długowłosy PSY |
Klasy wystawowe BSZS |
Rok |
+ 24 psy |
18-24 psy |
12-18 psy |
2017 |
Ulrich HAUSMANN |
Ulrich HAUSMANN |
Ulrich HAUSMANN |
2016 |
Ulrich HAUSMANN |
Ulrich HAUSMANN |
Ulrich HAUSMANN |
2015 |
Norbert SCHARSCHMIDT |
Norbert SCHARSCHMIDT |
Norbert SCHARSCHMIDT |
2014 |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
2013 |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
2012 |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
2011 |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
Zestawienie nr 4 - Owczarek niemiecki długowłosy SUKI |
Klasy wystawowe BSZS |
Rok |
+ 24 suki |
18-24 suki |
12-18 suki |
2017 |
Otto Kober AHRENS |
Otto Kober AHRENS |
Otto Kober AHRENS |
2016 |
Lutz WISCHALLA |
Lutz WISCHALLA |
Lutz WISCHALLA |
2015 |
Jurgen HOFFMAN |
Jurgen HOFFMAN |
Jurgen HOFFMAN |
2014 |
Fridrich GERSTENBERG |
Fridrich GERSTENBERG |
Fridrich GERSTENBERG |
2013 |
Richard BRAUCH |
Richard BRAUCH |
Richard BRAUCH |
2012 |
Wolfgang LAUBER |
Wolfgang LAUBER |
Wolfgang LAUBER |
2011 |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
Wilfried SCHELD |
Zwycięzca i zwyciężczyni klasy podczas Światowej Wystawy Owczarków Niemieckich to w pewien sposób również wizytówka sędziego który przyznał tak zaszczytny tytuł jak VA1 czy SG1. W poniższym zestawieniu obejmującym 30 lat tej wystawy tj. lata 1987-2016 oraz dodatkowo 5 lat 2011-2016 dotyczących owczarka niemieckiego długowłosego warto zauważyć brak ocen VA1 w roku 2013 i 2014 co wynikało z postanowienia SV o wyborze całej grypy VA bez wskazywania zwycięzcy. Na szczęście ten chory i poroniony - według mnie - przepis został zmieniony.
Warto sobie przypomnieć jakim psom i sukom zostały przyznane te zaszczytne i prestiżowe tytuły na przestrzeni ostatnich lat oraz który sędzia wybrał danego zwycięzcę klasy. Jestem przekonany, że dla starszych stażem hodowców i sędziów będzie to wspaniały sentymentalny powrót do minionych lat i wystaw których byli uczestnikami, obserwatorami lub owczarkarskimi kibicami. Na pewno padnie wtedy do głowy myśl lub pytanie - to już tyle czasu minęło? Dla tych którzy nie znają poniżej zamieszczonego zestawienia lub najmłodszych stażem owczarkarzy będzie to wspaniała lekcja historii ukochanej rasy psów.
Zapraszam do poniższej lektury.
Jacek "Jacentus" Żydzik
2017
VA1 GARY Hühnegrab Lothar QUOLL
VA1 DAMINA Fichtenschlag Norbert SCHARSCHMIDT
SG1 ASAP Aldamar Torsten KOPP
SG1 TALINA Schloß Rügland Harald HOHMANN
SG1 SPENCER Casa Massarelli Lutz WISCHALLA
SG1 FINJA Walenius Christoph LUDWIG
2016
VA1 BALLACK Bruckneralle Lothar QUOLL
VA1 OILILY Piste Trophe Friedrich GERSTENBERG
SG1 KASPAR Tronje Helmut KONIG
SG1 Greenveldt BLITZEN Hans Peter SCHWEIMER
SG1 PEPE Bordetal Uwe SPRENGER
SG1 WHITNEY Berghofer Heide Peter ARTH
2015
VA1 BALLACK Bruckneralle Lothar QUOLL
VA1 CRISTAL di Casa Massarelli Erich BOSL
SG1 WATSON Thermodos Dirk GABRIEL
SG1 KIWI II di Casa Massarelli Wilhelm NORDSIECK
SG1 OPTIMUS Pendler Johann MAYER
SG1 ZUMBA Lubzer Eldetal Richard BRAUCH
2014
VA1 ------------------------ Lothar QUOLL
VA1 ------------------------ Leonhard SCHWEIKERT
SG1 CRONOS del Seprio Helmut BUSS
SG1 BEAUTY Drei Birkenzwinger Albrecht WOERNER
SG1 WILLY Kuckuckland Hans Peter FETTEN
SG1 USCHI Valtenberg Wolfgang LAUBER
2013
VA1 ------------------------ Lothar QUOLL
VA1 ------------------------ Rudiger MAI
SG1 DJAMBO Fichtenschlag Thomas TEUBERT
SG1 YVONNE Kapellenberg Dieter NITSCHKE
SG1 ARRE Huhnegrab Frank GOLDLUST
SG1 YAVA Aurelius Rainer MAST
2012
VA1 REMO Fichtenschlag Rudiger MAI
VA1 ELLY Seprio Henning SETZER
SG1 LEO Zenteiche Joachim STIEGLER
SG1 DARLING Godalis Franz Peter KNAUL
SG1 TYSON Fixfrutta Karl Heinz ZYGADTO
SG1 Rustols XHENA XELLENT Margit van DORSSEN
2011
VA1 REMO Fichtenschlag Reinhardt MEYER
VA1 JACI Eichenplatz Hans Peter RIEKER
SG1 Team Marlboro HARLEY Lutz WISCHALLA
SG1 ILARI Huhnegrab Bernhard NORDA
SG1 LABO Schollweiher Gunter SCHWEDES
SG1 SYDNEY Pendler Heinz SCHERRER
2010
VA1 OBER Bad-Boll Reinhardt MEYER
VA1 CHAKIRA Pendler Erich BOSL
SG1 LENNOX Regina Pacis Bernd WEBER
SG1 FENIA de Los Madriles Norbert SCHARSCHMIDT
SG1 DANO Ostfriesischen Thingstatte Helmut KONIG
SG1 CHIKA del Frutteto Leonhard SCHWEIKERT
2009
VA1 VEGAS du Haut Mansard Reinhardt MEYER
VA1 BELLA Kuckuckland Frank GOLDLUST
SG1 SULTAN Jahnhohe Klaus GOTHE
SG1 HEIKE Osterberger Land Hans Jurgen BEGIER
SG1 QUATTRO Partnachklamm Hans Ludger GOKE
SG1 JURI Schollweiher Johann MAYER
2008
VA1 VEGAS du Haut Mansard Reinhardt MEYER
VA1 LANA Zenteiche Rudiger MAI
SG1 SHICCO Freiheit Westerholt Wolfgang BABILON
SG1 CHAKIRA Pendler Thomas TEUBERT
SG1 DUX Intercacina Otto Korber AHRENS
SG1 BELLA Kuckuckland Albrecht WOERNER
2007
VA1 PAKROS dUlmental Reinhardt MEYER
VA1 GINA Aquamarin Bernhard NORDA
SG1 Godalis TINO Henning SETZER
SG1 RONJA Haus Burow Joachim STIEGLER
SG1 PANJO Kirschental Hans Peter RIEKER
SG1 PAULA Gut Lethe Peter ARTH
2006
VA1 ZAMP Thermodos Heinz SCHERRER
VA1 XARA Agilofinger Gunter SCHWEDES
SG1 IROK Karanberg Hans Joachim DUX
SG1 TIANA Fichtenschlag Hans Peter SCHWEIMER
SG1 WILSON Schnuckenweide Ernst SEIFERT
SG1 VIANA Fichtenschlag Erich BOSL
2005
VA1 LARUS Batu Heinz SCHERRER
VA1 TABATA du Val D Anzin Rudiger MAI
SG1 ODIN Holtkamper Hof Hans Peter FETTEN
SG1 ANIA Agilofinger Ernst RUCKERT
SG1 VEGAS du Haut Mansard Reinhardt MEYER
SG1 VANTA Hochstadter Wappen Horst BLUME
2004
VA1 LARUS Batu Erich ORSCHLER
VA1 KAMILLA Romerland Leonhard SCHWEIKERT
SG1 KEN Elzmündungsraum Heinz SCHERRER
SG1 WAFA di Casa Cacozza Karl Heinz ZYGADTO
SG1 EX Arline Johann MAYER
SG1 PINA Agrigento Otto Korber AHRENS
2003
VA1 BAX Luisenstrasse Erich ORSCHLER
VA1 KORA Bierstadter Hof Leonhard SCHWEIKERT
SG1 ZAMP Thermodos Bernhard NORDA
SG1 GERMANY Bierstadter Hof Wolfgang BABILON
SG1 OLIVER Laacher-Haus Klaus GOTHE
SG1 TARA Hanness Richard BRAUCH
2002
VA1 YASKO Farbenspiel Peter MESSLER
VA1 KARMA Ochsentor Leonhard SCHWEIKERT
SG1 NERO Nobachtal Helmut KONIG
SG1 FARINA Noriswand Horst BLUME
SG1 QUENTIN Karanberg Frank GOLDLUST
SG1 CHANDRA Arline Hans Joachim DUX
2001
VA1 YASKO Farbenspiel Peter MESSLER
VA1 MILLA Frutteto Leonhard SCHWEIKERT
SG1 HILL Farbenspiel Erich ORSCHLER
SG1 RONDA du Val D Anzin Arno HUMBERDROS
SG1 LARUS Batu Andreas RUDOLPH
SG1 Repitition AMANDA Henning SETZER
2000
VA1 URSUS Batu Peter MESSLER
VA1 CHIPSI Herdersfarm Leonhard SCHWEIKERT
SG1 Rapi SUPRA Hans Peter RIEKER
SG1 LAURA Feuermelder Gunter SCHWEDES
SG1 BAX Luisenstrasse Erich BOSL
SG1 TRIXI Klebinger Schloss Gunther MULLER
1999
VA1 RIKKOR Bad-Boll Peter MESSLER
VA1 SASKIA Arminius Helmut BUSS
SG1 YASKO Farbenspiel Heinz HUHN
SG1 ENSCHI Piste Trophe Wolfgang GERSCHWITZ
SG1 JAGO Danischen Hof Wilhelm EUSCHER
SG1 Heileis FARINA Lothar QUOLL
1998
VA1 RIKKOR Bad-Boll Peter MESSLER
VA1 ANSCHY Magistrale Helmut BUSS
SG1 ESKO Danischen Hof Ernst RUCKERT
SG1 LEA Holtkamper See Heinz SCHERRER
SG1 MACK Aducht Johann MAYER
SG1 ZAMBIA Arminius Thomas TEUBERT
1997
VA1 LASSO Neuen Berg Peter MESSLER
VA1 CONNIE Farbenspiel Helmut BUSS
SG1 XANDRO Danischen Hof Ulrich KOSFELD
SG1 UNGANA Wienerau Albert PLATZ
SG1 Mischalands SIMON Rudiger MAI
SG1 YESSI Agrigento Frank GOLDLUST
1996
VA1 VISUM Arminius Peter MESSLER
VA1 QUENA Haus Sommerlade Helmut BUSS
SG1 RIKKOR Bad-Boll Gunter Kollges
SG1 SALOME El Tous Paul RIEDEL
SG1 ZOLTAN Haus Geltinger Leonhard SCHWEIKERT
SG1 Arkanes VA Bernhard NORDA
1995
VA1 ULK Arlett Peter MESSLER
VA1 NATHALIE Wienerau Helmut BUSS
SG1 LORD Georg Vicktor Turm Heinz HUHN
SG1 QUENA Haus Sommerlade Reinhardt MEYER
SG1 ZAPP Monchberg Wolfgang BABILON
SG1 TOSKA Steigerhof Hans Peter RIEKER
1994
VA1 KIMON Dan Alhedys Hoeve Hermann MARTIN
VA1 VANTA Wienerau Ernst BECK
SG1 VITUS Haus Farrenkopf Joachim BRATKE
SG1 HONDA Heilbroner Schloss Bertold WIENEKE
SG1 MAX Logia Mercanti Heinz HUHN
SG1 VIMA Farbenspiel Erwin WIESER
1993
VA1 JECK Noricum Hermann MARTIN
VA1 PALIE Trienzbachtal Renhard MEYER
SG1 EROS Luisenstrasse Peter MESSLER
SG1 KARLA Wiesenborn Walter MARTIN
SG1 KARLY Arminius Johann MAYER
SG1 HELLA Wutachtal Rolf FAUSER
1992
VA1 ZAMB Wienerau Hermann MARTIN
VA1 VANTA Wienerau Ernst BECK
SG1 ERO Batu Andreas RUDOLPH
SG1 LEISA Natoplatz F.KIRCHOFF
SG1 LUCK Batu Erich ORSCHLER
SG1 NATHALIE Wienerau Wolfgang BABILON
1991
VA1 FANTO Hirschel Hermann MARTIN
VA1 YOLLI Kreuzbaum Ernst BECK
SG1 KIMON Dan Alhedys Hoeve Albert PLATZ
SG1 VANTA Wienerau Hermann JOCHMANN
SG1 VISUM Arminius Theo LUGBAUER
SG1 XENA Wildsteiger Land Paul RIEDEL
1990
VA1 FANTO Hirschel Hermann MARTIN
VA1 INKA Eichwaldhutte Ernst BECK
SG1 ATLAS Bad-Boll Reinhardt MEYER
SG1 ORNA Steinhagerquelle Hans Peter RIEKER
SG1 GORBI Bad-Boll Gunter KOLLGES
SG1 PALIE Trienzbachtal Gunther BAUER
1989
VA1 ISO Bergmannshof Hermann MARTIN
VA1 INKA Eichwaldhutte Ernst BECK
SG1 HEIKO Haus Hetok Walter RUGAMER
SG1 YOLLI Kreuzbaum Richard DEXEL
SG1 NICKOR Holledau Rolf FAUSER
SG1 LANA Haus Beck Leonhard SCHWEIKERT
1988
VA1 EIKO Kirschental Hermann MARTIN
VA1 RONDA Haus Beck Ernst BECK
SG1 ENZO Romerau Bernhard NORDA
SG1 ANIKA Heitpark Heinz HUHN
SG1 ZAMB Wienerau Erwin WIESER
SG1 KIMBA Haus Gero Herbert OSTER
1987
VA1 QUANDO Arminius Hermann MARTIN
VA1 SENTA Basilisk Ernst BECK
SG1 ENZO Burg Aliso Horst KNABE
SG1 POLA Schornfelsen Ulrich KOSFELD
SG1 FANTO Hirschel Albert PLATZ
SG1 RONDA Haus Beck Erich ORSCHLER
Owczarek niemiecki długowłosy
2017
VA1 BELLAMIE Praester-Land Ulrich HAUSMANN
VA1 APACHI Sandstein Otto KÖRBER-AHRENS
SG1 DAVE Pannonienhof Ulrich HAUSMANN
SG1 OPTIMA Team Agrigento Otto KÖRBER-AHRENS
SG1 DICK von M&M Ulrich HAUSMANN
SG1 BELLI Team Haus Jackson Otto KÖRBER-AHRENS
2016
VA1 JACKSON Zisawinkel Ulrich HAUSMANN
VA1 LISA Silvalacus Lutz WISCHALLA
SG1 ZITAN Repitition Ulrich HAUSMANN
SG1 CYRA Mühlenblick Lutz WISCHALLA
SG1 DACK Haus Goff Ulrich HAUSMANN
SG1 Endrefalva GERMANIKA Lutz WISCHALLA
2015
VA1 ORBIT Pallas Athene Norbert SCHARSCHMIDT
VA1 ZOE Pendler Jurgen HOFFMAN
SG1 PRIX od Kovacica Norbert SCHARSCHMIDT
SG1 MEL C Messina Jurgen HOFFMAN
SG1 GAVIN Hasenborn Norbert SCHARSCHMIDT
SG1 LISA Silvalacus Jurgen HOFFMAN
2014
VA1 ------------------------ Wilfried SCHELD
VA1 ------------------------ Fridrich GERSTENBERG
SG1 JACKSON Zisawinkel Wilfried SCHELD
SG1 MEGGY Wierlings Hook Fridrich GERSTENBERG
SG1 YANKEE Haus Cerba Wilfried SCHELD
SG1 ALEXA Klosterpforte Fridrich GERSTENBERG
2013
VA1 ------------------------ Wilfried SCHELD
VA1 ------------------------ Richard BRAUCH
SG1 ORBIT Pallas Athene Wilfried SCHELD
SG1 MAJA Tunibergerland Richard BRAUCH
SG1 Shernaa PAKROS Wilfried SCHELD
SG1 DESIREE Christinen Brunnen Richard BRAUCH
2012
VA1 ORION Mavic Wilfried SCHELD
V1 HERA Tejada Schloss Wolfgang LAUBER
SG1 XAMBO Kalupus Wilfried SCHELD
SG1 JENNY Santamar Wolfgang LAUBER
SG1 YUKO Spessarblick Wilfried SCHELD
SG1 ZARA Schaferhof Wolfgang LAUBER
2011
VA1 RICO Aureum Zwinger Wilfried SCHELD
VA1 AEBBY Elmbach Wilfried SCHELD
SG1 PARKO Scharzaugen Wilfried SCHELD
SG1 UNICK St-Michaels-Berg Wilfried SCHELD
SG1 BRYAN Bono Vox Wilfried SCHELD
SG1 ELLI Haus Dierich Wilfried SCHELD
|
|
|
|
|