Zawsze chciałem mieć polską żonę,
starego Mercedesa
i owczarka niemieckiego ale nie wiedziałem dlaczego?
Teraz już wiem.


Członkostwo w Związku Kynologicznym w Polsce Członkostwo w niemieckim Klubie Owczarka Niemieckiego SV

Szanowni Miłośnicy Owczarka Niemieckiego!

Witam wszystkich na mojej serwisowo - internetowej stronie Jacentus poświęconej rasie owczarek niemiecki. Jest mi bardzo miło, że zechcieli Państwo zajrzeć na moją witrynę i spędzić przed nią chwilę czasu. Strona www.jacentus.com początkowo działała w jednej części i obejmowała zarówno serwis jak i hodowlę. Od października 2003 roku część poświęcona amatorskiej hodowli owczarków niemieckich Jacentus została oddzielona i aktualnie zarówno serwis jak i sama hodowla posiadają swoje osobne witryny pod tym samym adresem.

Owczarek Niemiecki fascynował mnie od dawna. Jednak losy mojego życia - szkoła, studia, rodzina oraz bardzo częste wyjazdy zagraniczne na dłuższe i krótsze pobyty nie pozwalały mi w pełni zająć się moim życiowym hobby. Dlatego hodowla Jacentus była i jak na razie jest całkowicie amatorsko-hobbystyczna. Jednak idąc z duchem czasu postanowiłem swoimi informacjami na temat owczarka niemieckiego podzielić się z Państwem na stronach które macie aktualnie przed sobą. To min. dzięki wielkiej i ciągłej uprzejmości Michała Czejgis powstał SIRON czyli Serwis Internetowy Rasy Owczarek Niemiecki. Teraz przyszedł czas na moją hodowlę. Strony te są w ciągłej aktualizacji dzięki czemu co jakiś czas jest na nich coś nowego. Od czasu do czasu dopada mnie tzw. wena twórcza. Moje artykuły miałem możliwość prezentować w czasopismach Polski, Czech i Słowacji. Mam cichą osobistą nadzieję, że moje - te krótkie - wojaże zagraniczne nie dobiegły końca. Wierzę, że po Polsce, Słowacji, Czechach, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii przyjdzie jeszcze czas na zobaczenie wystaw owczarków niemieckich również w innych krajach czego i Państwu życzę.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z Jacentus-ową witryną hodowli i serwisu. Będzie mi, oraz Michałowi bardzo miło jeżeli te strony przypadną Państwu do gustu i zechcecie od czasu do czasu na nie powrócić. Zatem - miłej lektury.